Kosmetyki samochodowe CarChem

Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Ze spokojnością.
Nie wiem tylko, czy czerwony + UC wystarczy, żeby ogarnąć mocno utleniony lakier. Myślę, że warto zacząć od http://carchem.pl/pl/p/CarChem-ChemCoat ... krok-1/118
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Konik pisze:Ze spokojnością.
Nie wiem tylko, czy czerwony + UC wystarczy, żeby ogarnąć mocno utleniony lakier. Myślę, że warto zacząć od http://carchem.pl/pl/p/CarChem-ChemCoat ... krok-1/118
Ok dziękuję za ofertę :) Czy ten twój środek jest mocniejszy od UC?
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Jakby nie był, to bym nie proponował. :mrgreen:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

To jak byś chciał Konik, tak na przyszłość dla "tych" natrętnych :D klientów, którzy wyczerpali limity pytań tak jak ja, ;) mógłbym zobaczyć co da się zrobić tym specyfikiem co poleciłeś wraz z futrem i nakładką na lakierze na "bolidzie" teściowej. :mrgreen: Czy po zastosowaniu tego "kroku 1" potrzebuję "kroku 2 "? To podobno wystarczy, chyba nie potrzeba nakładać Nano Sealanta. ;)
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Natrętnych? Limity? Hehe... korespondowałem kiedyś z Klientem około dwa tygodnie niemal codziennie. Przelecieliśmy prawie całą ofertę. Pytań, w tym dziwnych było sporo. Nie straciłem cierpliwości nawet wtedy gdy zostałem zapytany o duży rabat, bo będzie duże zamówienie. Zapytałem: - Co będzie zamawiane? Klient podał 2 (słownie: dwa) produkty. Zamówił w najmniejszych pojemnościach. Miałem w sobie spokój. :lol:

To, czy potrzebny jest "krok 2", po pierwszym, zależy od tego jaki efekt uzyska się po pierwszym przejściu. Dobrze pamiętam, że czerwony? Jeśli tak, to spróbowałbym samą "jedynką", a po tym zapodałbym politurę z teflonem (daje połysk i zabezpiecza) http://carchem.pl/pl/p/CarChem-ChemCoat ... zczaca/121
Jeśli dobrze rozumiem chcesz testować krążek z futrem do reflektorów. Ma dwie zasadnicze różnice w stosunku do nakładki DA. Brakuje mu miękkiej przekładki (którą można dokupić) oraz nie zmienia ruchu obrotowego na orbitalny. Nakładką Megsa pracuje się gąbkami (amortyzacja "wliczona"). No i "nakładka oscyluje".

A może byłbyś zainteresowany wynajęciem wskazanej przez Miśka maszyny na weekend. Koszt 100 zł, wysyłka np. z zamówieniem. Wysyłka do mnie paczkomatem, koszt po mojej stronie. Nie wiem co z gąbkami polerskimi. Muszę to przemyśleć, ale pewnie trzeba będzie je kupić. Jakbyś był zainteresowany, potrzebowałbym około tydzień na zorganizowanie się.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Konik pisze:Natrętnych? Limity? Hehe... korespondowałem kiedyś z Klientem około dwa tygodnie niemal codziennie. Przelecieliśmy prawie całą ofertę. Pytań, w tym dziwnych było sporo. Nie straciłem cierpliwości nawet wtedy gdy zostałem zapytany o duży rabat, bo będzie duże zamówienie. Zapytałem: - Co będzie zamawiane? Klient podał 2 (słownie: dwa) produkty. Zamówił w najmniejszych pojemnościach. Miałem w sobie spokój. :lol:
:) Dobrze, że jeszcze mnie lubicie
Konik pisze: To, czy potrzebny jest "krok 2", po pierwszym, zależy od tego jaki efekt uzyska się po pierwszym przejściu. Dobrze pamiętam, że czerwony? Jeśli tak, to spróbowałbym samą "jedynką", a po tym zapodałbym politurę z teflonem (daje połysk i zabezpiecza) http://carchem.pl/pl/p/CarChem-ChemCoat ... zczaca/121
Jeśli dobrze rozumiem chcesz testować krążek z futrem do reflektorów. Ma dwie zasadnicze różnice w stosunku do nakładki DA. Brakuje mu miękkiej przekładki (którą można dokupić) oraz nie zmienia ruchu obrotowego na orbitalny. Nakładką Megsa pracuje się gąbkami (amortyzacja "wliczona"). No i "nakładka oscyluje".
Powoli szykuję się do większego zamówienia ( nie mówię tu o 2 produktach a co najmniej 7 :mrgreen: :))
Nie odpisywałem bo wczoraj na coś zachorowałem, jakaś wiosenna grypa. :(
Jeśli efekt jest taki jak na zdjęciach(czy to superb Meja? ;)) to myślę, że spróbuję tej 1 i PTFE. ;) Na takim lakierze jak ten powinien dać radę. :mrgreen:
Konik pisze: A może byłbyś zainteresowany wynajęciem wskazanej przez Miśka maszyny na weekend. Koszt 100 zł, wysyłka np. z zamówieniem. Wysyłka do mnie paczkomatem, koszt po mojej stronie. Nie wiem co z gąbkami polerskimi. Muszę to przemyśleć, ale pewnie trzeba będzie je kupić. Jakbyś był zainteresowany, potrzebowałbym około tydzień na zorganizowanie się.
Na razie jestem chory. Jak się zdecyduje to dam znać. Nigdy nie miałem niczego do polerowania (poza aplikatorem i Cleansing Polish'em :mrgreen: ) były by kłopoty gdybym coś uszkodził z moimi zdolnościami manualnymi. ;) Na razie "zapodam" to co poleciłeś, chyba aplikator piankowy powinien dać radę? ;)
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Elegance pisze: :) Dobrze, że jeszcze mnie lubicie
A kto Ci takich bajek naopowiadal? ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Elegance pisze:Jeśli efekt jest taki jak na zdjęciach(czy to superb Meja? ;))
Mój. :mrgreen:
Miał nieźle zjechaną maskę. Pisałem kiedyś gdzieś o tym. Sam ją tak załatwiłem twardą glinką. To nic poważnego, ale wymagało polerki, a produkt (CarChem ChemCoat PTFE Polishing Glaze Politura polerująco-czyszcząca) do nabłyszczania, wydobywania głębi oraz niwelowania dużo drobniejszych niedoskonałości lakieru, dał radę lepiej niż bym się spodziewał. Oczywiście działałem maszyną DA.
Elegance pisze:Na razie "zapodam" to co poleciłeś, chyba aplikator piankowy powinien dać radę? ;)
Lepszy byłby Tricolor. Będę chciał wprowadzić do oferty odpowiednik Tricolora - Bicolor (siakoś tak), bo przecież trzecia, wewnętrzna warstwa materiału niepotrzebnie tylko podnosi cenę. Nie wiem, kiedy to zrobię, nic nie mogę obiecać, ale brakuje mi tego produktu w ofercie. Może więc ruszę zad, zanurkuję w stercie odpowiedniego materiału polerskiego piankowo-gąbkowego (a mam dostęp do surowca zdaje się TAKIEGO samego co 3M 8-) ) i opracuję nowy produkt. Hm... to dobra idea! :)
Misiek Fisiek pisze:
Elegance pisze: :) Dobrze, że jeszcze mnie lubicie
A kto Ci takich bajek naopowiadal? ;)
Może to pozory naszej uprzejmości i elegancji Go zwiodły. :twisted:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Konik pisze:
Elegance pisze:Jeśli efekt jest taki jak na zdjęciach(czy to superb Meja? ;))
Mój. :mrgreen:
Miał nieźle zjechaną maskę. Pisałem kiedyś gdzieś o tym. Sam ją tak załatwiłem twardą glinką. To nic poważnego, ale wymagało polerki, a produkt (CarChem ChemCoat PTFE Polishing Glaze Politura polerująco-czyszcząca) do nabłyszczania, wydobywania głębi oraz niwelowania dużo drobniejszych niedoskonałości lakieru, dał radę lepiej niż bym się spodziewał. Oczywiście działałem maszyną DA.
Elegance pisze:Na razie "zapodam" to co poleciłeś, chyba aplikator piankowy powinien dać radę? ;)
Lepszy byłby Tricolor. Będę chciał wprowadzić do oferty odpowiednik Tricolora - Bicolor (siakoś tak), bo przecież trzecia, wewnętrzna warstwa materiału niepotrzebnie tylko podnosi cenę. Nie wiem, kiedy to zrobię, nic nie mogę obiecać, ale brakuje mi tego produktu w ofercie. Może więc ruszę zad, zanurkuję w stercie odpowiedniego materiału polerskiego piankowo-gąbkowego (a mam dostęp do surowca zdaje się TAKIEGO samego co 3M 8-) ) i opracuję nowy produkt. Hm... to dobra idea! :)
Misiek Fisiek pisze:
Elegance pisze: :) Dobrze, że jeszcze mnie lubicie
A kto Ci takich bajek naopowiadal? ;)
Może to pozory naszej uprzejmości i elegancji Go zwiodły. :twisted:
Szkoda, że nie poleciłeś mi tego PTFE od razu, pewnie mniej bym się narobił. :mrgreen: ;) Popatrz, jestem laikiem, a też o tym pomyślałem. :D Jak mam użyć środkowej warstwy? Po starciu zewnętrznej? To niedorzeczne. ;) Jakbyś go(ten dwuwarstwowy aplikator) wprowadził od razu bym go kupił.
Misiek to jakiś zlośliwec. ;)
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Misiek Fisiek pisze:
Elegance pisze: :) Dobrze, że jeszcze mnie lubicie
A kto Ci takich bajek naopowiadal? ;)
Miśku jak tam Twój prestiżowy dyliżans? ;)
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Elegance pisze:Misiek to jakiś zlośliwec. ;)
Niektóry twierdzi, że sfrustrowany... :lol:
Elegance pisze:Szkoda, że nie poleciłeś mi tego PTFE od razu, pewnie mniej bym się narobił. :mrgreen: ;)
Niekoniecznie. Pracę i tak trzeba włożyć. Przy ręcznej, sporo.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Elegance pisze:Misiek to jakiś zlośliwec. ;)
Że niby ja? :evil:

Nie rozumiesz jeszcze moich pieszczot Elegance. Tak Cię tylko przyjacielsko zaczepiam, nic złego nie miałem na myśli.
Konik pisze:
Elegance pisze:Misiek to jakiś zlośliwec. ;)
Niektóry twierdzi, że sfrustrowany... :lol:
Obecnie raczej zirytowany bo nie mogę dobrać dystansów :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Jak się zdystansujesz, to będziesz mniej zirytowany. :lol:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

To na pewno :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Postanowiłem podjąć doraźne działania mające na celu zwalczenie irytacji przez zdystansowanie się od bieżących problemów :lol:

Obrazek
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Zablokowany