Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 wrz 2018, o 14:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 32 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 cze 2018, o 22:31 

Imi臋: Arkadiusz
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2018, o 21:07
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: Inny
Z tego co wiem to raczej nie.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 2 cze 2018, o 23:06 

Do艂膮czy艂(a): 13 lut 2016, o 12:53
Samoch贸d: Inny
To licz膮c wszytko razem 15ty艣 mozesz przeznaczy膰 na auto

G贸ra

PostNapisane: 9 cze 2018, o 16:51 

Zdecydowa艂em si臋 na diagnostyk臋 uk艂adu wtryskowego w ASO ale nie stwierdzono nic, mia艂em jeszcze zostawi膰 auto na noc i mieli sprawdzi膰 na zimnym silniku ale zrezygnowa艂em. Przypadkiem znalaz艂em warsztat kt贸ry naprawia diesle od 30 lat i ma bardzo du偶o sprz臋tu do sprawdzania wtrysk贸w itp... po rozmowie z w艂a艣cicielem ustalili艣my 偶e na pocz膮tek wymieni臋 filtr paliwa i tak te偶 zrobi艂em dzi艣, wszystkie filtry by艂y w s艂abym stanie i nie by艂y wymieniane od 4 lat... Je艣li nie b臋dzie 偶adnych zmian to auto idzie na dok艂adne sprawdzenie wtrysk贸w. Jednak przy wymianie filtra wyszed艂 kolejny problem a mianowicie opi艂ki w filtrze paliwa... czyli pewnie ko艅czy si臋 pompa wysokiego ci艣nienia. Zdecydowanie to m贸j ostatni diesel.

G贸ra

PostNapisane: 10 cze 2018, o 08:43 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
1.6 idzie jak dzik :lol:

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 08:21 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
dop贸ki do mojego 1.6nie dotkneli sie mechanicy. chodzil jak zloto. [wiadomo poza zmianami oleju]

pozniej si臋 zjebalo.

obecnie jedyny problem [choc zalagodzony] to za niska dawka ba biegu jalowym. pozatym. wtryski chcieli mienia膰. oczywiscie okazaly sie sprawne. egr zmienili ale tez byl najpewniej sprawny [ale to z innego powodu zmieniali]

teraz jedynie co to ta dawka na jalowym [mam spalanie 0.2l/h i vcds r贸wnie偶 pokazuje bardzo male dawki] jak spadalo na 0.1l/h to telepac zaczynalo. pomogl nowszy soft [ostatni przed dieselgatowymi]

ogolnie silnik fajny po czipie szybki ale.... w fabii

do wiekszego auta w zyciu bym nie wzial..

po czipie przyspiesza w nizszych dotych120 jak 1.8 tsi o
w o3

ogolnie jeszcze przytyk do vw
jaja powinni im ucinac za jakosc softow w nowych silnikach. przynajmniej w ok 2010r

mialem mozliwosc z膮glowac softami w fabii na kazdym auto chodzilo zupelnie iaczej jesli chodzi o jazde i o dpf ale niemal kazdy mial jakis wkurzajacy blad. np szarpanie puszaniu pedalu gazu jadac na jedynce. bylo ze tttm, a potem na jednym sofcie okazalo sie ze ttt nie m
Wys艂ane z mojego Redmi Note 3 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 08:52 

Szuka艂em auta w miar臋 bez awaryjnego i ma艂o pal膮cego, do szybkiej jazdy mam drugie auto w garazu i na osi膮gach
w superbie mi nie zale偶a艂o chociaz uwa偶am 偶e do normalnego u偶ytkowania ten silnik wystarczy. Chocia偶 na t膮 chwile bardzo 偶a艂uj臋 zakupu.

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2018, o 12:06 

Tak to jest ja poprzedni w艂a艣ciciel nic nie robi przy aucie. "Panie auto idealne nic nie musia艂em robi膰" Takich to omija膰 z daleka

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2018, o 18:14 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 12:09
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Ja mam tez 1.6 i silnik jest ok. Troche mocy brakuje przy pelnym aucie i wyprzedzaniu ale w koncu autko swoje wazy.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 18:48 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 11 cze 2017, o 10:24
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Po pierwsze nie straszcie ch艂opaka Orginalny egr z wymiana zrobi za 25000pln a taniej mo偶e regenerowany za艂o偶y膰 kt贸ry nieraz d艂u偶ej pochodzi jak ten nowy a jest du偶o ta艅szymi drugie jak masz opi艂ki w filtrze to masz du偶y problem opr贸cz wtrysk贸w musisz jeszcze sprawdzi膰 zaw贸r ci艣nienia paliwa on przez opi艂ki mo偶e si臋 zacinac opi艂ki aluminium maja to do siebie ze s膮 ma艂e i filtr tego nie powstrzyma jedyna rada to zanim cokolwiek zaczniesz robi膰 musisZ wymieni膰 pomp臋 i umy膰 porz膮dnie ca艂y uk艂ad najlepiej 艣ci膮gaj膮c zbiornik paliwa przy tym wszystkie przewody ramp臋 paliwa itd temat jest mi znany bo sam mam opilkujaca pomp臋

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 19:19 

Auto stoi u mechanika i czeka na swoj膮 kolej, b臋d膮 robi膰 wtryski, pomp臋 i czy艣ci膰 ca艂y uk艂ad paliwowy. Idealnych samochod贸w nie ma.. ka偶dy ma jakie艣 wady i trzeba z tym 偶y膰 albo je藕dzi膰 rowerem hehe

G贸ra

PostNapisane: 23 cze 2018, o 16:27 

Wymienialem miesiac temu egr i oryginal kupilem na allegro za 930 plus 330 za robocizne. Nie wiem skad bierzecie te ceny po 2500. Chyba ze ktos robi tylko w aso. Ale kto komu zabroni.

G贸ra

PostNapisane: 23 cze 2018, o 22:51 

Orygina艂 i allegro to raczej si臋 wyklucza

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2018, o 08:34 

Kupilem dokladnie ten. Moj mechanik potwierdzil ze to oryginal od pewnego sprzedawcy od ktorego oni tez kupuja czesci. http://allegro.pl/zawor-egr-z-chlodnica ... 34398.html

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2018, o 11:46 

Do艂膮czy艂(a): 23 cze 2018, o 23:36
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: nie ca艂e 185 i 400
Odno艣nie wtrysk贸w to jest jeszcze opcja u偶ywanych . Mo偶na tanio trafi膰 na allegro. Ja w Passacie B7 wymienia艂em komplet ,bo szwankowa艂 jeden. Za 4 szt zap艂aci艂em 500 z艂 i 艣migaja do dnia dzisiejszego. Wymiana to p贸艂 godziny roboty i wpisanie kod贸w vcdsem. Zacz膮艂 szwankowa膰 przy 310 tys. km. ,wi臋c mia艂 prawo.

G贸ra

PostNapisane: 27 cze 2018, o 07:33 

Auto je藕dzi, nie klekocze i jest ok. Zosta艂y zrobione wtryski, pompa, czyszczenie uk艂adu paliwowego, wymiana pompki w baku i oczywi艣cie filtra paliwa. A z tego co si臋 dowiedzia艂em w ASO to dwumas by艂 zmieniany jak auto mia艂o 100.000 km i rzeczywi艣cie nie wykazuje jakiego艣 zu偶ycia. Zosta艂o jeszcze do zrobienia to buczenie kt贸re jest miedzy 2,5 a 3-3,5 ty艣 obrot贸w, najbardziej s艂ycha膰 to na 4-5 biegu, na 5 biegu jest to przy pr臋dko艣ci 140-160km/h, mo偶e ma kto艣 jaki艣 pomys艂 ? Mechanik stwierdzi艂 偶e mo偶e by膰 to poduszka silnika jak si臋 przejecha艂 ale "mo偶e" to dla mnie za ma艂o, po za tym my艣l臋 ze poduszka by dawa艂a te偶 inne objawy.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 32 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: