SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Vedius »

szms pisze:Kompleksy, kompleksy... ludzie śmiejąc się ze skody w sercu głęboko gryzie ich, że skoda to w sumie fajne auto... a i nigdy sobie nowego takiego nie kupią, przykro.

Ale reguła jest taka, ludzie z kasą doceniają, że Skoda robi naprawdę fajne samochody za przyzwoite pieniądze, a ci co jeżdżą luksusowymi klepankami z dojczlandu twierdzą, że skoda to nie samochód bazując na starej favoritce... 8-)
No to teraz polałeś miodem nasze serca 8-)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: dato »

Vedius pisze:
szms pisze:Kompleksy, kompleksy... ludzie śmiejąc się ze skody w sercu głęboko gryzie ich, że skoda to w sumie fajne auto... a i nigdy sobie nowego takiego nie kupią, przykro.

Ale reguła jest taka, ludzie z kasą doceniają, że Skoda robi naprawdę fajne samochody za przyzwoite pieniądze, a ci co jeżdżą luksusowymi klepankami z dojczlandu twierdzą, że skoda to nie samochód bazując na starej favoritce... 8-)
No to teraz polałeś miodem nasze serca 8-)
No naprawdę zgadzam się z Szymkiem. Na 100% i bez uwag...
Roger83 pisze:Jak to nie macam! Oczywiście, że macam i głaszczę, a Ty nie? :shock: :shock:
No ja kurwa jakoś nie :!: :!: :!:

;)
MadDriver
Posty: 44
Rejestracja: 7 lis 2013, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Europa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: MadDriver »

Nieco odgrzeje temat. Zamowilem 6 tygodni temu OIII RS Combi 2.0 TSI. Termin odbioru to okolice lutego. No i przez to czlowiek kombinuje i mysli nad swoim wyborem :)
Zastanawiam sie nad SII L&K z buda limuzyny z silnikiem 2.0 TSI. I pewnie wybor bylby latwiejszy gdyby nie kilka detali:
- brakuje mi w SII aktywnego tempomatu; bol o tyle wiekszy, ze SII to krazownik szos, ktory bede wykorzystywal glownie na trasy 1000km+
- columbus w SII tez juz swoje lata ma i w porownaniu do tego z OIII to eksponat nieco muzealny juz
- pierdola jak maxidot w SII tez juz odstaje od tego w OIII z kolorowym wyswietlaczem
- SII bedzie mial swojego nastepce najdalej do 2 lat (a moze nawet znacznie szybciej)

Wiele juz napisane zostalo tutaj. Ciekawy jestem jednak opinii, jak bardzo roznic sie bedzie dynamika SII 2.0 TSI vs. RS 2.0 TSI. Wiem, ze to zupelnie inne auta, ale czy SII bedzie mocno odstawac? Nie chodzi mi o cyferki, bo te mozna odszukac w katalogu. Jesli juz bardziej na realnych doswiadczeniach :) Z gory dzieki.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Widzę, że masz dylemat typu "co było pierwsze: jajko czy kura?"

OIII poza ozdobnymi bajerami, których napisałeś nie różni się konstrukcyjnie niczym od swojej poprzedniczki.
Na pewno RS jest szybszy i to nie ulega wątpliwości...
Jakbym patrzył na bajery typu "maxidot wygląda brzydko" to jako całokształt Skody nigdy bym nie wybrał.

No i kupując auto z myślą... "kurdę za dwa lata będzie nowy model" można nie kupować nic... albo Merca G. :mrgreen: :mrgreen:

Zamówiłeś OIII i chwała Ci za to, SII to inny wózek, tym bardziej porównując do RSa.
;)
MadDriver
Posty: 44
Rejestracja: 7 lis 2013, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Europa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: MadDriver »

Dzieki za uwagi.
Oczywiscie, ze SII to inny wozek. Moze nawet wielu powiedziec, ze dziwny jest taki dylemat o ktorym wspominam. Dylemat moze wynika z tego, ze w zalozonym budzecie 135k PLN mozna miec wyposazone fajnie oba wozy, chociaz zupelnie inne zarazem jesli chodzi o ich charakter.
Maxidot to pierdola i to bez problemu mozna zlac. Ale aktywny tempomat to juz dla kazdego, kto robi trasy typu 8 i wiecej godzin nie jest bajerem.
Nie zgodzilbym sie, ze OIII nie rozni sie od swojej poprzedniczki konstrukcyjnie. Jest to jednak samochod na zupelnie nowej plycie, lzejszy i wiekszy zarazem. Wiec to troche, jak by powiedziec, ze SI nie rozni sie od SII niczym. Ale mniejsza o filozofie.
To co moze byc jeszcze na plus dla mnie wzgledem SII to wyciszenie kabiny przy wyzszych predkosciach autostradowych.
O prestiz nie dbam specjalnie, bo pewnie w tym budzecie mialbym bardziej "prestizowe" auto, a nie kure. Nie traktuje jednak auta jako kozetki u psychoanalityka do leczenia kompleksow, wiec ten temat mam przynajmniej za soba :) Wciaz latwo jednak nie jest :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Dobra, to jakie auto prestiżowe miałbyś?

Na forum cały czas dyskutujemy i debatujemy... lepszy 2latek Audi, Merc, BMW, Lexus (vel Zuber :mrgreen:) czy noje SII.
Hmm... dłuższe trasy - i teraz pytanie komfort czy ten tempomat? Bo SII jest nieporównywalnie bardziej komfortowe niż OIII. a aktywny tempomat do ogarnięcia. Trochę koszty wysokie, ale nasz forumowy magik chyba to ogarnął, więc na siłę w SII też się da to założyć... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Zaj007 »

Komfort!! Aktywny tempomat to samo zło (dla mnie przynajmniej).
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Czy weźmiesz jedno czy drugie to i tak będziesz zadowolony. Czasami tak jest, że oba rozwiązania są dobre i nie wiadomo na co się zdecydować. W moim aucie aktywny tempomat mam i nie korzystam, jakoś nie mam zaufania do ustrojstwa ;) Jakość wyświetlacza czy Maxi-Dot to też niuanse, bez większego znaczenia dla eksploatacji. 2.0 TSI w Octavii będzie szybsze ale czy naprawdę jest Ci to do czegoś potrzebne? Zwłaszcza, że różnice będą niewielkie.

Za to w moim przekonaniu RS Combi jest zdecydowanie ładniejszy niż S2 sedan.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Zaj007 »

Chyba wybór sprowadza się do pytania: wolę bardziej limuzynę i duuużo miejsca z tyłu, czy trochę bardziej "młodzieżowe" kombi?
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Mi się OIII też bardziej podoba, ogólnie... od Superba ;)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Zaj007 »

Jest na prawdę ładna. Nie ma o czym gadać. ;-)
Zwłaszcza RS kombi niebieska.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Oj weź nic nie mów... ja już na taką byłem napalony, ale trafiła się okazja z Mondeo... :mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Zaj007 »

I Mundka wziąłeś??? :-D
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

A no wziąłem, śmieszne pieniądze jak za to auto, a typowo do orania... SII teraz bardziej rekreacyjnie wypoczywa, a Mondek pełen gaz do odcięcia tylko zawias trzaska :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Zaj007 »

No to fajnie! W sumie u mnie Superb też rekreacyjnie jeździ. Na dojazd do centrum Olsztyna - cygańskiego getta używam bardziej adekwatnych pojazdów.
Obrazek
ODPOWIEDZ