Nowa Octavia

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa Octavia

Post autor: Big »

MI bardziej podoba sie wnętrze Superba II, ale środek O III też jest o.k. Ciekawe czy trójramienna, wielofunkcyjna kierownica będzie tylko w połaczeniu z DSG (tak jak np. w SII) czy, tez bedzie ja można mieć także w wersji z manualem.
No i nigdzie nie widze przycisku właczajacego podgrzewanie przedniej szyby !! mam ndzieję że ta funkcja będize jednak dostępna w O III, bo jest barzo potrzebna.
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Octavia

Post autor: Super_Be »

Zuber pisze:Środek tej Octy trochę słaby ale ostateczne zdanie trzeba będzie wyrobić sobie na żywo jak wejdzie do salonów.
Eee tam, zaraz słaby. To "zdjęcie", to tak naprawdę rendering i nie oddaje przede wszystkim jakości plastiku, a to istotna sprawa. Sama stylistyka jest jak dla mnie zupełnie poprawna, a na pewno bardziej elegancka niż w O2 (bardziej w stronę Superba, jeśli chodzi o detale).
Zuber pisze:Na pewno auto warte rozważenia jako następca S2.
Dla niektórych tak, ale zależy jak to jeździ. Tzn. komfort resorowania, wyciszenie itp. No, oczywiście zależy kto czego oczekuje, ale ogólnie jest OK.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia

Post autor: Misiek Fisiek »

Mysle, ze lepsza od S2 nie bedzie wiec dopoki nie zajezdzi sie Superaka to zmieniac nie warto.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa Octavia

Post autor: dato »

No nie Zuber, popłynąłeś za daleko...
Jak każdy model po remoncie będzie na starcie nowocześniejsza w gadżety (navi, aktywny tempomat, etc), ale jednak różnica w klasie pomiędzy Octavią i S2 jest wyraźnie odczuwalna. Olać materiały, ale również w prowadzeniu - jeździłem chwilę octavią, jeździłem też w trasy z kolegą w Octavii z porównywalnym motorem (dobry kierowca) mam punkt odniesienia. Zresztą zapytaj Enriqueza, Necka - mają bezpośrednie porównanie i są wiarygodni. W nowej ponoć znów poszły jakieś oszczędności w zawieszeniu więc lepiej nie będzie, a w S2 też szału nie ma, ale jest wyraźnie lepiej niż w Octavii.
Będzie to ładniejszy i nowocześniejszy tłuczeń do jeżdżenia w kapeluszu, ale jako następca S2 to chyba tylko na zasadach downgradu, a na pewno nie zmiany na lepsze...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia

Post autor: Misiek Fisiek »

Aktualna Octa to tanie rodzinne auto przeznaczone rowniez dla przedstawicieli handlowych. I co do tego zgoda - nie ma startu do s2. Ale co bedzie w nowej tego nie wiemy. Pojawienie sie Rapida moze wskazywac, ze on przejmuje dotychczasowa role Octy a ona bedzie aspirowac wyzej. Jak pojawi sie w salonach to bedzie mozna oceniac czy jest lepsza od poprzedniczki na tyle, aby rownac sie z superbem czy nie. Doswiadczenia z jazdy poprzednim modelem nie maja tu nic do rzeczy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa Octavia

Post autor: dato »

Według Ciebie: Zawieszenie w starej - oszczędności = lepiej ? Praw fizyki Pan nie zmienisz ;)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa Octavia

Post autor: Zaj007 »

Zuber pisze:Aktualna Octa to tanie rodzinne auto przeznaczone rowniez dla przedstawicieli handlowych.
Aż taka bardzo tania to ona znowu nie jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia

Post autor: Misiek Fisiek »

@ dato Nie wiem co tam slyszales dokladnie na temat tego zawieszenia. Jesli faktycznie cos mocno przyoszczedzili i nie da sie tego latwo wymienic to mozesz miec racje.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa Octavia

Post autor: dato »

Cuś z belką. Cokolwiek by to nie było to lepiej nie będzie. Ma być lżejszy, a raczej nie pójdą w tytan i aluminium tylko więcej plastiku ;)
Pamiętaj też, że widzisz wersję w max opcji, zaczekajmy co będzie w zdjęciach i wyposażeniu podstawowej :)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa Octavia

Post autor: Zaj007 »

W nowej Octavii belka????????????? Nie ma opcji. Być może wahacze zostaną wykonane z cięższych materiałów w porównaniu do tych z Golfa (podobnie jak Superb vs. Passat).
Może amortyzatory będą gorszej jakości, ale na bank nie założą belki.
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa Octavia

Post autor: dato »

Szczerze to jednym okiem przeczytałem, że oszczędności w zawiasie były grane. Nie interesuje mnie to i nie zgłębiałem tematu. Piszę co do zasady, jeszcze nie słyszałem żeby księgowi coś poprawili w technikaliach.

EDIT: chociaż sformułowanie: "system doboru trybu pracy zawieszenia" intryguje...
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, o 11:42 przez dato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Nowa Octavia

Post autor: Misiek Fisiek »

Tez nie chce mi sie wierzyc w belke. Amorki da sie wymienic. Wachacze z ciezszych materialow przeloza sie na wyzsza mase nieresorowalna wiec komfort spadnie ale nie wiemy na ile.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa Octavia

Post autor: Zaj007 »

Podejrzewam, że minimalnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa Octavia

Post autor: dato »

dato pisze:EDIT: chociaż sformułowanie: "system doboru trybu pracy zawieszenia" intryguje...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 759
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa Octavia

Post autor: rowerek »

Zaj007 pisze:W nowej Octavii belka????????????? Nie ma opcji. Być może wahacze zostaną wykonane z cięższych materiałów w porównaniu do tych z Golfa (podobnie jak Superb vs. Passat).Może amortyzatory będą gorszej jakości, ale na bank nie założą belki.
No nie byłbym taki pewien skoro w nowym golfie VII z silnikami o mocy do 105KM jest BELKA. Z tego co się mówi zakulisowo to w nowym Leonie i OIII wielowachacz ma być od 180KM (czyli 1.8tsi)
ODPOWIEDZ