SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

W superbie głównie te listewki w konsoli są badziewne (zwłaszcza spasowanie). Reszta jest w porządku. A poziom prawie wszędzie poleciał na łeb - w nowych audi plastiki na drzwiach odklejają się po kilku tysiącach km.

Co do mocy - czy naprawdę przy 2.0 TSi komuś jej brakuje w S2? Ja po chipsie mam u siebie podobne parametry i nigdy mi jej nie zabrakło a wręcz przeciwnie, zawsze było jeszcze sporo w zapasie.

Ale nie przesądzam co jest lepsze - O3 czy S2. Po prostu te argumenty są trochę nietrafione jak dla mnie,
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Roger83 »

Co do komfortu to kierunek jest jasny - SII.
Co do "sportu" (o ile można tak to nazwać w aucie konsumenckim) - O3RS.

To tak jak z beemką - to jednak mniejsza seria 3 jest bardziej
chwalona za stabilność i zwrotność przez zawodowych kierowócw.
SII to jednak kawał autobusu, O3 na pewno będzie zwinniejszą propozycją do "sportowej" jazdy...
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: grzela07 »

Co do O3 RS to jest jedna podstawowa wada - trzeba na nią czekać min 4 m-ce. W sobotę byłem w Kąkolewie na ogólnopolskim zlocie Skody - była tam jedyna sztuka O3 RS combi blue race w benzynie którą można oglądać w Polsce (i przejechać się - ale tylko na fotelu pasażera). Druga jest w kolorze srebrnym ale jest ukryta przed przeciętnym Kowalskim - tylko dla VIPów. Rozmawiałem z przedstawicielem Skoda Auto Polska i powiedział mi, że z normalną O3 robią się problemy z zamówieniami bo fabryka się nie wyrabia a o RS na razie nie ma co marzyć. Generalnie autko robi ogromne wrażenie.
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Roger83 »

Albo też takie pijarowe pindolenie panów z firmy, co tylko podsyca napięcie i nasze oczekiwania... Cholera, przegapiłem termin, bo miejscówkę znam, robią fajne szkolenia z Safe Driving... Jak byłem tam w czerwcu, to też jeździliśmy "jedną z czterech zarejestrowanych w Polsce O3 kombi"... Niech nie opowiadają głupot ci kolesie, w kapitalizmie nie ma czegoś takiego jak brak towaru.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: dato »

Bo za fajną reklamę zrobili :)



@Zuber: Starzejesz się, skoro Ci mocy nie brakuje. BTW: Gitarrę kupiłeś ? Nękasz sąsiadów ?
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Cobrettiiii »

dato pisze:Bo za fajną reklamę zrobili :)



@Zuber: Starzejesz się, skoro Ci mocy nie brakuje. BTW: Gitarrę kupiłeś ? Nękasz sąsiadów ?
Reklama dźwignią handlu :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

No to ja mogę napisać, że poważnie myślę nad...sprzedażą swojej S2 kombi 1.8 TSI na rzecz O3 RS liftback 2.0 TSI :)

Z Superba jestem bardzo zadowolony - to dobre auto w każdym aspekcie, w niektórych bardzo dobre (przestrzeń, bagażnik). Niemniej młody jeszcze jestem, rodzinka to 2+1, bagażnik z O3 jest absolutnie wystarczający a osiągi i połączenie przyjemności z przestrzenią i wygodą RS mocno kuszą. Do tego moja żona nie do końca zaakceptowała nadwozie kombi (kobiety bardzo często mają z tym problem) a już z prowadzeniem S2 kombi prawie nie ma mowy...zdaniem żony jest za długa itd. Kiedy mówię, że to właśnie kombi się np. lepiej parkuje bo widać dobrze koniec auta z tyłu...słyszę, że kombi za długie i ona nim nie będzie parkować - ktoś mi wyjaśni kobiecą logikę? ;)

A na poważnie - bardzo mnie korci O3 RS, przy czym najpierw muszę ją dobrze zmacać i spędzić trochę czasu na drodze, w ciemno zmieniać z pewnością nie będę.

Znalazłem takie plusy i minusy O3 RS vs S2:

plusy:

- tańsza (biorąc pod uwagę konfigurację i wyposażenie)
- 2.0 TSI z manualem, czego nie wiem dlaczego nie mogę mieć w S2
- sporo szybsza: https://www.youtube.com/watch?v=qzaOLUo275E
- lepiej prowadząca się w zakrętach
- lepsze hamulce (z Golfa GTI Performance)
- mniejsze spalanie - mniejsza waga
- więcej opcji z nowych rozwiązań systemowych VW (asystenci, aktywne tempomaty itp.), choć to nie dla mnie bo nie lubię i nie ufam tego typu bajerom
- żona z chęcią będzie jeździć bo mniejsza ;)

minusy:

- mniejsza masa, mniejszy komfort np. na nierównościach
- mimo wszystko trochę mniej miejsca
- prawdopodobnie większy hałas przy prędkościach autostradowych (tak zakładam, choć jeszcze nie sprawdzałem)
- mniejszy "prestiż", przy czym akurat to parametr obiektywny bo subiektywnie osobiście mnie to...w końcu myślę o zakupie SKODY, kolejny raz zresztą ;)

także tyle moich uwag do tej pory. Jak tylko będę miał okazję poobcować z O3 RS - chętnie się podzielę opinią vs S2 kombi 1.8 TSI kombi, którą posiadam.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, o 15:22 przez Jędrula, łącznie zmieniany 1 raz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: rezon »

Niektóre plusy to chyba na minus np. żona z chęcią będzie jeździć... ;)
S2 będzie też bardziej komfortowe na trasach ;) Reszta - całkowicie się zgadzam. O3 łatwiej zaparkować z uwagi na gabaryty
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

rezon pisze:Niektóre plusy to chyba na minus np. żona z chęcią będzie jeździć... ;)
S2 będzie też bardziej komfortowe na trasach ;) Reszta - całkowicie się zgadzam. O3 łatwiej zaparkować z uwagi na gabaryty
rezon ale człowiek czasem chciałby się spokojnie...napić piwa :D
póki co czasem muszę stosować strategię stawiania piękniejszej połówki przed faktem dokonanym - z piwem w ręku, szczerym uśmiechem mówię "kochanie, Ty prowadzisz" ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Tańsza ona nie będzie bo jak sprzedaż świeżego Superba to dużo stracisz na wartości. Strata pożre ewentualne oszczędności na paliwie. Jak brakuje Ci mocy to zrób chipsa a jak chcesz twardszy zawias i lepsze prowadzenie to amortyzatory. Heble też można zmienić jak wg Ciebie słabo hamują.

Sprzedawanie S2 i ponoszenie dużej straty żeby kupić auto odrobinę mniejsze i wyposażone w rzeczy, które sam możesz sobie zrobić za 5-7 000 zł jest dla mnie bez sensu. Już więcej sensu miałoby dla mnie sprzedawanie bo bardziej Ci się podoba O3 - tego z Superba nie zrobisz.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

Zuber ale skad wiesz ile de facto strace? hę?

poza tym mozna powiedziec "bez sensu" o przerobkach Superba, o ktorych piszesz. Superb jest i bedzie komfortowa kanapa :P
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Myślisz schematycznie. S2 - komfortowa kanapa. RS - wyścigówka. Jak sobie zrobisz tak będziesz miał. Jedno i drugie to kanapa tylko RS ma trochę spoilerków. Dobrze zrobiony S2 1.8 TSI w niczym nie będzie ustępował fabrycznemu O3 RS. Zawias będzie lepszy, moc podobna. W zakrętach RS może być trochę przyjemniejszy (trochę - to nie Mazda MX-5 ani Honda S2000), S2 z kolei powinien być pewniejszy na wyższych prędkościach dzięki większemu rozstawowi osi.

Jeśli niedawno kupiłeś auto to stracisz całkiem sporo. A w dodatku RS nowy będzie kosztował ze 120 000.

A znaczek VRS może Ci dać Szms to sobie nakleisz na grilla. Ma pod dostatkiem:
http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=4& ... 091#p55091

A tak zupełnie serio: wg mnie nie warto. Różnica między tymi autami jest niewielka. Ale to Twoja kasa i Twoje wybory.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: bezduszny »

Zuber pisze:Myślisz schematycznie. S2 - komfortowa kanapa. RS - wyścigówka. Jak sobie zrobisz tak będziesz miał. Jedno i drugie to kanapa tylko RS ma trochę spoilerków.
dokładnie
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Big »

Do minusów O III dodałbym, jeszcze dużo gorsze niż w S II materiały wykończenia wnętrza, oraz gorsze wyciszenie wnętrza.
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Rok z Bagien »

Big pisze:Do minusów O III dodałbym, jeszcze dużo gorsze niż w S II materiały wykończenia wnętrza, oraz gorsze wyciszenie wnętrza.
A powiedz mi z czego jest zrobiona kieszeń/schowek na drzwiach Superba, którym jeździsz ?

O III ma gorsze materiały w dolnej części deski rozdzielczej i na tunelu środkowym, a także boczki drzwi. Pozostałem materiały są porównywalne. Uprzedzając pytanie, tak siedziałem, macałem i oglądałem, te materiały w obu zamawianych przeze mnie samochodach.

Co do wyciszenia. Przy benzynie i prędkościach dozwolonych w Polsce, różnic nie ma.
Przy dieslu, a i owszem, Superb jest cichszy.
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
ODPOWIEDZ