Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: rezon »

Zdecydowanie popieram - to samo dotyczy paliwa z A czy H
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: Sebastian_M26 »

Na Neste była bardzo dobra cena na 98, niestety skończyło się.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Goat
Posty: 11
Rejestracja: 4 mar 2014, o 09:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: śląsk

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: Goat »

Ja leje tą "lepszą" ropę mając nadzieję, że jest mniej chrzczona po prostu.

Miałem Forda (jeżdżony tylko na Ultimate Diesel z BP) gdzie ściągana była głowica po około 50kkm - dokładnie sobie ją obejrzałem i w każdym zakamarku było czyściutko i błyszcząco. Żadnych oznak nagaru itp.

Co do stacji BP zaraz przed niemiecką granicą (ktoś tam o niej pisał wcześniej) - raz tam zatankowałem i auto przejechało na baku 170km mniej. Więc albo ropa jakaś gorsza albo tempomat stał się bardziej agresywny w jeździe ;-) Staram się jej unikać od tego czasu i tankuję po niemieckiej stronie - niby drożej za litr ale cena za km wychodzi identycznie jak tankuję normalnie w Polsce.

I jeszcze jedna ciekawostka. Włócząc się po okolicy quadem zajechałem na malutką stację na jakiejś wsi. No niestety trafiłem na cysternę zlewającą paliwo i nie dało się zatankować a w baku pustki. Zagadałem do kierowcy ile to potrwa, a on mi mówi. "Jedź se Pan tam i tam ... bo tam przed chwilą byłem i też zlewałem paliwo". Podrążyłem wiec trochę temat i okazuje się, że gość zlewał paliwo na BP a później to samo paliwo na małej stacyjce, a tak ogólnie to wszystko bierze z Orlenu. I tu mam zagwozdkę - na stacjach Orlenu zwykła ropa jest wyraźnie oznaczona BIO, a na stacjach BP jakoś takiego oznaczenia nie widziałem. Nie wyglądało by gościu coś ściemniał bo niby z jakiego powodu miałby to robić. Oczywiście cysterna to nie jest jeden wielki zbiornik tylko kilka mniejszych więc może mieć w każdym z nich coś innego ale dostawca robiłby dla każdej stacji ciut inne paliwo??
whity

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: whity »

W Niemczech masz normalną ropę z max. 7% bio
bezduszny

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: bezduszny »

Może mieć
duże cysterny mają 4 komory.. i może mieć w nich 4 różne produkty

zresztą..
90% paliw na naszym rynku to Olen lub Lotos. Paliwa zwykłe idą ze składów ogólnodostępnych i najbliższych stacji. Paliwa premium są specjalnie dowożone oddzielnymi samochodami.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: rezon »

Goat pisze:Ja leje tą "lepszą" ropę mając nadzieję, że jest mniej chrzczona po prostu.....
gdybyś miał brać dla siebie np. 100l i w zamian wlać coś innego to wziąłbyś lepsze czy gorsze paliwo? Zwykłe paliwa mają większy obrót i nawet jak ktoś je "ochrzci" to mniej to odczujesz. ostatnie 2 notlaufy, które sporadycznie miałem w dieslu były na pewno na BP Ultimate.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: sko89 »

Goat - nie BIO tylko EKO a to duża różnica. Na stacjach Orlenu nie ma Bio oznaczonego na niebiesko. Taki natomiast znajdziesz na Bliska latem. Od dawna wiadomo, że wszystkie bez wyjątku koncerny paliwowe w Polsce biorą paliwa tylko z Orlenu i Lotosu. W związku z tym biorę zawsze w Orlenie bo po co mam obcym dawać dodatkowo zarabiać za to samo. Poza tym Orlen jako jedyny w Polsce ma własny system dystrybucji, inni korzystają z pośredników. A jak wiadomo do fałszowania paliwa najczęściej dochodzi u pośrednika.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: szms »

skąd bieżesz z tego Orlenu?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: sko89 »

Jak to skąd. Ze stacji.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: szms »

a wiesz, że grubo ponad połowa stacji Orlen, nie jest... orlenowska? To tylko zwykła franczyza i wynajęte na pewnych zasadach logo. :roll:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: sko89 »

Wiem. Nic na to nie poradzę. To gdzie radzisz tankować?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: rezon »

duża stacja z dużym przepływem paliwa - ja tego się trzymam. A ponieważ najbliżej mam do Leclerca, to najczęściej tam. A skąd bierze Leclerc - Orlen
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: szms »

Na "swoich" sprawdzonych stacjach, idzie wyczuć na jakim paliwie auto lepiej idzie i na jakim jest lepsza praca paliwa.


A najbardziej polecam kupić baniak 1000 l i kupować paliwo z hurtowni - taniej, bez krętactw i podobnie z f-vat.
Już bym to miał, ale kurna nie mam gdzie tego trzymać... :twisted: :twisted: :twisted:




rezon ma rację, także. ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: rezon »

Paliwo też się starzeje - chłonie wilgoć, itp. Miałem kiedyś beczkę benzyny - po roku ciężko było jeździć. Ale to były czasy, że bez zapasów ciężko było w ogóle jeździć ;) Na pewno nie wrócę do tego, jeśli nie będę musiał
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Z cyklu: wątpliwości lamera odcinek pt. benzyna

Post autor: szms »

Owszem, paliwo traci swoje właściwości po 3-4 miesiącach.
Z moich obliczeń wynikało (razem z kolegą), że taki baniak starczyłby nam na 1,5 miesiąca, więc całkiem spoko.

Oczywiście, jakby taki baniak miał komuś służyć przez pół roku to się to mija z celem. 8-)
ODPOWIEDZ