SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Mi też się wydaje, że materiały są porównywalnej klasy. W obu przypadkach szału nie ma ale jest przyzwoicie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Kato
Posty: 108
Rejestracja: 30 lip 2013, o 17:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Adam

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Kato »

Jak dla mnie O3 w wersji Elegance jest dużo bardziej plastikowa niż jej siostra z 2008 r.
SII FL wygląda znacznie lepiej, ale też nie powala.
Don’t judge me, I was born to be awesome, not perfect
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Cobrettiiii »

Widzę że zapoczątkowałem ciekawy temat ;)

Zapomnieliście dodać że obecnie na RS trzeba czekać dłużej niż na S2...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

Oj Zuber Zuber... ani nie strace duzo ani O3 RS tyle nie bedzie kosztowac. Nie wiesz kiedy kupilem, za ile kupilem, jak finansuje, ile moglem odpisac i jak i za ile sprzedam a wyrokujesz ze duzo strace :P

120 000 zl za RS? Chyba w konfiguratorze...dzis kolega z innego forum skody dostal oferte z INTER AUTO na RS TDI liftback za...94 000. Mozna? Mozna :)

Co do "schematycznego myslenia". Nigdzie nie napisalem ze RS to wyscigowka, natomiast owszem Superb kanapa jest i bedzie jesli sie z tym nie zgadzasz to mamy zupelnie inne doswiadczenia motoryzacyjne.

Robienie chipow, zawiasow, wydechow i spojlerkow czy naklejek w S2 kombi by bylo sprawniejsze i porownywanie do O3 RS pozostawie bez komentarza :P Chocby dlatego ze RS'em zaden z nas jeszcze nie jezdzil a Superb nawet jako 3.6 V6 to...kanapa.

Poza tym ladowanie konkretnej kasy w przerobki fabrycznej Skody jaka by ona nie byla skonczyc sie musi...strata pieniedzy, o ktorej pisales na poczatku.

I jest dokladnie tak jak pisales - moje pieniazki zrobie jak zechce :P

pzdr.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, o 22:58 przez Jędrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

Kato pisze:Jak dla mnie O3 w wersji Elegance jest dużo bardziej plastikowa niż jej siostra z 2008 r.
SII FL wygląda znacznie lepiej, ale też nie powala.
Tu trzeba sie zgodzic. Macalem jasna w srodku Elegance i faktycznie szalu nie ma. Taka Ceed XL robi zdecydowanie lepsze wrazenie.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie napisałem że za dużo, tylko że dużo. Na pewno znacznie więcej niż kosztowałoby poprawienie fabryki w Superbie.

I nie proponowałem Ci spoilerków i wydechów - to Twoje słowa. Najwyraźniej takie klimaty Cię kręcą skoro chcesz RSa. W porządku ale w pierwszym poście sugerowałeś co innego więc chciałem przedstawić Ci alternatywę. Przecież pisałem wyraźnie, że jeśli chodzi o wygląd i akurat takie coś Cię kręci to z Superba tego nie zrobisz. Najwyraźniej dla Ciebie ważniejszy jest "sportowy wizerunek" bo nie wiem jak to inaczej określić.

Ciekawe musisz mieć te doświadczenia motoryzacyjne skoro Superb jest kanapą a RS ma spoilerki i wydech (TDI ma nawet śliczną atrapę) więc już nie jest.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Big »

Rok z Bagien pisze:A powiedz mi z czego jest zrobiona kieszeń/schowek na drzwiach Superba, którym jeździsz ?
Myslę, że powinienieś to wiedzieć i nie musze ci tego mówić.
Rok z Bagien pisze:O III ma gorsze materiały w dolnej części deski rozdzielczej i na tunelu środkowym, a także boczki drzwi.
Dodaj do tej listy także nie tapicerowane boczki drzwi (sam plastik),. Nie tapicerowane boczki tylnej kanapy (plastik zamiast tapicerowanych dostawek). NIe tapicerowaną dolną cześć tunelu środkowego.
Rok z Bagien pisze:Pozostałem materiały są porównywalne
Tak, to tak jakby napisać, że w Syrii toczy się wojna i obywatele są prześladowani i głodni, oraz nie maja gdzie miszkać i muszą obawiać się o własne życie, ale w pozostałych rzeczach, to ich życie przypomina życie w bogatych państwach Europejskich 8-)

Jak widziesz sam wskazałeś (a ja uzupełniłem) niedostatki w materiałach użytych do wykończenia wnętrza w O III. Zresztą jest to całkiem normalne, bo chyba u żadnego producenta na świacie auto z segmentu niższego nie jest wykończone tak, jak to, z segmentu wyższego (W BMW 3 też są gorszej jakosci materiały niż w BMW 5).
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Nie zauważyłem, żeby materiały w OIII były jakiejś strasznej jakości w porównaniu do SII, zauważyłem jednak, że są dużo lepiej spasowane, takie moje zdanie.
I uważam, że nie ma o co kotów drzeć, bo nie ma tak wielkiej różnicy. Plastiki tu i tu są ujowe i taka jest prawda, na czymś przyoszczędzili... i jak chce się super plastiki to zapraszam do Rollsa... :mrgreen: :mrgreen: 8-)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Big »

Szms, chyba nie łapiesz o co chodzi. A plastiki nie są ani strasznej jakości, ani ujowe, jak to napisałeś, tylko po prostu w S II są lepsze niz w O III.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

W moim odczuciu plastiki są tej samej jakości, jedynie do czego bym się przyczepił w OIII to boczki drzwi... czuć różnicę. Kokpit tej samej jakości, ale tu nie będziemy mieć identycznego zdania, bo od samego początku mieliśmy inne spostrzeżenia. :mrgreen:
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

Zuber pisze:Nie napisałem że za dużo, tylko że dużo. Na pewno znacznie więcej niż kosztowałoby poprawienie fabryki w Superbie.

I nie proponowałem Ci spoilerków i wydechów - to Twoje słowa. Najwyraźniej takie klimaty Cię kręcą skoro chcesz RSa. W porządku ale w pierwszym poście sugerowałeś co innego więc chciałem przedstawić Ci alternatywę. Przecież pisałem wyraźnie, że jeśli chodzi o wygląd i akurat takie coś Cię kręci to z Superba tego nie zrobisz. Najwyraźniej dla Ciebie ważniejszy jest "sportowy wizerunek" bo nie wiem jak to inaczej określić.

Ciekawe musisz mieć te doświadczenia motoryzacyjne skoro Superb jest kanapą a RS ma spoilerki i wydech (TDI ma nawet śliczną atrapę) więc już nie jest.
Zuber chyba się nie zrozumieliśmy. Nie napisałem nigdzie, że z pewnością wymienię. Napisałem, że chodzi mi to po głowie i zanim to zrobię to sprawdzę o ile będę miał ku temu sposobność odpowiednią.

Poza tym RS to nie tylko spojlerki i wydech - chyba nie doczytałeś czym jest RS :P
Co do TDI - nie interesuje mnie ten silnik.

Jeśli chodzi o doświadczenia...wiesz - Superb z racji gabarytów i wagi NIE MA SZANS prowadzić się tak jak RS, co nie znaczy wcale, że RS jest samochodem wyczynowym. Miałem kilka autek, które faktycznie sprawiały frajdę z jazdy na krętej drodze, którą uwielbiam - Superb tego nie daje. Jeśli nie doświadczyłeś prowadzenia samochodu, który na zakręcie powoduje banana na twarzy - nie zrozumiesz. W moim przekonaniu taki RS daje więcej bananów, za którymi tęsknie, jednocześnie oferując praktyczność i przestrzeń dla rodziny a wszystko to w bardzo rozsądnej cenie. Szukam na rynku odpowiedniego konkurenta dla RS i nie widzę. Nadal jednak nasza dyskusja jest jałowa bo o RS wiemy z gazet/netu...

jak się przejadę konkretnie to chętnie się podzielę wrażeniami i porównaniem do S2 kombi - tak jak pisałem w pierwszym poście. Jeśli RS pomimo tych ewentualnych "bananów" będzie za głośny, za kiepsko wykonany itd. - S2 zostanie z nami.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale ja się z Tobą zgadzam co do tego, że superb jest wielki i ma zły rozkład masy przod-tył. Tyle, że octa jest tylko odrobinę krótsza a rozkład masy będzie pewnie taki sam albo bardzo zbliżony. Dlatego wg mnie różnica będzie bardziej wizerunkowa niż rzeczywista. Ale pojeździsz, podzielisz się wrażeniami to będziemy wiedzieć więcej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Big »

Jędrula pisze:Nadal jednak nasza dyskusja jest jałowa bo o RS wiemy z gazet/netu...
No ja już widziałem RS-a kombi na żywca :)
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

BIG jak wrażenia wizualne? Miałeś okazję pojeździć?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Big »

Wrażenia wizualne jak najbarziej o.k. Auto wygląda bardzo zadziornie z przodu i ciekwie z tyłu. Podczas ruchu widać, że to nie jest zwykła wersja O III :) No i ciekawie prezentuje sie z tyłu ten a"la dyfuzor oraz 2 końcówki wydechu w niego wkomponowane.
Jeździć okazji nie miałem, gdyż RS-kę widziałem w Czechach na drodze z Mlada Bolaslav do Pragi. Najpierw mnie wyprzedziła, a potem siadłem jej na ogon, po czym znów ją na chwile wyprzeziłem, aby sie dokładniej przuyjrzeći ponownie dałem się wyprzedzić.
ODPOWIEDZ