Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

Widziałem to! Masakra!
Elegance

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Elegance »

Misiek Fisiek pisze:Lanosik to tylko w kontekście cen serwisu.

Za 150 masz Mondziaka na wypasie, Mazdę 6 na wypasie. Chyba nie jeździ to gorzej od forka po zakrętach.
Mondeło nawet offroadowo jeździ. Wiem bo sprawdzałem na służbówce
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Mej »

Zachęcony swego czasu przez Sjaka wziąłem sobie w na próbę Outbacka MY'2015 nowej generacji.
Miał być ZNACZĄCO poprawiony względem dotychczasowego ... .

Sjak, wybacz ale oprócz ładniejszej deski rozdzielczej i w sumie bagatelnych zmian w optyce przodu oraz tyłu żadnych ISTOTNYCH innowacji nie zauważyłem. Trafiło na burzową aurę, więc była okazja wypróbować mokre hamulce. Moim zdaniem TOTALNE ZERO jakiejkolwiek poprawy, na sucho zresztą też !! Fotele jak były bardzo kiepskie takie są nadal.
Wykończenie wnętrza (choć staranne ale to nie nowość), jak zalatywało tandetą tak nadal zalatuje (prócz konsoli).
Bez cienia przesady - OII z 2007 roku, która kiedyś miałem, bardziej dbała (wewnątrz) o moje cztery litery i o doznania estetyczne niż zmodernizowane OBK'2015.
Co do właściwości jezdnych w trakcie zwykłej eksploatacji nie odczuwam żadnych różnic i śmiem sądzić, ze nawet jakiś wielce doświadczony koneser w normalnym ruchu ulicznym tez żadnej szczególnej ekstazy nie osiągnie.
Gdzieś tam na torze (ale wtedy nie z silnikiem 2.0D) być może nawet to całe Subaru okazałoby się jakoś lepsze ale czy na pewno (??) ... .
Dla zwykłego zjadacza chleba nie ma w tym aucie niczego porywającego, włącznie z przechwalonym napędem 4x4, który akurat wersjach z dieslem też jest oparty na wiskozie ... .

Rozumiem, że Subaru produkuje też auta z innej półki, ale jak czytam te wszystkie peany na temat raczej zwykłych seryjnych wersji "dla ludu" to aż mnie mdli od tej "słodyczy", której ja jakoś nie potrafię się doszukać POMIMO BARDZO SZCZERYCH CHĘCI, za którą kiedyś wybuliłem gruuubą kasę w salonie.

O przepaści miedzy sztucznie zestopniowanym CVT a prawdziwym DSG z grzeczności też nic nie będę mówił ... .

Co do jednego nie mam najmniejszych wątpliwości - konstruktorzy z Subaru rzeczywiście są oryginalni i mało wiedzą o trendach i ogólnym poziomie europejskiej motoryzacji. To już KIA z Hyundai'em są pod tym względem bardziej elastyczne i potrafią się znacznie lepiej dostosować do tutejszego poziomu/wymagań niż to całe Fuji Heavy Industries ze swoim Subaru.

Bez urazy. Nikomu nie ubliżam. Po prostu opisałem swoje subiektywne odczucia, do których czuję się nieco uprawniony po "przygodzie" z Outbackiem MY'2011. Miałem nadzieję, a nawet nie całkiem jeszcze sprecyzowane plany w kierunku niby tak bardzo poprawionego MY'2015 ale sorry - okazała się wielka lipa i jak dla mnie przez te lata nic ważnego się nie zmieniło.
Pozdrawiam.
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

Grubo! Się dostało!




Tylko kto tu pisze o OBK i jego różnicach względem poprzedniej wersji? ;)
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Teofano »

pab567 pisze:Ale tamte na szosie odpadają. Kiedyś w serwisie zamiast Forka dali mi zastępcze Suzuki Vitara. Przy 120 km/h zachowywał się na drodze gorzej niż Forek przy 200.
Vitary nie znam, ale użytkuję Grand Vitarę i to auto wyleczyło mnie z ciągot do SUVów. W terenie jest faktycznie niezła, przyznaję, ale cała reszta leży. Na asfalcie mało stabilna (wejście w zakręt tak, jak to robię superbem = wylot w ziemniaki), droga hamowania jak w polonezie, bagażnik mały. Tego rodzaju SUV może być, ale jako trzecie auto, do jazdy okazjonalnej. Mój ojciec nią w góry jeździ więc sobie chwali, ale nie wiem za jakie grzechy się nim męczyć na co dzień...

@gachul alfa giulia nie tylko papę zrywa, ale jeszcze bosko wygląda ;)
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

Poprzednia Vitara/Grand Vitara została skrzywdzona przez prasę moto, ktora usilnie zaliczała to auto do Suvow. Auto na ramie, napęd terenowy, nawet skrzynia zestopniowana pod teren...to idealne auto dla leśniczego czy górala, którzy na zwykłe drogi wyjeżdżają raz w miesiącu. W przypadku krotkiej Vitary nieglupia baza do przeróbek na poważniejszy offroad. Ale to nie byl suv na codzień jak CR-V, Forester czy RAV-4.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Jędrula, sjak chyba pisze o swoim OBK, a o Foresterze wtrącił Paweł, bo miał. :roll:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kamracik »

Kolejna dyskusja, która powinna zostać przeniesiona na zlot, bo tutaj już nikt nawet nie wie o co chodzi :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

sjak czy Igor? :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

sjakowy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Pytanie było retoryczne ;)

A poza tym ja wiem o co chodzi.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Wiesz, ale nie powiesz>? :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Mniej więcej ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sjak »

Mej pisze:Dla zwykłego zjadacza chleba nie ma w tym aucie niczego porywającego, włącznie z przechwalonym napędem 4x4, który akurat wersjach z dieslem też jest oparty na wiskozie ... O przepaści miedzy sztucznie zestopniowanym CVT a prawdziwym DSG z grzeczności też nic nie będę mówił ...Bez urazy. Nikomu nie ubliżam. Po prostu opisałem swoje subiektywne odczucia . .
Oczywiście. Moje subiektywne są inne, widać na inne niuanse zwracamy uwagę ;)
Dla mnie np dsg7 jest fatalne - żeby nie było, mam w Skodzie :D
szms pisze:Jędrula, sjak chyba pisze o swoim OBK, a o Foresterze wtrącił Paweł, bo miał. :roll:
Piszę o Forku XT. Również mam ;)
Różnica między nimi jest duża. Na co dzień jeżdżę OBK, Forkiem Monika, ale po prawdzie nie ma w ogóle porównania.
Także moje "zachwyty" tu artykułowane dotyczą Forestera:

viewtopic.php?f=36&t=4034&start=447

Do OBK nie przekonuję - albo ktoś czuje markę z jej wszystkimi wadami i zaletami, albo reaguje jak Mej ;)
Foton

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Foton »

Ostatnio jeden kolega opowiadał mi wręcz peany na temat Toyoty Rav 4, tej po 2013 roku.

Ma tam silnik 2.0 152KM CVT AWD.... mowi, że auto super przestronne (dla 4 osobowej rodziny), bardzo żwawe, szczególnie w trybie sport I z najlepszym na świecie napędem na 4 koła :). W zimie na nartach w Polsce jeździ na letnich oponach, taki jest zajebisty ten napęd - tak też doradzili mu ziomy w ASO...że nie trzeba zimowych jeśli do Alp nie jeździ:)
ODPOWIEDZ