S2 Car audio

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
salata
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2011, o 11:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: siemiatycze

Re: S2 Car audio

Post autor: salata »

Witam. Czy ktoś próbowł z radiami dedykowanymi firmy Peiying ? http://www.peiying.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; Co o tym sądzicie ? Czy można zamówić Superba zupełnie bez nagłośnienia ? Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

A to to jest chińszczyzna, lepiej wsadzić Columbusa
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Superbem jeździsz i peyinga chcesz montować ? :)

Nie wiem czy jak zrezygnujesz z audio całkowicie to czy również dostaniesz auto bez instalacji pod głośniki, więc czeka Cię przeciąganie przewodów - a jak zrobisz to sam lub w nieautoryzowanym serwisie to w razie czego możesz mieć kłopot choćby z instalacją elektryczną i uznaniem napraw gwarancyjnych.

Wszystko zależy co chcesz robić przy aucie i jak bardzo pójść w CAR AUDIO albo tylko szukasz oszczędności.

Rozważ opcję ze standardową wersją audio - radio sprzedaż, dołożysz parę stówek i kupisz lepsze. W serwisie podmienią Ci radyjko w moment.


Przy okazji trafiłem na takie "cudo", może już ktoś gdzieś to wrzucił na forum ale ja nie zauważyłem:
http://yurson.ua/products/skoda_superb.html
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

takie pytanko...
jak wygląda jakość głośników w opcji Sound System ?

jaką tandetę dają czy taj już w miarę ?
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: ddga »

Głośniki takie same jak w serii(tandeta). Różnica do serii to więcej głośników +wzmaczniacz+ korektor. Zmienilęm na DLS+wygłuszenie i jest lepiej. Drugi raz jak bym brał auto przeznaczył bym te 1.5k zł na warsztat car audio.
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

no właśnie o tym myślałem..
czyli lepsze jakościowo głośniki + wygłuszenie


jest może gdzieś rozpiska jakie dokładnie głośniki są w tym systemie ?


no i pytanie dotyczące tego wzmacniacza..
to jest jakieś oddzielne urządzenie czy ?
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: ddga »

Wzmaczniacz to oddzielne urządzenie umiejscowione pod fotelem kierowcy takie jak tu:
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... ring=skoda" onclick="window.open(this.href);return false;
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

eee...
czyli da się go wymienić na odrobinę lepszy :)
Jędrula

Re: S2 Car audio

Post autor: Jędrula »

W skład SOUND SYSTEM nie wchodzi żaden wzmacniacz. Biorąc pod uwagę opis ze strony Skody:

"W skład SOUND SYSTEM wchodzi 10 głośników i cyfrowy korektor"


Słyszałem, że w Superbach te głośniki to granda a całość gra, niezależnie czy z w/w Sound Systemem czy bez, bardzo biednie w każdym zakresie, a zwłaszcza niskie rejestry są taniutkie we wszystko.
Jędrula

Re: S2 Car audio

Post autor: Jędrula »

dziwne - faktycznie wygląda na to, że wzmak jest.
Niemniej - wygląda na taniochę za 10$. Chyba lepiej te pieniądze za Sound System zainwestować w prawdziwy wzmak plus głośniki...czy ktoś z Was tutaj robił taką przeróbkę? Mam na myśli inwestycję rzędu maks 2000 - 3000 zł w sensownej firmie audio?
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: ddga »

Ja mam te ustrojstwo pod fotelem napisane na nim: audio amplifier. W warsztacie car audio pytałem czy da się to zamienic na inny wzmaczniacz ale podobno za dużo grzebania w wiązce elektrycznej a auto na gwarancji więc pozostałem przy wymianie głosników + wygłuszenie
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

fakt, optycznie wygląda ten wzmacniacz nie najlepiej..
ale pewnie lepiej to gra niż bez niego

dlatego koncepcja jest by tylko dać lepsze jakościowo głośniki + wytłumienie
no i może lepsze kabelki ;)

jak na moje przydeptane ucho to i tak będzie cacy
Jędrula

Re: S2 Car audio

Post autor: Jędrula »

jak jest amplifier to to wzmak jest. Niemniej - ja tam Sound System nie zamawiałem i zastanawiam się czy nie lepiej po prostu dodać do fabrycznego radia oddzielnego wzmaka i wymienić głośniki. Załóżmy do 3000 zł? Czyli około 800 - 1000 zł na wzmak i po 250 zł na każdy z 8 głośników.

- Misiektt ma to sens?
Jędrula

Re: S2 Car audio

Post autor: Jędrula »

bezduszny - na car audio się nie znam, ale temat stereo domowe jest mi dość dobrze znane. Kable faktycznie mają wpływ, ale biorąc pod uwagę priorytety w kolejności z moich doświadczeń:

- głośniki wraz z akustyką pomieszczenia
- wzmak
- źródło
- kable

Ja myślę, że warto pomyśleć nad wymianą głośników i dodanie sensownego wzmaka. Samochód sam w sobie nie jest idealnym miejscem do słuchania muzyki biorąc pod uwagę rozkład kabiny typowej osobówki i miejsca na głośniki i odległości od słuchacza, dlatego też myślę ewentualnie o delikatnym polepszeniu brzmienia niewielkim kosztem. Ale na Car audio jak pisałem - nie znam się, więc pytam Miśka :)
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

Misiek to inna bajka :)

Słyszałem SS i jak dla mnie i na moje przydeptane ucho jest OK.
Jak go jeszcze trochę poprawię dla lepszego samopoczucia to będzie cacy :D
ODPOWIEDZ