DCC

barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: DCC

Post autor: barteka3 »

To w sumie tak jak czlowiek, tez sie potrafi "zagapić" :)
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

Właśnie o Smart Light Assist "wykrajanie" oświetlonego obszaru mi chodziło. Jak dla mnie to świetna opcja przynajmniej w teorii, ciekawi mnie co sądzicie o niej w praktyce czy to naprawdę działa :)

Filmik bardzo mile byłby widziany
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Wykrajanie pewnie fajnie działa, przynajmniej w Matrixie, ale w Skodzie tego chyba nie ma, bo nie ma też ledów, a to za ich pomocą jest realizowane wycinanie snopa światła.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

Nie no jest w cenniku stoi jak byk:

SMART LIGHT ASSISTANT – maskowanie świateł drogowych (automatyczne przysłanianie
strumienia świateł drogowych) z LANE ASSISTANT i BLIND SPOT DETECTION6
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: DCC

Post autor: Camillinhio »

To tylko w cenniku, a w rzeczywistości już może być inaczej. S3 to nadal ksenon, a system ten tworzono z myślą o ledach, które można sprawniej maskować.
Obrazek
Dżejkob
Posty: 227
Rejestracja: 29 lip 2015, o 19:20
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: DCC

Post autor: Dżejkob »

kamracik pisze:Wykrajanie pewnie fajnie działa, przynajmniej w Matrixie, ale w Skodzie tego chyba nie ma, bo nie ma też ledów, a to za ich pomocą jest realizowane wycinanie snopa światła.
Działa w skodzie to dobrze bo można jechać na długich i nikt nie miga światłami, jak sie jedzie za autem daleko to wycięcie jest wąskie i zbliżając sie do niego powiększa a jak ten z przodu skręca a my jedziemy za nim jeszcze prosto to ten cień przesuwa się za autem. Według mnie to jest jedna z rzeczy którą powinno się obowiązkowo mieć.


W skodzie są jakieś przesłony które poruszają się na boki oraz rozszerzają i zwężają zależnie jak blisko jesteśmy auta przed nami, poza tym skoda wycina chyba 3 auta.
W audi matrix led wyłączają się lub skracają zasięg poszczególne ledy, potrafią wyciąć 12 aut.
Poza tym matrix działa razem z nawigacją i wie jak ustawiać światła przed zakrętem, skrzyżowaniem itp. Oraz z kamerą termowizyjną potrafi wykryć czy na poboczu stoi człowiek czy zwierzę i zależnie od tego też zmienia światła( człowieka wycina, a zwierzę doświetla).
“Tak, jakbym mówił do pieprzonej ściany.”
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Mają rację Kamil, faktycznie to tak działa. Musi to być jakaś przesłona, ale nie znalazłem niestety informacji o tym jak to jest technicznie zorganizowane tudzież filmiku samej chodzącej przesłony, a tylko filmik reklamowy. Ciekawi mnie mechanika w tym jak i sama trwałość (również z kalibracją), ale ogólnie wygląda to dobrze, przynajmniej w reklamówce. Whity ma odmienne zdanie, więc pewnie tak super to nie jest ;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CuWk7NbpiNw[/youtube]
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: DCC

Post autor: krycho »

Ten filmik widziałem, właśnie pytanie jak to wygląda "na żywo" :) Nagrajcie filmik Panowie :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: DCC

Post autor: Camillinhio »

Tylko, że nawet na tej reklamówce "wycina" za późno ;) Moim zdaniem. Jak już kiedyś będę zmieniał auto, to się pewnie nad tym tematem pochylę dokładniej. Mam mimo wszystko obawy, co do trwałości, czy prędkości działania tych przesłon mechanicznych.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Jak to nowinka, takie same obawy pewnie były przed ruchomymi ksenonami ;) Nowinka jak nowinka, ale myślenie i kierowanie to jednak wolę zostawić ludziom. Żaden komputer lepiej ode mnie nie oceni sytuacji (przynajmniej jak na razie).

Na marginesie dziś czytałem, że po Francji jeździ jakiś bezzałogowy samochód i ciekaw jestem jak te autonomiczne pojazdy będą się sprawdzać w Polsce podczas remontów. Czy będą głupieć czy co 5 minut pytać użytkownika co ma zrobić :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DCC

Post autor: sko89 »

Do tej pory w ksenonach w S2 i tak światła drogowe i mijania były regulowane na zasadzie opadających i podnoszących się osłon, dodatkowo zapalała się przy długich żarówka H7 ale to nie ona decydowała o snopie światła typu drogowego. Bardziej była potrzebna do mrugania światłami długimi. W S3 jest dokładnie to samo tylko zostało zmodyfikowane o czujnik wykrywający oraz to, że może być automatycznie przymykana przysłona tylko jednego, lewego reflektora.
krycho
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:29
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: WuWuA

Re: DCC

Post autor: krycho »

Tak to wygląda w Golfie z Dynamic Light Assist. Ciekawe czy w Superbie jest podobnie.

https://www.youtube.com/watch?v=11PbenBRVjk
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Muszę przyznać, że wygląda całkiem nieźle, a i warunki dość trudne ze względu na śnieg. Aczkolwiek chciałbym też zobaczyć nagranie z samochodu poprzedzającego i jadącego z naprzeciwka, pewnie oślepia go trochę przy zakrętach, ale w skali jak i ksenony skaczące na wybojach.

Zobaczymy, może w następnym aucie się tym pobawię ;)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: DCC

Post autor: Camillinhio »

Wygląda dobrze, bo to golf ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Oj tam już przesady :) Elektronika jest ta sama zapewne. Kwestia jakości wystrojenia ewentualnie. Zresztą, póki co to nie mój problem, na razie plany są na końcówkę Yetiego i rozpoczęcie budowy domu, a więc takich bajerów tu i tu nie uświadczę :mrgreen:
ODPOWIEDZ