Awaria DSG 6 2014

Maverick

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Maverick »

Jak to mawial klasyk: wlasciwoscia czlowieka madrego jest bladzic, a glupiego w bledzie tkwic.
whity

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: whity »

Ludzie, trochę się za daleko posuwacie z tymi wyzwiskami, nawet jak to jakiś cytat...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie uogólniaj Whity, nie ludzie tylko jeden ludź. Ale spoko. Ja też lubię klasyków :lol:

Obrazek

Zaznaczam, że to nie jest groźba kierowana w niczyim kierunku ;)

ewentualnie..

Obrazek

:lol: :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Szoi77
Posty: 42
Rejestracja: 3 cze 2014, o 14:39
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Szoi77 »

Kolega Misiek Fisiek jest przeciwnikiem DSG i uszanujmy to. Prawdopodobnie jest też przeciwnikiem elektrycznych szyb, klimatyzacji i innych udogodnień,bo na przykład jak się zatrzaśnie w aucie to jak on biedny wyjdzie jak mu się szyba popsuje.. Wielu takich jeszcze jest filozofów i ludzi którzy walą głową w mur tylko dlatego że są uparci i chcą mieć rację bo im się coś wydaje.. Moja żona taka jest.. Dlatego rozumiem kolegę.. Natomiast nie było moim celem wywołanie jałowej dyskusji tylko lekkie uspokojenie iż automat wcale nie jest bardziej awaryjny i nie jest droższy w eksploatacji jak skrzynia manualna.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak Ty mnie dobrze znasz. Telewizora też się boję. Żony współczuję.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Szoi77
Posty: 42
Rejestracja: 3 cze 2014, o 14:39
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Szoi77 »

Żona ma inne walory więc uwierz mi że nie ma czego współczuć 8-) Natomiast cieszę się że zrozumiałeś przekaz.
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: trix »

Szoi77
DSG jest droższa w eksploatacji bo wymaga regularnego serwisowania, ale za wygodę się zawsze płaci

Misiek
ja mam na blacie 250kkm i ze skrzynią nie było żadnych problemów (i oby tak dalej)
Masz negatywne nastawienie do tych skrzyń, dobrze, ale twierdzenie że wszystkie DSG to "kibel" hmmm..... Aut z tymi skrzyniami jezdzi setki tysięcy a zawsze na forach piszą ludzie którzy szukają pomocy po awarii, ale zdecydowanie więcej jest tych którzy nic nie piszą bo im fury śmigają bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Puch4 »

A ja czytając te wszystkie wypowiedzi się wacham czy brać SII z DSG 6, DSG 7 czy olać i brać w manualu. Najbardziej by mi pasował 1,8 TSI z DSG 6 - ale nie ma takiej konfiguracji.
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Enriquez »

bierz z DSG i się nie przejmuj, jak Ci się podoba to jak ona działa
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Camillinhio »

Przecież tu wszystko zależy od indywidualnych preferencji (jeden woli blondynki, inny cycate ;)). Ja sporo jeżdżę, więc mógłbym pomyśleć o automacie, ale dla mnie to już nie to - taka gra komputerowa, a nie prowadzenie auta. Dlatego jak najdłużej będę z manualem.
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5820
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:bierz z DSG i się nie przejmuj, jak Ci się podoba to jak ona działa
Dokładnie. Kilka lat temu - bodajże w 2006 lub 2007 - jeździłem przez tydzień po Polsce służbowym 140-konnym Golfem Kombi w DSG. W tym samym roku, kilka miesięcy później, objechałem Skandynawię Passatem Kombi w takiej samej konfiguracji. Od prawie półtora roku jeżdżę Superbem 3.6 z DSG i jestem naprawdę zadowolony.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Przecież ja nie piszę, ze DSG nie da rady przejechać 40 000 km (choć i takie przypadki były). Piszę, że jest problematyczna bo wyraźnie mniej trwała niż hydrokinetyki. Dla pierwszego właściciela to jeszcze niewielki problem, ale trwałość w dłuższej perspektywie na pewno będzie niższa niż klasycznych automatów. Ciekawe ile będzie jeździło dwudziestoletnich dsg. Bo dwudziestoletnich (i więcej) hydrokinetyków jeździ jeszcze masa.

Więc wybaczcie, ale w dziedzinie trwałości, w porównaniu z klasycznymi automatami, DSG wypada co najwyżej słabo.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
whity

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: whity »

Kurde zuber, ile naszych aut w ogóle dożyje 20 lat???to już nie te czasy;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja wiem Whity, ale ja już tak patrzę na samochody. Jak dla mnie powinny jeździć co najmniej te 20. Dla mnie zaawansowany wiek w żaden sposób nie dyskwalifikuje auta, nie jest nawet wadą.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Awaria DSG 6 2014

Post autor: trix »

Misiek Fisiek pisze: Piszę, że jest problematyczna bo wyraźnie mniej trwała niż hydrokinetyki....
Wszystko co nowe jest mniej trwałe od poprzednika, ekologia, cięcie kosztów itp....
Misiek Fisiek pisze: Ciekawe ile będzie jeździło dwudziestoletnich dsg. Bo dwudziestoletnich (i więcej) hydrokinetyków jeździ jeszcze masa.
Pewnie niewiele obecnie produkowanych aut dożyje tego wieku, więc problem raczej mało istotny ;)
Zablokowany