[S2] Bolero i kamera cofania?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: bandit57 »

Jestem ciekaw jak to sie komunikuje z canem, przyciskami na kierownicy i czy wyswietla komunikaty na climatronica i tym podobne na monitorze? Raczej watpliwe, tu chodzi o to by wcale nie duzym kosztem powiekszyc zestaw o kamere cofania i na dodatek mozna dolozyc navi. Ja mialem obawy ze po wstawieniu Columbusa bedzie problem kradziezy i stracone 4k PLN..Niestety Pruszkow i Warszawa do bezpiecznych pod tym wzgledem nei naleza i trzeba uwazac..A bolero nie jest az tak lakomym kaskiem nie jest :)
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: mkotek »

ako44 pisze:Nie wiem czy sprawdzaliście na stronie http://www.navi-media.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Są tam urządzenia dedykowane również do Skody i współpracujące z Auto Mapą
A widziałeś cenę? Wersja low end, czyli z kiepską matrycą to 2K za samo urządzenie, a wersje high end (ehem...) na Allegro po 3400. Sorry, ale to jakiś żart.

Ja np. Columbusa nie chcę nie ze względu na cenę (poza salonem zupełnie rozsądną), ale ze względu na AM właśnie. A te wynalazki trzeba obejrzeć, żeby zobaczyć jak działa. Chętnie zobaczę, może na któryś spocik w W-wie zaprosimy kogoś z Navi Media - może zechciałby podjechać i pokazać, jak to wygląda, działa i co naprawdę może, a przede wszystkim, czy jest dobrej jakości?
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: bandit57 »

Witam,
dzwonilem dzisiaj do firmy montujacej te moduly. Wiec tak, nie ma sensu teraz kupowac na wzglad , ze dopracowuja modul zeby mozna bylo sterowac nawigacja z ekranu a nie z pilota ktory jest dolaczony do ich dedykowanej nawigacji. Kiedy dojdzie dodatkowo ten modul sterujucy do calego urzadzenia cena wzrosnie do okolo 500 zlotych. Kiedy zalacza sie kamera cofania, podobnie jak parktronic przelacza obraz,wycisza dzwiek radia ale go nie wylacza. Modul ten po wylaczeniu radia badz kluczyka ze stacyjki automatycznie sie dezaktywuje. Prawdopodobnie bedzie mozna podlaczyc modul nawigacji od naviheaven tylko kwestia zlamania kilku protokolow i czasu. Czlowiek z ktorym rozmawialem stwierdzil ze warto poczekac gdzies 3 miesiace i powinno byc wszystko gotowe.Oczywiscie jak juz moglem,zaczalem rozmowe na temat Columbusa i stwierdzil ze nie ma sensu kupowac bo strasznie je kradna a rcd nie ruszaja :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: mkotek »

Ja także dostałem informacje, że pracują nad połączeniem z Naviheaven i powinno być koło marca. Byle im się udało do wakacji, będzie super. Ja się w każdym razie piszę na takie rozwiązanie i pod warunkiem, że będzie działało, a jak nie od razu, to zrobią, żeby działało - mogę być królikiem doświadczalnym.

A jak nie, to zawsze można spróbować z rof-1202t + tuner dvb-t mpeg4. Mam już cenę z ROF-a, chłopaki na forum Mitsu sobie tego producenta chwalą i mają już długo (wkleję potem linka do ich forum z opisem historii kontaktów z ROF).
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
zapco
Posty: 37
Rejestracja: 5 sty 2011, o 17:15
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: DWR

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: zapco »

Jestem tym "człowiekiem" z tej firmy ;) . Cieszę się że nasze opracowania i konstrukcje odbijają się takim echem wśród użytkowników Skód i tych innych pojazdów. Postaram się Wam pisać na forum o postępie prac, być może będzie potrzebna wasza pomoc przy ożywianiu Naviheavena do Bolero.
Jeśli ktoś będzie miał pytania nt łaczenia navi+media+bolero lub columbus z domieszką różnych adapterów na CAN - piszcie do mnie śmiało, postaram się pomóc na ile wiedzy mi straczy.
P.S. ma ktoś może do odsprzedania używanego navi-boxa Naviheaven nawet z radiem?
You CAN connect? Of course, I CAN. Z CAN-BUS'em znamy się jak łyse konie.....
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: bandit57 »

Super,powiedzialem ze bedzie nas kilku chetnych z forum Superba i prosze Ot czlowiek sie pojawil :) A my sie cieszymy ze bedziemy mogli walic prosto do zrodla :) Jak bedzie trzeba to bede krolikiem doswiadczalnym 8-) A moze bys pokombinowali z kamera cofania,zeby w rogu wyswietlal ten zastapiany parktronic , taka funkcja podgladu badz obraz w obrazie(tylko zminimalizowany w rogu).. Wiem wiem fantazja mnie poniosla ale kombinuje :twisted: Czekamy na postepy twoich prac i trzymam kciuki by poszlo to jak najszybciej :)
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: JOY »

To już też nie mogę się doczekać :)
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
Awatar użytkownika
Bartic
Posty: 48
Rejestracja: 20 lip 2010, o 20:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 147KM 319Nm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: Bartic »

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Super! Cieszę się, to świetnie, że prócz zainteresowania z naszej strony jest również oddzew od Twórców rozwiązań. Będziemy mieli informacje z pierwszej ręki i to na miejscu. :)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: Misiektt »

A ja chce all do Columbusa co Panowie robią z Columbusem
Awatar użytkownika
zapco
Posty: 37
Rejestracja: 5 sty 2011, o 17:15
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Lokalizacja: DWR

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: zapco »

Columbusa można wyposażyc w : tuner DVB-T MPEG4 (obowiązujący w Polsce standard) sterowany nie pilotem a z touch screena, kamerę cofania "no-OEM", zewnętrzny czytnik DVD/USB/SD/DviX/Xvid, wyście na monitory w zagłówkach. Do S1 są emulatory analog->CAN pozwalające na podłączenie i używanie Columbusa - jeśli już opanuje się dopasowanie mechaniczne ;) Do S2 są emulatory CAN->analog pozwalające na podłaczenie jakieś jedniostki 2DIN np JVC, Kenwooda. W lutym się pojawi bluetooth działający pod Columbusem i Bolero - ale to stoi pod znakiem zapytania, bo fabryczne bardzo z ceną zjechały. No i moduły doświetlania zakrętów...
No dobra, wyszło to jako samoreklama;), ale kulturalnie odpowiedziałem na pytanie.
You CAN connect? Of course, I CAN. Z CAN-BUS'em znamy się jak łyse konie.....
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: bandit57 »

Hmm a na jakiej zasadzie by dzialal ten bluetooth? Zamiennik oryginalu? Ciezko bedzie czekac do wiosny :)
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: mkotek »

zapco pisze:Columbusa można wyposażyc w : tuner DVB-T MPEG4 (obowiązujący w Polsce standard)...
No dobra, wyszło to jako samoreklama;), ale kulturalnie odpowiedziałem na pytanie.
Hmm, czy chodzi o ten tuner na Waszej aukcji na Allegro (Model 2010HD)? To takie niewinne pytanie - dlaczego on kosztuje 799 PLN, skoro można go kupić w Chinach za 88USD + 45USD za przesyłkę w detalu? Chyba, ze z montażem i jakimiś Waszymi przeróbkami, wtedy wszystko ok.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: JOY »

Może to i dużo, ale wydaje mi się że Superb 2.0 TSI w Chinach też nie kosztuje 120K zł
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: mkotek »

JOY pisze:Może to i dużo, ale wydaje mi się że Superb 2.0 TSI w Chinach też nie kosztuje 120K zł
A myślisz, że ile kosztuje? Połowę? Bez przesady.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2] Bolero i kamera cofania?

Post autor: frytol »

2.0TSI DSG kosztuje w najwyższej opcji - równoważna Platinum, kosztuje 271300 juanów, czyli ~123700zł ;)
ODPOWIEDZ