[S2] to mi się w superbie nie podoba

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Rafał Sz
Posty: 64
Rejestracja: 3 cze 2010, o 10:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Rafał Sz »

mkotek pisze:Postanowiłem się podzielić jedną rzeczą, która mnie mocno denerwuje w samochodzie. Otóż nie mogę do końca zrozumieć, dlaczego można otwierać klapę bagażnika z pilota i przycisku wewnątrz auta,.
Gdzie wewnątrz jest otwieranie bagażnika??
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: mkotek »

Rafał Sz pisze:
mkotek pisze:Postanowiłem się podzielić jedną rzeczą, która mnie mocno denerwuje w samochodzie. Otóż nie mogę do końca zrozumieć, dlaczego można otwierać klapę bagażnika z pilota i przycisku wewnątrz auta,.
Gdzie wewnątrz jest otwieranie bagażnika??
Jeżeli masz wersję z elektrycznie otwieraną i zamykaną klapą (kombi), to po prawej stronie dźwigni zmiany biegów.

Aktualny status z niemieckiej strony - w VCDS 10.6 można wybrać opcję automatycznego zamykania klapy z przycisku w środku i pilota, ale zapis tej wartości jest (na razie) niedostępny. Pytanie,c zy wiadomo, jak można go odblokować, a na chwilę obecną, rozwiązaniem jest dorobienie drugiego przycisku (co za paranoja), który zamyka klapę ze środka (koszt w Niemczech, około 30 EUR w materiałach + robocizna, wszystko dokładnie opisane, ale bez zdjęć).

Ja mam nadzieję, że rozwiązanie programowe się pojawi. Na razie niestety cisza, dla zainteresowanych link do niemieckiego forum: http://www.superb-forum.de/forum/viewto ... 7&start=90 :(

Aktualizacja 06/05/2011: Okazuje się, że moduł jest już dostępny i kolega frytol nawet zamówił. Więcej info: http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=36 ... 8379#p8379
Ostatnio zmieniony 6 maja 2011, o 21:30 przez mkotek, łącznie zmieniany 2 razy.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: mkotek »

Od ostatniego postu minęło już sporo czasu, więc pozwolę sobie dopisać nowy, zamiast edycji poprzedniego, zwłaszcza, że zmieniam temat.

Otóż po parkowaniu samochodu przez parę dni na mrozie mogę dodać jeszcze jedną rzecz, która kompletnie mi się nie podoba - wokół drzwi zrobiły mi się lodowe wałeczki przy każdej z szyb bocznych, które całkowicie uniemożliwiły otwarcie okien. Coś takiego nie zdarzyło mi się dotąd w żadnym samochodzie. Oczywiście puszczenie nawiewu Max ze skierowaniem przednich skrajnych kratek rozwiązało ten problem po jakichś 15 minutach dla przednich szyb, ale naprawdę nigdy się z czymś takim nie spotkałem wcześniej.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Pietia »

A ja nie mogę ogrzać sobie stóp w moim Superbie. Nastawiam nawet 25 stopni, nawiew na dół i prawie nic się nie dzieje. Czy macie podobnie?
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: mkotek »

Pietia pisze:A ja nie mogę ogrzać sobie stóp w moim Superbie. Nastawiam nawet 25 stopni, nawiew na dół i prawie nic się nie dzieje. Czy macie podobnie?
Niestety jadąc w ten średni mróz (-12) miałem dokładnie takie samo odczucie. Co prawda nie zmieniałem ustawienia +20 na wyższe, ale nawiew na dół nie spowodował zmiany moich odczuć na odcinku 10km :(
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: bogge »

To chyba wszyscy tak mają, bo mnie też nie rozpieszcza ciepełko w stopy - ja zerknąłem w dół i na mój gust, to wylot dyszy jest ustawiony w złą stronę, bo ciepłe powietrze dmuchać tam dmucha, ale jakoś nie na stopy. Będę w sobotę w serwisie, to przy okazji zapytam czy jest jakaś możliwość regulacji ustrojstwa.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: eX »

mi sie jeszcze jedna rzecz nie podoba, za maly rant miedzy slupkiem a szyba i jak duzo wody jest to wycieraczki przerzucaja wode na lewa strone kierowcy, o tyle irytujace to jest jezeli jedziemy i duzosyfu pada na przod to szyba boczna momentalnie jest cala zalepiona.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Arci9 »

heh, to dziwne ale ja mama odwrotne odczucia, że właśnie dobrze powstrzymuje dużą ilość syfu i wody bo nawet lusterka się nie syfią o dziwo, co np. w Leonie po chwili deszcze na lusterkach za dużo też nie było widać :(
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: chudy »

Też mam takie odczucie jak Arci9. Wydaje mi się, że wyjątkowo dobrze utrzymuje się czystość na szybach.

Z tym grzaniem stóp to jeszcze nie doświadczyłem...
Ma/miał ktoś Octavię I? Tam bucha chyba prosto w stopy. Ciekawe jak to będzie wyglądać w SII
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: patryk_wawa »

Ja mam Octavię I i tu dmucha mocno, czasami aż za mocno w stopy, ale pewnie co osoba to opinia.
Z tą szybą to chyba wszystkie Skody tak mają.
U mnie w Octavii chwila deszczu i boczna szyba cała usyfiona, w fabiach handlowcy też narzekają.
W Superbie jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Nematode »

Minęło już ponad pół roku, więc wstępnie mogę coś napisać o niedogodnościach w Superbie Combi:

1. Jakość niektórych plastików. Np boczków drzwi, a konkretnie kieszeni. U mnie to trochę wygląda tak jakby przy produkcji i wyjęciu z formy plastikowego elementu gdzie niegdzie zostały takie małe kawałki plastiku. Coś jak w sklejanych modelach samolotów z dzieciństwa, gdzie trzeba było zanim się sklei części dokładnie je żyletką poprawić i przyciąć. Tak samo jak w środkowej konsoli jest mały schowek z zasuwaną roletą u mnie roleta nie dochodzi do końca i jest po prostu szpara.
2. Denerwuje mnie trochę domykanie drzwi, bo jak się lekko zamyka żeby nie trzaskać to czasami się nie domkną i trzeba trochę mocniej. W sumie nie jest to jakaś wada, bo może jeszcze się nie wyrobiły jednak w moim poprzednim aucie było leciutko.
3. Żenujące audio :( Mam standard z Bolero. O ile radyjko jest fajne o tyle głośniki to jakieś nieporozumienie. W mojej 15 letniej megance od nowości były zdecydowanie lepsze głośniki. generalnie ten element jest u mnie do wymiany jednak bez wygłuszenia chociaż drzwi nie ma to sensu, bo ...
4. Trzeszczące plastiki w drzwiach. Słucham radia nie za głośno, bo już wyrosłem z dudnienia po osiedlach i generalnie nie przekraczam połowy zakresu głośności. Bass też mam ustawiony dość delikatnie na radyjku, więc nie powinno się nic dziać. A jednak drzwi od strony kierowcy zaczynają powoli hałasować.
5. Wyciszenie auta. O ile przy prędkościach do powiedzmy 120km/h jest ok tyle powyżej tej prędkości zaczyna się robić głośniej w kabinie. Niby to normalne szczególnie, że toczę się na 18" jednak po samochodzie tej klasy można byłoby ciut więcej wymagać.
6. W wersji benzynowej, którą posiadam denerwująca jest pojemność zbiornika paliwa. Superb posiada 60l (51/9) zbiornik paliwa. Ja na stację przeważnie jeżdżę jak jest około 1/3 na wskaźniku i generalnie co 400 km muszę wysiadać aby zatankować co mnie trochę denerwuje, że tak często. Dodam, że jeżdżę dość spokojnie i normalnie, więc jeśli ktoś ma ciężką nogę to generalnie może się ze stacją dość często spotykać. Może moje odczucia wynikają też z tego, że wcześniej jeździłem dieslem i średnio 800 km robiłem na baku jednak uważam, że 60-litrowy zbiornik w takim aucie to trochę za mało.
7. Schowek na okulary w podsufitce. Niby fajna sprawa, ale moje okulary przeciwsłoneczne najzwyczajniej się nie mieszczą w tym schowku, więc aby z niego korzystać musiałbym kupić nowe.
8. Ze trzy razy zdarzyło mi się, że podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący zwiesił mi się MaxiDot i tylko wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie powodowało właściwe działanie. Dodam, że miało to miejsce tylko w okresie zimowym.
9. Dość szybkie zużycie płynu spryskiwaczy w okresie zimowym. Nie jeżdżę jakoś dużo i nie korzystam nagminnie ze spryskiwaczy jednak w zimie zużyłem coś ze 30 litrów płynu myjącego. O ile w moim przypadku jest to jeszcze do zaakceptowania o tyle dla osób, które pracują samochodem i rocznie robią minimum 60.000 km może być to spory problem i niezłe koszty eksploatacyjne. Na trasach w okresie zimowym to nie zdziwiłbym się jakby ktoś zużywał cały baniak 5l np jadąc z Warszawy do Poznania. Myślę, że we flotach jest to spory wydatek w przypadku tego auta.
10. Czasami denerwuje mnie widoczność. Jestem dość wysoki i przy ustawieniu fotela, które gwarantuje mi komfort i bezpieczeństwo kiepska jest widoczność w górę i z prawej strony. Jeśli stoję na światłach i podjadę jako pierwszy do linii przerywanej często trzeba się wychylać aby zobaczyć sygnalizator. Z prawej strony jak siedzi pasażer to wiadomo, że widoczność jest trochę ograniczona i żeby coś zobaczyć i mieć pewność trzeba się wychylić. Jednak pasy działają często 'zbyt nerwowo' i blokują mi możliwość wychylenia się.
11. Mógłby trochę brać mniej oleju. Na razie robiłem dolewkę 0,5l po 5k km. Moja dawna 15 letnia Meganka nie łykała po prostu nic. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że tutaj mam turbo i TSI.

Na razie tyle spostrzeżeń. Zobaczymy co przyszłość pokaże :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: chudy »

To z moich spostrzeżeń bazując na punktach wyżej:
1. Z tym Superbem co ja mam do czynienia jakość plastików i montażu jest bardzo dobra. Nic nie trzeszczy i nie wystaje.
2. Do zamykania drzwi jestem przyzwyczajony, bo większość niemieckich aut tak ma. Jak dla mnie w Superbie zamykają się akurat wyjątkowo lekko ;)
3. Z radia jestem bardzo zadowolony (Columbus), ale nie znam się na tym zbyt dobrze. Jest dużo lepiej niż w większości aut, z którymi miałem przyjemność jeździć.
4.Trzaski jak już pisałem nie występują.
5. Sprawa wyciszenia auta jest o tyle ciekawa, że jestem nim na prawdę mile zaskoczony. Co dokładniej Ci doskwiera? Silnik? Szum powietrza? Może drzwi nie są dopasowane do uszczelek?
6. Dla benzyny rzeczywiście mógłby być trochę większy.
7.Schowek na okulary rzeczywiście jest za mały. Nie wiem, na jakie okulary oni to projektowali...

Szkoda, że nie zrobiono zamykania elektrycznej pokrywy bagażnika z pilota, bo rozbrajanie bagażnika, żeby zainstalować moduł trochę mnie przeraża...
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: mkotek »

Odnośnie schowka na okulary - moje się mieszczą, a do ludzi o małej głowie nie należę. Zapytać więc raczej należy - jakie Wy macie te okulary? Bo mam nadzieję, że nie próbujecie ich chować razem z pokrowcem?

Odnośnie zamykania z pilota - otóż być może w Q7 jest to standard (zgaduję, że za dopłatą), ale już w Passacie i A6 Kufatec oferuje taki sam moduł i tak samo do nich nie można zamówić tego gadgetu u producenta auta. Więc na to bym nie narzekał.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: chudy »

Ale ja raczej nie należę do narzekających ;)
Ot tak piszę. Nie ma to nie ma, znowu bez przesady. Wszystko inne mi pasuje.
Właśnie zauważyłem wcześniej, że nawet A6 tego nie ma.

A co do okularów. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne, oczywiście bez pokrowca niestety nie wchodzą.
Może polecisz model, który na pewno wejdzie? ;)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: frytol »

Odnośnie klapy. W _żadnym_ aucie z koncernu VAG nie ma seryjnie możliwości zdalnego zamknięcia klapy bagażnika. Od Skody Superb zaczynając na Porsche Panamera kończąc (tak, 42% udziałów Porsche to VAG). VAG zasłania się względami bezpieczeństwa, które jak widać są inne we wszystkich innych markach bo nie znam drugiej z tak głupim ograniczeniem.

Do wspomnianego Q7 jest również dostępny moduł Kufatec, jak również do Porsche Cayenne:

http://www.kufatec.de/shop/product_info ... Q7-4L.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kufatec.de/shop/product_info ... -2011.html" onclick="window.open(this.href);return false; (tu akurat nowy Cayenne, do starego też jest).

Ważna uwaga odnośnie wkładania okularów do schowka. Wkłada się je szkłami do środka, wtedy się mieszczą, a moje z racji rozmiarów twarzoczaszki małe nie są ;)
Ostatnio zmieniony 7 cze 2011, o 18:48 przez frytol, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ