RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pompon232
Posty: 32
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 16:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: pompon232 »

TAAAAAAAK TRZYYYYYMAC
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: Misiektt »

No i jest miodzio zapierało dech w piersiach
PRZEZ 2 godziny :D
A potem nowy procesor Helixa P-DSP, chyba mam pierwszy w Polsce, który był zwyczajowo się zpieprzył i padło jedno wyjście a drugie zaczęło podawać zniekształcenia.
Tak czy siak autko mam ale nie grające co nie powstrzyma mnie od publikacji fotek pewno jutro.

Póki co jestem zawiedziony procesorem przy takim projekcie są z nim wiecznie problemy ( impuls nie dawał 12v, zawieszał się ), mam nadzieję, że dystrybutor stanie na wysokości zadania i pozwoli mi projekt doprowadzić do końca
bezduszny

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: bezduszny »

samochód będzie nadawał się do jazdy jeszcze ? :mrgreen:

kurde, ależ chętnie bym to wszystko zobaczył i posłuchał :D
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: gsh »

Misiektt nie przejmuj się, czasem tak się pierdzielą rzeczy, podobnie jak u mnie od początku września trwa projekt audio i jestem dalej w czarnej dupie, a ilość roboty u Ciebie wykonana jest ogromna w porównaniu z tym co ja porobiłem.
Szczerze to może olej HELIX'a, masz na allegro ALPINE 701 z rux'em - używka ale moim zdaniem procek klasa, zresztą wystarczy popatrzeć ile razy jest wykorzystywany w pro instalacjach car audio. Druga sprawa to procek wykorzystujesz po wyjścia RCA z PIONKA z tego co się domyślam, więc i tak tracisz sporo, po drugie przód śmiga na zwrotnicach RF, suby potniesz na wzmacniaczu, więc procek potrzebujesz tylko do czasówek - a do ustawienia czasów to nada się nawet ALPINE 650 - za grosze czasem do wyrwania.
Ja czekam na foty drzwi, mam nadzieję że masz jakieś foto komór w trakcie roboty lub chociaż od drugiej strony tapicerki ( wewnątrz ) bo w okolicy stycznia-lutego chcę robić u siebie już komory, wczoraj po przymiarkach oddałem słupki do roboty i może przed świętami będą już u mnie na gotowo siedziały.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: Misiektt »

gsh dla Ciebie specjalnie historia pewnych drzwi :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do samego procesora nie będę już podwójnie płacić a P-DSP dosyć kosztował także mam nadzieję że wróci do mnie w pełni sprawny.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: gsh »

No gruuubo ! Fajna robota. Widzę że jednak było cięcie drzwi, zastanawiałem się jak do cholery upchałeś 2 wooferki a jednak miejsca tam jest sporo. Teraz jak widzę że można to pociąć w miarę bezinwazyjnie dla mechanizmów szyby itp to znów mam zgryz - komory zamknięte czyli wykonanie od nowa dolnej połowy tapicerki drzwi w formie zamkniętej obudowy dla głośnika czy cięcie jak u Ciebie co wydaje się prostszą opcją.
Ogólnie aż gęba mi się cieszy jak widzę Twoją robotę !

Czekam na dalszą fotorelację.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: Misiektt »

No że tak powiem :) Już wkrótce poznacie FULL POWER :D ROCKFORD POWER :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: Misiektt »

This is how we do it :D :D :D


Obrazek

Obrazek

Póki co tyle...

Więcej już nie długo :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: gsh »

Pełen wypas. Naprawdę jest to elegancko wykonane. Ogrom pracy, ogrom czasu i ogrom kasy włożony w projekt, ale efekt wart tego.

Interesują mnie zagłówki bo coś na duże wyglądają - to są nasze fabryczne przerobione czy wsadziłeś inne ? Jak dasz radę to wrzuć fote z bliska zagłówków.

Misiek a co z Helix'em? Ja Ci mówię idź w kierunku ALPINE'a, najlepsze sprawdzone procki. Wracasz znów do punktu wyjścia z fabryczną jednostką, bo ogólnie procek zamulonego sygnału z fabrycznej jednostki nie odczaruje zwłaszcza po wyjsciach głośnikowych, chyba że wyciągniesz opytka z ori ( np. w Gliwicach ).

Kolejna sprawa to zgranie całości - przy normalnej jeździe na co dzień przydałoby się wyłączać głośniki w klapie oraz tylnych drzwiach i ogarnąć na procku to co pozostanie czyli przód + suby, a do pokazówek uruchamiasz to na maxa i heja bo przecież przy takiej instalacji pokazowej nie chodzi o perfekcyjne brzmienie takiej ilości głośników bo to niemożliwe.

Taka ilość sprzętu na pewno jest ciężka do końcowego ogarnięcia ale trzymam kciuki bo projekt jest zacny. Mam nadzieję że gdzieś kiedyś uda mi się zobaczyć Twój samochód live.
bezduszny

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: bezduszny »

yyyyy...
a po co te 2 głośniki i monitor na tylnej klapie ?
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: Misiektt »

gsh pisze:Pełen wypas. Naprawdę jest to elegancko wykonane. Ogrom pracy, ogrom czasu i ogrom kasy włożony w projekt, ale efekt wart tego.

Interesują mnie zagłówki bo coś na duże wyglądają - to są nasze fabryczne przerobione czy wsadziłeś inne ? Jak dasz radę to wrzuć fote z bliska zagłówków.

Misiek a co z Helix'em? Ja Ci mówię idź w kierunku ALPINE'a, najlepsze sprawdzone procki. Wracasz znów do punktu wyjścia z fabryczną jednostką, bo ogólnie procek zamulonego sygnału z fabrycznej jednostki nie odczaruje zwłaszcza po wyjsciach głośnikowych, chyba że wyciągniesz opytka z ori ( np. w Gliwicach ).

Kolejna sprawa to zgranie całości - przy normalnej jeździe na co dzień przydałoby się wyłączać głośniki w klapie oraz tylnych drzwiach i ogarnąć na procku to co pozostanie czyli przód + suby, a do pokazówek uruchamiasz to na maxa i heja bo przecież przy takiej instalacji pokazowej nie chodzi o perfekcyjne brzmienie takiej ilości głośników bo to niemożliwe.

Taka ilość sprzętu na pewno jest ciężka do końcowego ogarnięcia ale trzymam kciuki bo projekt jest zacny. Mam nadzieję że gdzieś kiedyś uda mi się zobaczyć Twój samochód live.
Kilka uwag. Zagłówki miałem obszyte na nowo :) i tyle i trochę przerobione bo monitor odchylał się za bardzo do góry i dzieciak by nie widział.
Wyciąganie optyka odradzam u mnie się to fatalnie skończyło i nie będę więcej próbował. Po prostu koleś zamiast to zrobić zrobił masakre. Co do ALPINE to może i są sprawdzone ale dosyć mocno idą w integracje Alpine a ja chce testować nowe i lepsze rzeczy :D Zaryzykuje. Co do zamulonego sygnału mylisz się wystarczy poczytać co ta maszynka robi :)

Co do wyłączania czy ja powiedziałem że skończyłem :D :D :D Panel kontroli już się szykuje. Procek idealnie to ogarnął robię drugą skrzynkę do jazdy na co dzień i powiem Tobie że wiem że będzie grało bardzo dobrze. Wsadzam tak 1x T2D412 :D czyli mniejszy głośniczek i bardziej dynamiczna skrzynka.

Pokaże ci jak już GAIN jest w aucie

Obrazek

Co do kombinacji z fabrycznym sprzętem, ponieważ mój Pionek wchodzi w fabryczną kostkę + 1 chinch to podmianka tych radyjek będzie błyskawiczna Skoda mnie namawia żebym tak to złożył do kupy :D
yyyyy...
a po co te 2 głośniki i monitor na tylnej klapie ?
Po to że na pokazach jak otworzysz klapę żeby było coś słychać oprócz basu bo bez tego byś słyszał tylko pukanie jest tak mocne że zagłusza wszystko z przodu :)
bezduszny

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: bezduszny »

Misiek...
to coś miażdży cyce :shock:
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: grzela07 »

Misiek - czy możesz zrobić z bliska zdjęcie monitorków na zagłówkach - jak masz to zamontowane. Rzeczywiście delikatny problem jest bo zagłówki są pochylone do przodu i ciężko jest to ładnie wkomponować.
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: gsh »

Misiek nie mogłem się powstrzymać z pytaniem. To Twój jakiś poprzedni projekt ???

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: RockfordFosgate & Skoda Superb - projekt czas zacząć ;)

Post autor: Misiektt »

Taa to moja octavka :D
ODPOWIEDZ