O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: re2rn »

emay pisze:Ostatnio jechałem po A4 Wrocław Katowice i powrót. Zdarzyło mi się, że zamrygałem długimi. Uważam, że słusznie bo na prawym pasie nic nie jechało...
Odkad jezdze w UK bardzo czesto uzywam dlugich - ale w zupelnie innym celu od kolegow. I choc nie raz mnie wqrw zlapie na glaba/glabice, ktora jedzie najszybszym pasem, mrugac nie mrugam, bo uwazam to za szczyt buractwa - jeszcze wiekszy od tego buraka przed nami, ktory nie wie jak jechac ;)
Ostatnio zmieniony 6 maja 2014, o 13:33 przez re2rn, łącznie zmieniany 1 raz.
... AKA LMB ;)
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: re2rn »

whity pisze:Ja tez mruga dlugimi....nawet czrsto, jest to również dozwolone!!! Jedynie czego nie można to jechać na dupie i walić dlugimi....
W Polsce I nie tylko, mruganie dlugimi sluzy do ostrzegania o niebezpiecznestwie :mrgreen:
Flashing headlights highway code

The Highway Code states: 'Only flash your headlights to let other road users know that you are there. Do not flash your headlights to convey any other message or intimidate other road users.'

The Highway Code is basically suggesting that a driver may flash their headlights to warn other drivers of their presence if in a hazardous position, or to warn another person that may not have noticed you.

http://www.drivingtesttips.biz/flashing-headlights.html
... AKA LMB ;)
whity

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Szczyt buractwa jest jechać jak cipa za cipą.... to żadna obraza, proszę nie odbierać jako atak.....ale nie ma nic gorszego jak brak reakcji!
whity

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

http://www.focus.de/auto/ratgeber/recht ... 84232.html
Doch langsamere Autos per Lichthupe von der linken Spur zu blinken, zählt nicht dazu. Im Gegenteil: „Es ist sogar eine wesentliche Aufgabe von Hupe und Lichthupe, Überholabsichten anzukündigen“, erklärt Jurist Höcker. Gesetzlich ist es laut §5 Absatz 5 der Straßenverkehrsordnung ausdrücklich gestattet, „das Überholen durch kurze Schall- oder Leuchtzeichen“ anzuzeigen. Das gilt laut §16 Absatz 1 StVO allerdings nur außerhalb von Ortschaften. Wer also kurz und stoßweise auf der Überholspur einer Autobahn die Lichthupe gibt, oder sogar hupt, begeht keineswegs Nötigung.
whity

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

wlasnie dla tego to sluzy...dajesz o sobie znac, ostrzegasz, to nie jest "zmuszanie"
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: re2rn »

whity pisze:Szczyt buractwa jest jechać jak cipa za cipą.... to żadna obraza, proszę nie odbierać jako atak.....ale nie ma nic gorszego jak brak reakcji!
Tak jak napisalem - zachowujac sie w ten sposob, niczego nie zmienisz, a wrecz mozesz u kogos spowodowac, ze bedzie jeszcze wiecej buractwa I bedziesz musial zwiedzac pobocze, ale przemalowywac barierki na kolor Twojego auta - nigdy nie wiesz, co powoduje, ze ktos tak jedzie I jaki idiota siedzi za kierownica. Ja po prostu wyprzedzam wolnym pasem... choc zdaje sobie sprawe, ze moze byc nieciekawie...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ha3U33_wFM0[/youtube]

I dla taptakow https://www.youtube.com/watch?v=ha3U33_wFM0 :lol:
... AKA LMB ;)
whity

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Ja cały czas mam na myśli mrugniecie z daleka, nie jak juz komuś na dupie siedzis....wiec jadąc powiedzmy szybko i widzę głąba z 500m na lewym pasie to mrugam....tak samo robie jak wolny jest lewy pas a na prawym jedzie parę tirów jeden za drugim....porostu daje o sobie znac, żeby żaden debil nie wpadł na pomysł najpierw zjechać na lewy a potem dopiero lewego kierunku dac!
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: re2rn »

whity pisze:wlasnie dla tego to sluzy...dajesz o sobie znac, ostrzegasz, to nie jest "zmuszanie"
Rownie dobrze mozesz dac o sobie znac klaksonem, dyskoteka, czy kolorowa flaga :lol:

Ja wiem o co ci chodzi, bo nigdzie tak nie wkurcza, jak w DE, gdy lecisz sobie ile firma dala, a tu nagle wytacza sie na Twoj pas ktos jadacy prawie 3 razy wolniej. Potrafi sie cieplo czlowiekowi zrobic (cwiczone wiele razy niestety)...

Nadal uwazam, ze mruganie nie jest objawem kultury na drodze :twisted:
... AKA LMB ;)
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: re2rn »

whity pisze:...tak samo robie jak wolny jest lewy pas a na prawym jedzie parę tirów jeden za drugim....porostu daje o sobie znac, żeby żaden debil nie wpadł na pomysł najpierw zjechać na lewy a potem dopiero lewego kierunku dac!
Nie rob tak w UK, dobrze radze, bo w UK to oznacza - droga wolna kolego, wjezdzaj przede mnie :lol:

Do tej pory pamietam ten szok, pierwszy raz na autostradzie, jade pasem srodkowym, chce zjechac autostrady, wiec musze sie wbic na pas najwolniejszy. Wiec wrzucam kierunek, teoretycznie moge wjechac na pas, ale jakis burak miga mi dlugimi... co se wtedy pomyslalem to moje - dopiero pozniej sie zorientowalem, ze koles mnie wpuszczal :lol:

Bardzo czesto to zachowanie widac u kierowcow TIRow - jeden wyprzedza drugiego, ten wyprzedzany mruga dlugimi, ze juz jest wyprzedzony, I ze wyprzedzajacy moze wracac na swoj pas :)
... AKA LMB ;)
whity

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Ty mówisz o mruganiu (wiele razy), ja mówię o mrugnieciu (tylko raz)...i weź sie tu z anglikem dogadaj :lol: :lol:
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: re2rn »

whity pisze:Ty mówisz o mruganiu (wiele razy), ja mówię o mrugnieciu (tylko raz)...i weź sie tu z anglikem dogadaj :lol: :lol:
Mezczyzne dzgnieto nozem 10 razy, ale tylko jedna rana byla smiertelna ;)

Wiem o co Ci chodzi, czuje Twoj bol - ja nie mrygam nawet cwierc raza, a w UK wolno sie raczej nie jezdzi :mrgreen:
... AKA LMB ;)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: pab567 »

emay pisze:Ostatnio jechałem po A4 Wrocław Katowice i powrót. Zdarzyło mi się, że zamrygałem długimi. Uważam, że słusznie bo na prawym pasie nic nie jechało...
Jeśli dobrze pamiętam to na autostradzie, podobnie jak na każdej innej drodze jednokierunkowej o wydzielonych co najmniej dwóch pasach ruchu, możesz wyprzedzać z prawej strony - równiez poza obszarem zabudowanym. Wiem, że to dość głupio brzmi, ale tak są interpretowane przepisy...
whity

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Nie do końca pab....
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: pab567 »

Prawo o ruchu drogowym, oddział 6 Wyprzedzanie, Art. 24, ustęp 10
Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1) na jezdni jednokierunkowej;
2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Ustęp 1:
Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Ustęp 7:
Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

autostrada – drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami dro-gowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tyl-ko do ruchu pojazdów samochodowych, z wyłączeniem czterokołowca, któ-re na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep;

jezdnia – część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów; określenie to nie do-tyczy torowisk wydzielonych z jezdni;

Autostrada to droga o dwóch jednokierunkowych jezdniach więc czemu uważasz, że nie?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: pab567 »

Żeby było jasne - wyprzedzanie z prawej strony nie powinno się zdarzać bo powinno się jeździć jak najbliżej prawej krawędzi jezdni (Art. 16, ust. 4 - Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa). Niemniej jak jakiś idiota na autostradzie o dwóch pasach ruchu w danym kierunku jedzie lewym pasem to wyprzedzanie z prawej nie jest łamaniem przepisów - to on łamie przepisy, nie Ty.
ODPOWIEDZ