Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

swiss-mike pisze: 12 maja 2021, o 18:36 No to dopadlo i mnie - dzis dostalem info od dealera, ze jest problem z elektronika i samochod zjechal z tasmy, ale stoi w fabryce i czeka na brakujace elemnty. Ponizej wycinek z maila od importera, ktory zalaczyli (nie mam za bardzo czasu na tlumaczenie, wiec wrzucikem w przez google.translate, wiec troche kartofelek wyszedl):

"Pojazdy w naszej firmie, których dotyczy problem, zostały potwierdzone i zaplanowane do produkcji, ale nie można ich ukończyć z powodu brakujących półprzewodników. Aby zapobiec zatrzymywaniu się linii montażowych w naszych fabrykach, ŠKODA Auto zdecydowała się kontynuować produkcję i tymczasowo przechowywać pojazdy z brakującymi częściami, dopóki nie będą gotowe (analogicznie do banku WLTP).
Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojazdy, których to dotyczy, będą mogły zostać ukończone. Producent spodziewa się nieokreślonego opóźnienia od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tej chwili nie jest możliwe podanie dokładniejszych szczegółów, ponieważ dostawa brakujących części nastąpi w bardzo krótkim czasie.
Dystrybucja ŠKODA: opóźnienia w dostawach z powodu brakujących półprzewodników
2/2
Co to oznacza dla naszego rynku i pojazdów, których dotyczy problem?
Według producenta w kwietniu i maju Szwajcarię dotyka około 900 pojazdów
całą gamę modeli, których nie można skompletować i dostarczyć. Jak tylko dowiemy się, który
zamówienia, poinformujemy Cię o tym za pośrednictwem twojego
powiatowy i za pośrednictwem strony internetowej Komisji Europejskiej Sales Information Box
ŠKODA z odpowiednimi numerami AMAG. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie ci to dać
bardziej szczegółowe informacje na ten temat w dalszej części tygodnia.
W ścisłej współpracy z producentem staramy się dać pierwszeństwo pojazdom klientów
w szczególności i ograniczyć opóźnienia do minimum. Prosimy jednak o poinformowanie
aktywnie wpływać na klientów w zakresie opóźnień i ich przyczyn."

Jutro troche jeszcze dopytam i dam znac, czy cos sie dowiedzialem wiecej.

M
Ooooo jaaaaa. Kurcze mam zarezerwowany termin produkcji na 23/2021 i liczę że w tym terminie to zrobią ale widzę różnie może być. Jak będziesz wiedział co dokładnie ma wpływ na przestój to daj proszę znać to będę wiedział czy czegoś nie usunąć z konfiguracji
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

komoornik pisze: 12 maja 2021, o 16:50 Ja również nie wyobrażam sobie kanapy Superba bez DCC.

Dodałbym że przy zwykłym zawiasie jest mniej komfortowo niż nawet w trybie Normal przy DCC, a w trybie komfort auto praktycznie płynie i ciężko o porównywalny komfort jazdy w tej klasie.
To sobie wyobraź ;) Dla mnie komfortem nie jest, gdy przejeżdzam po prograch albo nierównej drodze i mi obiad podchodzi do przełyku, albo narządy latają do góry i w dół. Komfortem dla mnie nie jest też to, że jadąc przez złej jakości drodze nie wiem czy auto wywali czy nie. Komfortem nawet w trybie sport nie jest to, że jadąc po bardzo dobrej jakości drodze auto powyzej 160 zaczyna byc nerwowe i coraz mniej przewidywalne. Przejedz się pneumatyką w audi czy mercedesie to zobaczysz co to komfort, ba przejedź się mercedesem albo bmw na seryjnych ich zawieszeniach(nie pneumatycznych) i też zobaczysz co nazywasz obecnie komfotem.

Zresztą co ja tam wiem, obecnie mogę przejechać przez próg zwalniający 30km/h, amortyzatory robią swoje a auto jest całe w poziomie jak deska.
Sam system DCC jest bardzo fajny, ale niestety zastosowane seryjne amortyzatory OEM są bardzo słabej jakości i tego będę się trzymał.
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Jeździłem autami z pneumatyką, dobrze że zacytowałeś mój wpis i to co jest na końcu - czyli wzmianka o klasie.

I nie bardzo rozumiem nawiązywania do komfortu przy ocenie zachowania stabilności jazdy 160+, poza oczywistymi faktami że Superb to po prostu nie jest auto do takich podróży :D
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pmi »

Mamy w pracy kilka Arteonów z i bez DCC oraz 3 superby z czego jeden bez DCC.
W każdym przypadku bez DCC samochody po prosu trzęsą. Kiedy jeździłem Arteonem albo Superbem bez DCC (miałem kombi więc co jakiś czas ktoś prosił o zamianę) rodzina zauważała to i narzekali. W momencie kiedy robiłem konfig nowego superba to prośby były żeby nie było to telepiące zawieszenia.
Po autostradach zdaża mi się jechać więcej niż 160 i nie odczuwam dyskomfortu.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

Bo każdy seryjny amor w arteonie czy pasacie i superbie to po prostu kupa. DCC jest zdecydowanie wygodniejsze od nich, ale i tak daleko DCC do dobrej pracy.
Popytaj ludzi co zamienili seryjne zawieszenie czy to z DCC czy bez na coś innego i jakie są ich reakcje. Przez ostatnie lata nie spotkałem się z tym, żeby ktoś po zmianie miał odmienne zdanie.

Ps. DCC po czasie też zacznie skrzypieć, a jak nie skrzypieć to zrobi się tak miękki, że komfort wyjdzie bokiem. I nie mówie to jako osoba, która nie miała DCC i zachwala na siłę alternatywę. W poprzednim superbie III miałem DCC i zrobiłem na nim 90tys. km, w obecnym superbie zrobiłem już 50tys. w ostatnie dwa lata. Niedawno zrobiłem zmianę na gwint i dla mnie praca zawieszenia to zupełnie inna jakość.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2991
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

komoornik pisze: 13 maja 2021, o 01:20 I nie bardzo rozumiem nawiązywania do komfortu przy ocenie zachowania stabilności jazdy 160+, poza oczywistymi faktami że Superb to po prostu nie jest auto do takich podróży :D
No właśnie, teraz sobie wyobraź, że jednak jest, ale po zmianie zawieszenia i hamulców ;)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sane »

komoornik pisze: 13 maja 2021, o 01:20I nie bardzo rozumiem nawiązywania do komfortu przy ocenie zachowania stabilności jazdy 160+, poza oczywistymi faktami że Superb to po prostu nie jest auto do takich podróży :D
Do jakich podróży w sensie? Powyżej 160? :shock:

Ja też mam chyba inne poczucie komfortu, i moja rodzina też. Seryjne zawieszenie na drodze gorszej jakości powoduje podchodzenie obiadu do gardła, a przejazd po progu zwalniającym wygląda jak podskakiwanie lowriderem na rapowym teledysku. A do tego wcale nie ma rewelacji przy wybieraniu dziur.

Poza tym, podobnie jak orlik, nie znam ani jednej osoby, która po zmianie na gwint, stwierdziła, że na serii (czy to z DCC czy bez) było lepiej. ANI JEDNEJ.
To tak jakby ktoś powiedział, że lepiej się jeździ z seryjną mocą niż po sofcie, bo na serii mniej kopie w plecy jak się depnie do podłogi 8-)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
komoornik
Posty: 1072
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Jak już ktoś wspomniał - komfort widać kwestia indywidualna.

Ja tymczasem przed wyborem auta w 3 dni objechałem cały segment i uważam że w tej klasie nic bardziej komfortowego od Superba z DCC nie ma.

Nie twierdzę że to idealny zawias, albo nie neguję występowania efektu bujania - ale traktuje to jako efekt uboczny właśnie komfortowego zawiasu.

Chętnie bym kupił BMW 5 albo jakieś A6 z pneumatyką ale konfiguracja która by mnie interesowała cennikowo praktycznie dwa Superby :D
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

Z tym BmW i perfekcja prowadzenia, odsyłam do polskiego i niemieckiego forum, jak to wiele osób narzeka na niestabilność przy niewielkim bocznym wietrze. Nie jest to wyssane z palca. Od 2016 do 2018 latałem ss3 tdi 4x4 DCC (90kkm) i od 2018 do teraz bmw g30 rwd m pak zawias (70kkm) i mam małe porównanie. Ok sam zawias w bmw trochę sztywniejszy niż ss3 na sport, ale w bmw musiałem sztywno trzymać kiere przy wyższych prędkościach. Dostałem na testy g30 z zawieszeniem adaptiv i była tragedia. Dodam, że w swojej ss3 nie miałem progresywnego układu kier. Nawet same ASO BMW wiedzą, że jest jakaś wada, ale nie ma na to rozwiązania.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

@swiss-mike

masz może jakieś wieści od dealera? Zastanawia mnie jak poważne są braki i jaki to ma wpływ na termin odbioru
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

arczi901 pisze: 14 maja 2021, o 13:42 @swiss-mike

masz może jakieś wieści od dealera? Zastanawia mnie jak poważne są braki i jaki to ma wpływ na termin odbioru
Hej! Brak wiadomosci - zaczeli mnie olewac - wczesniej odpisywali prawie od razu 😜
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pmi »

orlik pisze: 13 maja 2021, o 08:53 Bo każdy seryjny amor w arteonie czy pasacie i superbie to po prostu kupa. DCC jest zdecydowanie wygodniejsze od nich, ale i tak daleko DCC do dobrej pracy.
Popytaj ludzi co zamienili seryjne zawieszenie czy to z DCC czy bez na coś innego i jakie są ich reakcje. Przez ostatnie lata nie spotkałem się z tym, żeby ktoś po zmianie miał odmienne zdanie.

Ps. DCC po czasie też zacznie skrzypieć, a jak nie skrzypieć to zrobi się tak miękki, że komfort wyjdzie bokiem. I nie mówie to jako osoba, która nie miała DCC i zachwala na siłę alternatywę. W poprzednim superbie III miałem DCC i zrobiłem na nim 90tys. km, w obecnym superbie zrobiłem już 50tys. w ostatnie dwa lata. Niedawno zrobiłem zmianę na gwint i dla mnie praca zawieszenia to zupełnie inna jakość.
Ja poprzednim Superbem zrobiłem 160k. Pod koniec zaczęło skrzypiec przy wysokich progach zwalniających - zmienili amortyzatory i było ok. Nie zależy mi, mogę zmieniać co przegląd. Nie należę natomiast do osobno które kupują samochód po to żeby robić zawias, wydech, mapę i coś jeszcze. Może dodam ze dokąd się dało jeździłem Citroenami CX, XM i C5. To było dla mnie najlepsze zawieszenie i to DCC wydaje się mieć podobny charakter
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 288
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: KriSSo »

pmi pisze: 15 maja 2021, o 14:01 Nie należę natomiast do osobno które kupują samochód po to żeby robić zawias, wydech, mapę i coś jeszcze.
Czyli generalnie jeździsz seriami i żadnych modów nie robisz.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pmi »

KriSSo pisze: 15 maja 2021, o 17:08
pmi pisze: 15 maja 2021, o 14:01 Nie należę natomiast do osobno które kupują samochód po to żeby robić zawias, wydech, mapę i coś jeszcze.
Czyli generalnie jeździsz seriami i żadnych modów nie robisz.
Superby to samochody służbowe. Sam bym nigdy nie kupił :)
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

pmi pisze: 15 maja 2021, o 20:29
KriSSo pisze: 15 maja 2021, o 17:08
pmi pisze: 15 maja 2021, o 14:01 Nie należę natomiast do osobno które kupują samochód po to żeby robić zawias, wydech, mapę i coś jeszcze.
Czyli generalnie jeździsz seriami i żadnych modów nie robisz.
Superby to samochody służbowe. Sam bym nigdy nie kupił :)
No i super.
ODPOWIEDZ