DCC

sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DCC

Post autor: sko89 »

Szpirit - ja przed zakupem SuperbaII przed dwoma laty testowałem krótko Insignię, Accorda, Mazdę 6 i Citroena C5. Jak wsiadłem do Superba wyraźnie odczułem różnicę na jego korzyść w stosunku do pozostałych. A testowanie też nie trwało dłużej niż pół godziny. Oczywiście C5 górował komfortem zawieszenia hydroaktywnego, ale tylko tym. Dodatkowo, tak jak napisał Enriquez, przy używanym zawsze jest ryzyko, ze się wpie....lisz w jakiś szmelc. Nie twierdzę, że Superb jest lepszy niż BMW5, bo nie jest i jeszcze długo nie będzie. Ale wyższość nowego wozu z salonu na gwarancji, w sumie mało awaryjnej marki, wobec niepewności używanego o zbliżonych gabarytach i funkcjonalności, jest wyraźna. W S3 masz darmową aktualizację navi do 3 lat, co sen mi spędza z oczu przy moim S2 gdzie aktualizacje są po 1200 zł:)) A wentylowane fotele naprawdę polecam, mam w swoim i idealnie spełniają swoją rolę. Przy skórzanej tapicerce wręcz niezbędne.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

Z nowych jeździłem na jazdach testowych Passatem i Avensis i oba oddrzuciłem, Pasek przede wszystkim przez wygląd na żywo..

Mondeo nawet mi się nie chciało na jazdę jak wsiadłem do środka, fotele, navi jakość wykończenia.

Dzięki chłopaki za rady.

VWhity może napiszesz jak działa te przysłanianie świateł i ich automatyczne działanie?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DCC

Post autor: sko89 »

Weź jeszcze pod uwagę, że teraz za darmo (1 zł) z S3 dostajesz pakiet przeglądów na 4 lata (olej, materiały i robocizna). To duża oszczędność.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

Tak wiem i planuję jeszcze dokupić gwarancję 4 lata/120k km.

Swoją drogą orientujecie się czym ona się różni od fabrycznej i czy warto ją brać?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

szpirit pisze:
VWhity może napiszesz jak działa te przysłanianie świateł i ich automatyczne działanie?
juz pisałem...wg mnie kijowo.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DCC

Post autor: sko89 »

Też taką mam ale dostałem ją gratis od Skody. Dla użytkownika nie różni się kompletnie niczym od 2 letniej. To jest przedłużenie fabrycznej gwarancji na idealnie tych samych warunkach. Również na całą Europę. To nie jest ubezpieczenie jak w innych markach i nie ma żadnych wykluczeń. Róznica jest tylko dla ASO, muszą inne kwity wypełniać.

Wszystkie systemy zmiany długich na mijania działają jeszcze kiepsko ze względu na zbyt długie opóźnienie. W sumie trwa to krótko ale gdy już się przełączą to koleś na przeciwnym pasie już jest oślepiony:)) Na razie dobre dla blondynek i przysypiających za kierownicą.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2015, o 22:41 przez sko89, łącznie zmieniany 2 razy.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

VWhity coś nie znalazłem.. dasz radę napisać więcej czemu działa to kijowo?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2015, o 22:49 przez szpirit, łącznie zmieniany 1 raz.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

sko89 dzięki za info, to fajnie że to to samo.

A gratis pewnie dostałeśjako że byłeś już klientem Skody?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DCC

Post autor: sko89 »

Tak właśnie było :D
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

VWhity no nie daj się prosić, skrobnij parę słów :)

A byś się wysilił i nagrał filmik? Na pewno miałby dużą oglądalność na YT
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: DCC

Post autor: krycho »

sko89 pisze:.

Wszystkie systemy zmiany długich na mijania działają jeszcze kiepsko ze względu na zbyt długie opóźnienie. W sumie trwa to krótko ale gdy już się przełączą to koleś na przeciwnym pasie już jest oślepiony:)) Na razie dobre dla blondynek i przysypiających za kierownicą.
Czy mówicie o zmianie długie/krótkie czy mówicie o Smart Light Assist "wykrajanie" oświetlonego obszaru, tak by nie oślepiać jadących z przeciwka? W VW Golfie działało to w miarę przyzwoicie.
Dżejkob
Posty: 227
Rejestracja: 29 lip 2015, o 19:20
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: DCC

Post autor: Dżejkob »

Mi nikt nie migał długimi że go oślepiam więc widocznie działa to dobrze.
Najfajniej widać jak działają jak się jedzie za kimś, bo dobrze widać jak dużo wycina i jak skręca cień. Przy mijaniu kierowca z naprzeciwka oświetla drogę swoimi i tego w zasadzie nie widać.
“Tak, jakbym mówił do pieprzonej ściany.”
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: DCC

Post autor: barteka3 »

Wg mnie Smart Light Assist Działa zupełnie przyzwoicie i warto do tego dopłacić.
Po pokonaniu kilkuset kilometrów dwie osoby mrugały długimi. O dziwo w B8 jak jeździłem przez 2 dni to tez sie ktoś trafił i mrugal dlugimi - myśle ze raczej wynika to poczucia jasnego światła które swieci szeroko, a nie z samego oślepiania.
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: DCC

Post autor: krycho »

Może któryś z Was nakręciłby filmik z działania tego systemu w praktyce? :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Moim zdaniem powiem tak, czujnik oświetlenia nie zawsze łapie, że trzeba lampy włączyć/wyłączyć, czujnik deszczu też czasami głupieje, a więc i ten nie będzie idealny i kogoś oślepi ;)
ODPOWIEDZ