Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Jędrula

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Jędrula »

Infiniti? Lexus?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Misiek Fisiek »

To drugie. Ale to stary sztrucel składany z 3 przystanków.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
miron75
Posty: 59
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 23:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: napisz skąd jesteś

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: miron75 »

Mattpl pisze:wysoko mierzysz :D

Akurat dzisiaj kolega mówił, że czytał iż SIII będzie się właśnie wzorował na Audi A7. Sądzę, że tak będzie, ponieważ Skoda podobno ogłosiła iż rezygnuje z Twindoor'a w SIII więc by ten samochód się wyróżniał i miał duży funkcjonalny bagażnik będą się wzorować na A7. Tak to sobie wymyśliłem :)
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: noso »

miron75 pisze:
Mattpl pisze:wysoko mierzysz :D

Akurat dzisiaj kolega mówił, że czytał iż SIII będzie się właśnie wzorował na Audi A7. Sądzę, że tak będzie, ponieważ Skoda podobno ogłosiła iż rezygnuje z Twindoor'a w SIII więc by ten samochód się wyróżniał i miał duży funkcjonalny bagażnik będą się wzorować na A7. Tak to sobie wymyśliłem :)
Może jeszcze będzie konkurencja do A7 :-):-):-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Maverick

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Maverick »

Nowy SIII moze byc piekny. Ale VAG i tak nie zmieni zaszeregowania Skody do klasy aut premium z polki budzetowej -- SIII nie przeskoczy Passata, Phaetona czy aut marki Audi. I tu nie chodzi o sentymenty co o czysty biznes. VAG chodzi o to wlasnie, by byli ludzie co dziwia sie, po co przeplacac za Audi A8 jesli mozna miec Superba (beda nawet mowic o wewnetrznym kanibalizmie). Ale dobrze tez wie, ze sa tacy, co nie kupia Skody, chocby nie wiem co, bo chca miec cos z polki premium. I nawet jak by wstawili bude do Superba prosto z A7, to finalnie i tak widac byloby podzial: polka budzetowa - polka premium. W najmniejszych chocby niuansach.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

Fantoma czy A7 to na pewno nie przeskoczy :lol:

A Passata to tak jakby już jakiś czas temu przeskoczył, więc nie rozumiem o co Ci chodzi, poza tym to raczej ta sama klasa, teraz zrobiłeś takie porównanie z doopy.
Pheatrona to się porównuje do S-ki albo 7-mki, a nie do Superba :mrgreen: :lol:


A to, że wzrować się będą na A7 nie znaczy, że to ma dorównać Audi w tej klasie... 8-)
Truno, żeby wstawili do SIII jakieś fajne silniki, lepsze materiały i będą wołać za niego 300 kzł, przecież nie o to chodzi.
Maverick

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Maverick »

Twoim zdaniem przeskoczyl Passata, inni wciaz sa sklonni zaplacic wiecej za cos "gorszego". Argumentum ad personam to chyba max na co Cie stac :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ciężko powiedzieć czy lepszy jest Passat czy Superb. Kwestia priorytetów. Superb oferuje chyba trochę więcej za swoją cenę ale ma gorszy znaczek. Jak kogoś kręci jeżdżenie Vw to dla niego pasek będzie lepszy. Generalnie to są chyba bardzo podobne samochody. Więc nie spinajcie się od rana ;)

Szymek ma rację co do tego, że pakowanie super silników i materiałów do Superba nie ma sensu. Wtedy byłby samochód za ponad 200 000 z budżetowym znaczkiem i marna sprzedaż. Vw ma już taki samochód w ofercie i to z lepszym znaczkiem. Znacie prywatnie kogoś kto kupił nowego Phaetona w salonie? Bo ja nie znam.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

Właśnie nie chodzi o opinię innych, tylko o moje subiektywne odczucie. Nigdy nie interesował mnie zakup samochodu ze względu na znaczek.
Po prostu musiał mnie czymś przyciągnąć i Passat kompletnie tego nie ma. Sąsiad ma, kupowaliśmy w tym samym okresie i widzę, że on trochę żałuje, mimo, że oglądał SII, ale kupił włąśnie ze względu na znaczek. Szkopy zauważyli, że SII za bardzo trochę się wbił w klientelę passatowską i pewnie SIII będzie mocno ograniczone względem nowego nadchodzącego Passata.
Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.
Poza tym, jeżeli chodzi stosunek jakość/cena/wyposażenie, moim zdaniem... Insignia i mimo urban legends (bo nie słyszałem o naprawdę poważnych awariach od nikogo kto jeździ Insignią) zdania nie zmienię ;)


Zuber - znam :lol:
Poznałem takiego architekta z Niemiec i on ma od nowego bodajże 2006 roku i strasznie jest z niego zadowolony i nie zamierza go zmieniać ;)
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: MichalSZN »

Ja wolę Skodę, VW kradną najczęściej.
miron75
Posty: 59
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 23:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: napisz skąd jesteś

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: miron75 »

Maverick pisze:Nowy SIII moze byc piekny. Ale VAG i tak nie zmieni zaszeregowania Skody do klasy aut premium z polki budzetowej -- SIII nie przeskoczy Passata, Phaetona czy aut marki Audi. I tu nie chodzi o sentymenty co o czysty biznes. VAG chodzi o to wlasnie, by byli ludzie co dziwia sie, po co przeplacac za Audi A8 jesli mozna miec Superba (beda nawet mowic o wewnetrznym kanibalizmie). Ale dobrze tez wie, ze sa tacy, co nie kupia Skody, chocby nie wiem co, bo chca miec cos z polki premium. I nawet jak by wstawili bude do Superba prosto z A7, to finalnie i tak widac byloby podzial: polka budzetowa - polka premium. W najmniejszych chocby niuansach.
Jeżeli SIII będzie reprezentować poziom min. SII to mogą ją nawet szeregować w klasie VW POLO - dla mnie liczą sie przede i nade wszystko uniwersalność, wygląd, funkcjonalność no i strona finansowa. Grzeje mnie to co ludzie myślą. Dla mnie np. Passat szału nie robi, widziałęm nowego w pełnym wyposażeniu u ludków, od których brałem swoją SII. Oni byli zafascynowani :). Kilka tygodni temu spotkałem się ze wspomnianym wcześniejszym właścicielem SII i stwierdził, że trochę mu brakuje do SII, jedynie co plasuje Paska wyżej to automatyczna skrzynia, którą nawiasem mówiąc pierwszy raz doświadczył w Pasku - Podsumował ... SII + automat = Pasek robi l...ę SII :)

Reasumując jest mi na rękę, że SIII może być postrzegana jako samochód o niszym prestiżu aniżeli Pasek :D.

Dodam, że prawdziwy lans to Audi (A8), a nie VW (Phaeton) - tak słyszałem bo VW to samochód dla ludu pomimo tego, że Audi jest w grupie VW :)
Maverick

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Maverick »

Mysle, ze nie do konca mnie zrozumiales.
Dla Ciebie lansem jest A8, dla innego bedzie to Veyron (notabene Bugatti tez kontroluje VAG). Nie o to mi jednak zupelnie chodzilo.
A juz na pewno nie wartosciuje ludzi wg. zasobnosci portfela czy posiadanego (badz nie) samochodu. Ale to juz temat na zupelnie inna dyskusje :)
Pewnie sam kupilbym teraz VW CC gdybym przedkladal "lans" nad praktycznosc. Albo wzial w leasing za 6-7k PLN miesiecznie Ferrari jak jeden Pan z telewizji :)
A Skode i tak lubie i mam do niej sentyment.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

Co to za Ferrari? Za tyle to mój klient C-klasę leasinguje :lol:
Maverick

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Maverick »

Nie wiem, dowiedz sie jak Cie to interesuje.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

Aż tak mnie nie interesuje. Po prostu fascynuje mnie tak niska kwota leasingu. Albo bity albo dożywotni leasing z pośmiertną możliwością wykupu dla przyszłych pokoleń :lol:


Oczywiście żartuję :shock:
nie mniej, kwota co najmniej razy 2.
Zablokowany