Kosmetyki samochodowe CarChem

szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: szms »

Ajajajaj... powłoka kwarcowa nie wyciąga tak koloru, ale jest twardsza :(
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Co polecacie Wosk czy Sealant? ;)
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Misiek ile ten wosk Ci wytrzymuje? Jak chcesz dać nowy to trzeba go zdjąć TFR czy sam schodzi?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: szms »

Gołąbki na Starym Mieście. Dobra warstwa, dosyć trwała.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Elegance pisze:Misiek ile ten wosk Ci wytrzymuje? Jak chcesz dać nowy to trzeba go zdjąć TFR czy sam schodzi?
Jakieś 4 miesiące myjąc ręcznie szamponem. Jak chcesz zdjąć to TFR, IPA albo Cleaner. Moim zdaniem Collinite 476 był trwalszy, ale dawał gorszy efekt.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Czyli jak mam ten Cleansing Polish to niby jak to zapodam to sealant/wosk zejdzie przy polerowaniu?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie wiem co to jest Cleansing Polish, Konik Ci odpowie.

Edit: Już wiem, to ten Konikowy środek do ręcznej polerki. To nie służy do usuwania wosków.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Ja wiem, że to do tego nie służy, ale pytałem się bo napisałeś, że Cleaner usunie wosk.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Przez cleaner rozumiem np. Dodo Juice Lime Prime. On oczyszcza powierzchnię pod wosk (m.in. usuwa stare woski). Ten Cleaning Polish rozumiem raczej jako coś w stylu Meguiars Ultimate Compound, tylko mniej ścierne.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

szms pisze:Misiek, Konik... ogarniajcie: mocny wpływ na carchemowy wosk ma chemia z bezdotyku? :roll:
Ma wpływ. Jak mocny, to zależy od chemii.
szms pisze:czyli tak realnie ile myć wytrzyma?
Elegance pisze:Chyba dzisiaj kupie wosk. To go sobie położę. Jak myślicie jaka jest jego trwałość? Wosk czy Sealant?
W naszym teście 12 miesięcy. Lakier przed aplikacją bardzo dobrze odtłuszczony TFR'em. Auto myte 1-2 razy w tygodniu, myjka ciśnieniowa + ręcznie szamponem 1900. Nie dopuszczono do zapchania (zasyfenia wosku). Po roku bez zauważalnych różnic w działaniu wosku. Test zakończony zmyciem wosku, bo Klientowi zachciało się zmiany. Filmiki dostępne na stronie wosku Carnauba Paste Wax 38 - ostatni po 10 miesiącach od aplikacji. Na moim aucie po około 5 miesiącach po zimie zdawało mi się, że wosku już nie ma, bo woda słabo spływała, ale jak go zmywałem, to było go sporo. Po prostu był zasyfiony, bo myłem auto zaledwie kilka razy (test). Wychodzi na to, że wosk ma większą trwałość jak nie dopuszczamy do zasyfienia auta.
Ja wolę chyba jednak wosk. Choć ostatnio bardzo mi pasi nowy produkt, który własnie poznaję - hybryda politury z powłoką ochronną na bazie PTFE.
Elegance pisze:Jak chcesz dać nowy to trzeba go zdjąć TFR czy sam schodzi?
Ja zmywałem koncentratem TFR. Byłem zadowolony. W razie pytań o szczegóły, napiszę więcej.
Misiek Fisiek pisze:Ten Cleaning Polish rozumiem raczej jako coś w stylu Meguiars Ultimate Compound, tylko mniej ścierne.
Tak, to produkt bardzo zbliżony do UC. Trudno mi ocenić, czy mniej ścierny. Czasem tak mi się wydawało, a czasem odwrotnie. Porównywalny?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Misiek Fisiek pisze:Moim zdaniem Collinite 476 był trwalszy, ale dawał gorszy efekt.
Właśnie przed chwilę Klient mi powiedział, że testował naszą hybrydę politurę z teflonem i padło, że zrobił połowę maski Colli, a połowę PTFE. I wg niego PTFE rządzi.
:twisted:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Bo colli jest trwałe, ale tak jak pisałem efekt jest taki sobie. A co to jest te PTFE?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

To nowy produkt. Politura, ale w połączeniu z teflonem. Swego rodzaju hybryda. Po politurze trzeba nałożyć warstwę ochronną, a w przypadku tej można, ale nie trzeba. Świetnie kropelkuje wodę, wypełnia drobne ryski, nabłyszcza, wyciąga głębię koloru, zabezpiecza. Szacowana trwałość 3-5 miesięcy.
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-ChemCoat ... zczaca/121
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Witam wszystkich ;)
Wczoraj obfite przygotowania do Bożego Ciała. Za mną 3 h pracy kucając. :( Kurka umyta, ogród ogarnięty, a przede wszystkim konserwacja roweru. Ten Sealant to rewelacyjny produkt. ;) Pomimo ostatniego wypadu MTB na jazdę w błocie, brudu było tylko trochę. Tak naprawdę wystarczyło spłukać i błoto samo schodziło! Przed nałożeniem Selanta trzeba było go najpierw myć rękawicą z mikrofibry i wycierać. Tak patrzę i wszystko do regularnej konserwacji mi się pokończyło :o
(Z niecierpliwością czekam na paczkę Konik :) )
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: mig »

nie odpisal, pewnie dupa tez :D
tfu żadne tam kombi :D
Zablokowany