Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Tematy nie związane z Superbem
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Big »

sjak pisze:Cała bieda jest wtedy, kiedy ktoś je łamie nie zdając sobie z tego sprawy. A najgorsze, kiedy ktoś tworzy swoje przepisy i ich interpretacje pod własne potrzeby.
\
a to jest w naszym kraju baaaaaaardzo częste. Chyba najbardziej jaskrawym przykładem takiego właśnie łamania przepisów nawet o tym nie wiedząc oraz dorabianiea sobie swoich teorii jest .... jazda lewym pasem
Przepisy mówią jasno i wyraźnie, że nakazuje się jazdę skrajnym prawym pasem, lub możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Złamanie tego przepisu jest zagrożone mandatem karnym w wys. do 500 zł i 2pkt karnymi. Tyle przepisy.
"kierowcy" o ile wogóle wiedzą o tym, że jazda lewym pasem to wykroczenie, to tworzą własne jego interpretacje np. jadę z max dozwoloną predkością więc nie łamię prawa, bo i tak nikt nie moze mnie wyprzedzić - BZDURA DO KWADRATU!!!
Łamiesz prawo i dodatkowo łamiesz kodeks kultury na drodze !!!
Lub jadę bardzo szybko (cokolwiek to oznacza) więc mogę non stop jechać lewym - BZDURA !!!
Pamiętajmy !!
Wjeżdzamy na drogę o kliku jezdniach w tym samym kierunku ? Poruszamy się skrajnym prawym pasem !! Środkowy i lewy służą do wyprzedznia !! Po zakończeniu manewru mamy obowiązek wrócić na prawy pas !! W przeciwnym wypadku łamiesz prawo i zasady kultury na drodze.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, o 08:47 przez Big, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy

Post autor: dato »

sjak pisze:Łamać przepisy też trzeba z głową. Żeby łamać z głową, trzeba je znać i rozumieć. Tylko wówczas jesteś w stanie właściwie ocenić zasadność zastosowania się do nich w danym momencie i możliwe konsekwencje innego działania. Jeśli łamiesz przepis (w ruchu drogowym), o którego istnieniu nie masz pojęcia lub dorabiasz do tego pseudoprawną interpretację - mandat jest tu najniższym możliwym wymiarem kary. A chyba nie o to wszystkim nam chodzi.
Ładnie powiedziane...

Edit: cytat :)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, o 11:45 przez dato, łącznie zmieniany 1 raz.
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: pumpa »

To jak mozemy tutaj upuscic cisnienie to ja pozdrawiam wszystkich baranow w TIRach i autobusach miejskich ktorzy na zwezeniu drogi "ucza" wszystkich porzadku jadac rownolegle.

W kazdym cywilizowanym kraju jedzie sie na zakladke w takim miejscu ale nie u nas gdzie mamy nadmiar "sprawiedliwych". mozna by ich eksportowac bezplatnie na Alaske.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: dato »

Ja bym upuszczanie skoncentrował jednak na służbach drenujących kieszeń i daninach drogowych...
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: sjak »

Dokładnie, nie napieprzajmy na innych kierowców, bo nieważne kto czym jeździ, liczy się człowiek. Zarówno wśród nas (z osobówek) jak i kierowców tirów czy autobusów są ludzie i są taborety
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: dato »

pumpa pisze:To jak mozemy tutaj upuscic cisnienie to ja pozdrawiam wszystkich baranow w TIRach i autobusach miejskich ktorzy na zwezeniu drogi "ucza" wszystkich porzadku jadac rownolegle.
Poza tym, po poczytaniu dyskusji na innym forum zacząłem stosować metodę, że na CB najpierw takiego "szeryfa" informuję co zamierzam, olewam bluzgi, a jak nie zjeżdża to wykonuję telefon pod 112 jaki typ auta, kierunek jazdy i jeśli dam radę zobaczyć rejestracja - na 3x już raz widziałem ściągniętą ITD, która takiemu baranowi zaraz za zwężką zrobiła piękny kontrol. Wartość dodana: z wszystkich tirowców w promieniu 10km zasięgu antenki żaden już takiego manewru nie powtórzy. Pamiętaj, że z tych zawodowych kierowców prawie każdy ma coś, czym nie chce się chwalić i ma interes w unikaniu kontroli - chociażby taki, że im się to chyba jako pauza nie liczy i qpę czasu traci (nawet jeśli święty).
Polecam.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Zaj007 »

dato pisze:Są tylko 2 przypadki przewidziane prawem, gdzie możesz przekroczyć dozwoloną na danym odcinku prędkość:
1) umożliwienie przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu - oczywiście musisz być pewien, że nie stworzysz w ten sposób zagrożenia
2) Jeśli jest to jedyna możliwość uniknięcia zdarzenia (wypadku lub kolizji) w ruchu drogowym - działa tu nadrzędny do wszystkich innych Art 3 pkt 1 PRD.
Dokładnie to samo chciałem napisać! Może tylko drugi punkt rozszerzyłbym ogólnie do określania "stan wyższej konieczności". Tzn chcemy uchylić stan zagrożenia jakiegoś dobra i w tym celu poświęcamy dobro o oczywiście niższej wartości, a nie ma innej możliwości ochrony zagrożonego dobra.
Big pisze:
sjak pisze:Cała bieda jest wtedy, kiedy ktoś je łamie nie zdając sobie z tego sprawy. A najgorsze, kiedy ktoś tworzy swoje przepisy i ich interpretacje pod własne potrzeby.
\
a to jest w naszym kraju baaaaaaardzo częste. Chyba najbardziej jaskrawym przykładem takiego właśnie łamania przepisów nawet o tym nie wiedząc oraz dorabianiea sobie swoich teorii jest .... jazda lewym pasem
Przepisy mówią jasno i wyraźnie, że nakazuje się jazdę skrajnym prawym pasem, lub możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Złamanie tego przepisu jest zagrożone mandatem karnym w wys. do 500 zł i 2pkt karnymi. Tyle przepisy.
"kierowcy" o ile wogóle wiedzą o tym, że jazda lewym pasem to wykroczenie, to tworzą własne jego interpretacje np. jadę z max dozwoloną predkością więc nie łamię prawa, bo i tak nikt nie moze mnie wyprzedzić - BZDURA DO KWADRATU!!!
Łamiesz prawo i dodatkowo łamiesz kodeks kultury na drodze !!!
Lub jadę bardzo szybko (cokolwiek to oznacza) więc mogę non stop jechać lewym - BZDURA !!!
Pamiętajmy !!
Wjeżdzamy na drogę o kliku jezdniach w tym samym kierunku ? Poruszamy się skrajnym prawym pasem !! Środkowy i lewy służą do wyprzedznia !! Po zakończeniu manewru mamy obowiązek wrócić na prawy pas !! W przeciwnym wypadku łamiesz prawo i zasady kultury na drodze.
Bardzo trafnie napisane! Niestety bardzo, bardzo powszechnie widzi się takie sytuacje. W zasadzie codziennie.
Mnie tak ku*ewsko nosi jak widzę jak ktoś lewym non stop jedzie, że muszę sobie na głos tłumaczyć, że takiemu cepowi po prostu jedna półkula nie pracuje.
To jest okropny egoizm.
Podam przykład: jakiś czas temu taki przychlast jechał lewym 50 na dopuszczalnej 70tce. Widziałem go w lusterku i widziałem jak blokuje ruch. Nie wytrzymałem. Zjechałem na lewy i zwolniłem do 40. On coś mi tam machał, że mu drogę blokuję a sam dokładnie robił to samo.
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: dato »

Tylko facet, który nie ma prawa jazdy może wydawać takie pieniądze na fotororadary, a nie na drogi... Qlfa... Chiba komus uprawnienia zabrali ???

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KckjYVki0-s[/youtube]
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: sjak »

Może zapomniał. W końcu od 5-ciu lat nie prowadził :mrgreen:
Po takim czasie, powinien zdawać od nowa egzamin :!:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Big »

Zaj007, tacy ludzie w wiekszości nie maja pojęcia o tym że popełniaja wykroczenie jadąc non stop lewym pasem, ale i tak uwazają siebie z aswietnych kierowców, pomimo tego, że nie znaja przepisow p.o.r.d. Pozostała ich część, to zwykłe drogowe chamy które chcą na siłe utrudnić życie innymi kierowmcom, bo tak.
Szkoda tylko, że nasza policja olewa problem i tylko od czasu do czasu, podczas specjalnych kilkugodzinnych akcji specjalnych, go dostrzega.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy,

Post autor: dato »

:lol: :lol: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy,

Post autor: dato »

No i na potwierdzenie tezy z początku wątku:

Fotoradar ze zniżką - pełny tekst

"Główne założenia proponowanych zmian są takie:
- Będzie można uniknąć punktów. Jeśli fotoradar uwieczni samochód i właściciel dostanie zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, będzie mógł w ciągu 21 dni dobrowolnie uiścić karę. Wtedy inspekcja nie sprawdzi, kto był sprawcą, więc nie będzie punktów karnych. Jeśli to zrobi w terminie, dostanie 20-proc. upust. "


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy,

Post autor: Super_Be »

dato pisze:"Główne założenia proponowanych zmian są takie:
- Będzie można uniknąć punktów. Jeśli fotoradar uwieczni samochód i właściciel dostanie zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, będzie mógł w ciągu 21 dni dobrowolnie uiścić karę. Wtedy inspekcja nie sprawdzi, kto był sprawcą, więc nie będzie punktów karnych. Jeśli to zrobi w terminie, dostanie 20-proc. upust. "
To może jeszcze promocja dla stałych klientów, np. dwa mandaty w cenie jednego, albo jakiś abonament :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy,

Post autor: Misiek Fisiek »

Karta stałego klienta i tshirt jak uzbierasz 20 pkt.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy,

Post autor: AdamK »

Tak powinien działać urząd skarbowy. Upusty i nie sprawdzanie kto kradł...
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
ODPOWIEDZ