kodowanie modułu komfortu jak?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
figaro
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

kodowanie modułu komfortu jak?

Post autor: figaro »

witam
Panowie chciałem dowiedzieć się jak zaprogramować moduł komfortu żeby szyby domykały się same kiedy zacznie padać deszcz. Wiem że jest to możliwe ale u mnie to nie działa dodam że domykanie szyb z pilota działa.
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: kodowanie modułu komfortu jak?

Post autor: edeks »

Może banalnie ale jesteś pewien, że problem dotyczy kodowania, a nie np. usterki czujnika deszczu? Jak działają wycieraczki w trybie auto?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
figaro
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: kodowanie modułu komfortu jak?

Post autor: figaro »

tak wycieraczki działają w trybie auto po przesunięciu dźwigni wycieraczek w tryb auto wycieraczki uruchomią się raz potem zasłaniam ręką czujnik i wycieraczki się uruchamiają odsłaniam czujnik i przestają się uruchamiać ponownie zasłaniam i znowu wycieraczki się uruchamiają, chyba że coś jednak jest nie tak? Wydaje mi się że regulacja czułości też działa.
Jeżeli jest jakiś inny sposób na sprawdzenie czujnika to proszę o inf. W mojej skodzie jest kilka różnych ciekawych opcji które różnią się od innych użytkowników S1. Zaznaczę że auto sprowadzone z Holandii.
1. nie ryglują się drzwi po przekroczeniu 15km/h (opcja do ustawienia opis na forum)
2.szyby nie domykają się z czujnika deszczu tj. w temacie
3.kontrola zapięcia pasów kierowcy piszczy tylko po przekręceniu kluczyka podczas jazdy brak reakcji nawet nie świeci się kontrolka
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: kodowanie modułu komfortu jak?

Post autor: ja456 »

1,2 i 3 mam tak samo. O domykaniu szyb w czasie deszczu nigdy nawet nie słyszałem w S1. A ryglowanie drzwi można samemu ustawić VAGiem.
figaro
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: kodowanie modułu komfortu jak?

Post autor: figaro »

co do punktu 3 doczytałem się że kontrola pasów jest ustawiana w zależności od kraju
ODPOWIEDZ