Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: enocylhdclub »

Enriquez pisze:No i co jeszcze? Loda robi? W teren wjedzie? Dla mnie to zbędne. Na autostradzie dostaniesz odemnie bańki, choćbyś miał 8x8.
Naprawdę nie brakuje Ci czterobuta przy takiej mocy?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: Enriquez »

Przy starcie na pewno. Ale w innych przypadkach nie wiem, nie miałem nigdy problemu, na narty jeżdżę. Następne auto może wezmę. Ale nie będę nigdy mówił, że się ośką nie da jeździć, bo to jakieś kocopoły, podobne do tych, że „ja mam najlepsze i nikt mi nic nie powie, że nie”.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: Camillinhio »

maureliusz pisze:
Camillinhio pisze:Płakać nie musisz, wywyższać się też nie masz czym ;)

Żeby nie było. Od 2013 jeżdżę czterołapami.

Wysłane z internetu
Poczytaj sobie wyżej od czego zaczęła się dyskusja...

Szukasz zaczepki głupimi komentarzami.
Zjedz Snickersa.


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie szukam zaczepki. Zwyczajnie reaguję na "dziwne" wpisy typu "patrzenie na ośki z łańcuchami bezcenne". 4x4 ma swoje zalety, które doceniam i dlatego jeżdżę autami z takim napędem, ale daleki jestem od stawiania tego napędu ponad wszystko. Bo de facto nie każdy tego potrzebuje. I właściwe tyle.

Posiadanie takiego, czy innego napędu, nie daje dodatkowych punktów zajebistości kierowcy ;)


Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: enocylhdclub »

Enriquez pisze:Przy starcie na pewno. Ale w innych przypadkach nie wiem, nie miałem nigdy problemu, na narty jeżdżę. Następne auto może wezmę. Ale nie będę nigdy mówił, że się ośką nie da jeździć, bo to jakieś kocopoły, podobne do tych, że „ja mam najlepsze i nikt mi nic nie powie, że nie”.
Superb jest moim pierwszym samochodem z napędem na cztery koła. Jeździłem wcześniej A5 quattro przez 3 lata i Arteonem 4motion. Wiedziałem już, że przy zmianie swojego prywatnego samochodu też chcę taki napęd. Mój Leon prowadził się bardzo pewnie, jak po torze mimo oski, ale ciągle wolę obecne 4x4 :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: rezon »

Enriquez pisze: 1 maja 2020, o 21:48 Przy starcie na pewno. Ale w innych przypadkach nie wiem, nie miałem nigdy problemu, na narty jeżdżę. Następne auto może wezmę. Ale nie będę nigdy mówił, że się ośką nie da jeździć, bo to jakieś kocopoły, podobne do tych, że „ja mam najlepsze i nikt mi nic nie powie, że nie”.
wychodząc z takiego punktu widzenia to ten Superb to beznadziejny samochód - maluchem też się dało jeździć, nawet lepiej niż Superbem: zaparkować łatwiej, palił mniej i naprawa u kowala albo w garażu :lol: :lol: :lol: No i napęd RWD, silnik idealnie umieszczony nad osią, rozrusznik wspomagany popychaczem drewnianym i błogosławieństwo od papieża za możliwość grzeszenia tylko myślą :lol: :lol: :lol:
Przecież nikt nie pisze, że ośką nie da się jeździć, tylko czterołapami jeździ się wygodniej i pewniej, a kocopoły to wypowiedzi tych, co to twierdzą, że nie mieszkają w górach i nie widzą różnicy między FWD i AWD. ośkami zrobiłem jakieś 2Mkm - na początku jakieś 0,5Mkm RWD, później 1,5Mkm FWD, a od ponad 0,5Mkm jeżdżę AWD - no jest różnica. Na tyle duża, że akceptuję te dodatkowe 0,5-1l w zużyciu paliwa za wożenie dodatkowego balastu i dodatkowe opory. Ba dopłacam za to - w Skodzie było to bodajże 10kzł, w łosiu trudno oszacować bo jednocześnie był inny silnik i konfiguracja nadwozia (CC) - ale też na pewno powyżej 10kzł. Nawet w mieście łatwiej wskoczyć przednim kołem na wysoki krawężnik jak coś z tyłu popchnie - zwłaszcza po deszczu. O jeżdżeniu po takich drogach ośką to można pomarzyć, a łosiem dałem radę ;) Tylko zdjęcie było robione w miejscu, gdzie mogłem rękę od kierownicy oderwać - wcześniej było trochę więcej śniegu :D
Obrazek
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: maureliusz »

Rezon jak tak czy tam te wypowiedzi, to wygląda, że niektórzy nawet jakby mieli w tej samej cenie lub dopłacone... to by 4x4 nie wzieli... bo nie i zbędne.

I jeszcze gość jeździ na narty i nie widzi sensu 4x4... ciekawe gdzie na ten narty jeździ, bo to dopiero są kocopoły...
Zapraszam do Zakopanego jak nawali śniegu już nie wspomnę gdzieś za graniacami kraju.

I to słusznie napisał REZON głupi wjazd na krawężnik jest łatwiejszy.

I NIGDZIE nie napisałem, że nie da się jeździć ośką!
Cała dyskusja wzięła się od tego, że pojawiły się głosy jak to 4x4 jest zbytecznym balastem... a to są głupoty pisan przez tych co nie mają i tyle!
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Sdss
Posty: 542
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: Sdss »

Ja zimą i jak jest mokro autem nie jeżdżę 4x4 mi nie potrzebne.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 449
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: coolmobil »

maureliusz pisze: I jeszcze gość jeździ na narty i nie widzi sensu 4x4... ciekawe gdzie na ten narty jeździ, bo to dopiero są kocopoły...
Zapraszam do Zakopanego jak nawali śniegu już nie wspomnę gdzieś za graniacami kraju.
Troszkę przesadzasz.
Po pierwsze myślę ze bym musiał się mocno uderzyć w głowę aby jechać do zakopca autem i stać w tych chorych korkach. Lepiej pociągiem i mieć wszystko z czapy.
Jeździłem w wiele miejsc na narty do Austrii i Włoch, jechałem jedna z najwyżej położnych przełęczy koło Sankt Moritz aby dostać się do jednego miejsca we Włoszech. Wszystko jechałem FWD. Nigdy nie miałem problemu z dojazdem i przemieszczaniem się na miejscu. Raz założyłem tylko łańcuchy aby, nigdy się nie zakopałem i nigdy nie wpadłem w poślizg.
Spokojnie się da wiec nie demonizuj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: maureliusz »

Kto demonizuje.
Wiadomo poczekasz godzinkę na dole przyjedzie piaskarka i pojedziesz.
Ja czekać nie muszę:-)

Jeszcze raz że zrozumieniem: 4x4 poprawia komfort życia i jazdy według mnie o 300%.
Ale nie każdy to musi potrzebować...

Radzę sobie obejrzeć na YT co potrafi auto z haldexem...

Ale wiadomo trzeba jakoś żyć i kiedyś ośkę sprzedać mówiąc że jeździ jak 4x4...i to gadanie mnie wkurza...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb III - 2.0 TDI 190KM vs 150KM

Post autor: Enriquez »

Wątek zamknięty, dyskusja odbiega od tematu.
Maureliusz - ostrzeżenie Nr.1
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Zablokowany