Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szpirit »

Każdy grosz się liczy ;)
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

Wczoraj dzwoniłem do handlowca któremu składałem zamówienie w sierpniu (pierwsza połowa) i nie miał dla mnie miłych informacji :/
Otóż powiedział mi, że odbiór mojego S3 może przesunąć się na styczeń :( gdzie przy zamówieniu mówił, że będzie koniec listopada, początek grudnia :/
Tłumaczył, że pierwszeństwo mają osoby prywatne które były kiedyś w posiadaniu Skody, nazwał to jakoś 'pakietem lojalnościowym'
Ja na to, że też byłem w posiadaniu obu starszych generacji superba, ale mnie to nie dotyczy, gdyż biorę teraz auto na firmę :/
Może to tylko takie gadanie, cóż nic nie pozostało jak tylko czekać :/
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Ma gadane :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Ciekawe jak szybko zmieni zdanie jak mu wypowiesz umowę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bogge »

A ja wczoraj wybrałem się do salonu gdzie kupowałem SII z synem (Skoda Bednarek Łódź), żeby pooglądać nowy model i pomyśleć nad wersją, zapytać o dostępność aut placowych. Była co prawda późna godzina, bo 19:30 (pół godziny do zamknięcia salonu), ale:

1. Wszystkie auta zamknięte
2. Sprzedawcy siedzieli przy kompach, łazili po pokoikach i siedzieli na krzesłach w części serwisu salonu
3. Jeden z nich był faktycznie zajęty, chyba z klientem
4. Zero zainteresowania ze strony sprzedawców, personelu, absolutny brak reakcji na łażenie koło aut, łapanie za klamki, zaglądanie przez szybę.

Postałem na środku, pośmiałem się trochę z jakości obsługi z synem i po 5 minutach wyszedłem. Wygląda na to, że plan sprzedaży wypełniony i nie zależy im na zyskaniu kolejnego klienta. Niesmak pozostał.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sjak »

Kocham jak w salonie stoją pozamykane samochody.
Zwykła wiocha.
Podobnie jak ktoś mi chce wręczyć kserówkę z danymi techn czy katalogu -zawsze pytam, czy kupię u nich prawdziwy samochód, czy tylko jego kopię ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kamracik »

Bo tak wygląda obsługa u Bednarka, niestety również tak miałem tyle, że w środku dnia. Pewnie dlatego, ze byłem w swetrze i krótkich spodenkach, tacy ludzie według nich nie kupują aut, a więc kupiłem u Zimnego. Tam nikt mi nie robił problemów, żeby wyjść, obejrzeć i się przejechać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Camillinhio »

Przyszedł na pół godziny przed zamknięciem i jeszcze ma oczekiwania. Przecież od razu widać, że niepoważny, bo czasu za mało ;)














Też bym się zjeżył na takie podejście do klienta.
Obrazek
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: googie »

@Cienki: Przecież na zamówieniu masz datę dostarczenia, jeśli się z niej nie wywiązują, to możesz wypowiedzieć i domagać się zwrotu zaliczki. Popytaj w innych salonach jaki Ci dają termin.

To zagranie kolesia śmierdzi zwykłym upchaniem kogoś na Twoje miejsce, bo znajomy, albo sypnął hajsem za termin.
Obrazek
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

googie pisze:@Cienki: Przecież na zamówieniu masz datę dostarczenia, jeśli się z niej nie wywiązują, to możesz wypowiedzieć i domagać się zwrotu zaliczki. Popytaj w innych salonach jaki Ci dają termin.

To zagranie kolesia śmierdzi zwykłym upchaniem kogoś na Twoje miejsce, bo znajomy, albo sypnął hajsem za termin.
Na razie będę czekał do terminu podanego w zamówieniu, czyli do listopada, jeżeli w listopadzie powiedzą, że mocno się przesunie odbiór auta to będę negocjował o jakąś rekompensatę za niedotrzymanie warunków umowy ;)
Najgorsze, że sprzedałem swoje obecne auto i w garażu został tylko Fiat 126p :) pocieszne jest to że na ulicy też robi furorę, aczkolwiek jak potrzebuję gdzieś jechać dalej muszę pożyczać auto :/
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

Nie jeden przed wami kozak był i nie jeden będzie.

Poza tym sprawdż czy masz zadatek, czy zaliczkę.

Masz rację, najlepiej odwołaj zamówieni i zamów Passka, poczekasz rok dłużej :mrgreen:

Obsuwy są i trzeba się z tym liczyć, poza tym na wasze miejsce na zamówienie czekają inni, więc dla salonu żaden problem. 8-)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Camillinhio »

Jeśli konfiguracja jest popularna, to salon może w ogóle zlać temat rekompensat.
Obrazek
Awatar użytkownika
respond
Posty: 56
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 10:23
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Tarnów

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: respond »

szms pisze:Nie jeden przed wami kozak był i nie jeden będzie.

Poza tym sprawdż czy masz zadatek, czy zaliczkę.

Masz rację, najlepiej odwołaj zamówieni i zamów Passka, poczekasz rok dłużej :mrgreen:

Obsuwy są i trzeba się z tym liczyć, poza tym na wasze miejsce na zamówienie czekają inni, więc dla salonu żaden problem. 8-)
Po takim tekście poczułem się jakbym się przeniósł w czasie. Czekam przed Polmozbytem w kolejce po odbiór poloneza albo malucha (bo nie wiem co dostanę). Na wszelki wypadek w ręku ściskam "półlitra" dla "ciecia" bo może mnie nie nie zechce wpuścić przez drzwi. A termin??? Jak przyjdzie, to będzie. ;)
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Rolnik »

Ja w swoim zamówieniu nie mam daty wpisanej ... muszę się chyba jeszcze raz przejechać i bardziej zainteresować sprawą.
Pod koniec roku byłem oglądać VW w Płockim salonie. Obsługa była tak beznadziejna, że nie chciało się tam drugi raz iść.
Na wybór salonu skody w Płocku duży wpływ miała właśnie obsługa przez sprzedającego która w sumie nie była jakaś nadzwyczajna, była po prostu normalna i rzetelna.
Jak powiedziałem ojcu, że pół roku będę czekał na skodę to mnie wyśmiał. On w PRL-u krócej czekał na poloneza...
Albo to strategia skody albo naprawdę mają konkretną sprzedaż tego modelu.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Misiek Fisiek »

To co Tobie po takim zamówieniu jak nie masz daty?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ