Cieknący dach panoramiczny

maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: maureliusz »


Michu pisze: Wstawiasz moje zdjęcie wiec mniemam, że masz tez mnie na myśli. .......... Więc żeby nie było że OT, to dorzucam swoje rozwiązanie dotyczące przeciekającej panoramy - sprzedać samochod
Ty jesteś qla125? Zdjęcie się wkleiło z automatu.
Ty nie wniosłeś do tematu wiele poza emocjami.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Wojti2 »

Sprawdź mocowanie wężyków, które odprowadzają wodę z rynienki. Często przepuszczają na łączeniu z rynienką szyberdachu bo sztywnieją. Trzeba je lekko skrócić i ponownie nałożyć.
Jak ściągniesz każdy wężyk to sprawdź przy okazji czy jest drożny.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Michu »

maureliusz pisze:
Michu pisze: Wstawiasz moje zdjęcie wiec mniemam, że masz tez mnie na myśli. .......... Więc żeby nie było że OT, to dorzucam swoje rozwiązanie dotyczące przeciekającej panoramy - sprzedać samochod
Ty jesteś qla125? Zdjęcie się wkleiło z automatu.
Ty nie wniosłeś do tematu wiele poza emocjami.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
No i co, że z automatu? Twój post, moje zdjęcie, więc się odnoszę.
Co do emocji, to akurat pojawiają się u mnie jak mam do czynienia z flejtuchami.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


szczurex007
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2021, o 18:08
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170
Imię: Michal

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: szczurex007 »

Wrócę do tematu, czy ktoś może opisać jak zdemontować podsufitkę całkowicie, wymieniałem ostatnio kolanko przy słupku A od strony kierowcy, niestety ale jak ciekło tak dalej cieknie :evil: . Chce zdjąć całą podsufitkę i zobaczyć czy nie cieknie z ramy panoramy ewentualnie uszczelnić klejem do szyb samochodowych wszystkie odpływy i rurki łączące. Chyba że ktoś ma pomysł co to może być prócz tego kolanka, dodam tylko że szyba czołowa była wymieniana ale wątpię żeby to miało jakiś wpływ.
Wojti95
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2020, o 15:41
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kamil

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Wojti95 »

Panowie odświeżam temat, Cieknie mi dach już drugi raz. Za pierwszym razem pęknięte kolanko od wężyka, ominąłem go i na krótko wpiąłem wężyk ponad 2 lata spokoju. Wczoraj wsiadam do samochodu a tu woda kapie mi po nogach... myślę pewnie znów wężyk. wziąłem rozebrałem kawałek podsufitki żeby się dostać, wlałem wodę do tacki a tu zaskoczenie wężyk nie kapie, woda stoi i woda kapie w innym miejscu. Wężyk przepchany powietrzem i już drożny ale martwi mnie że kapało obok... Poniżej filmik w którym miejscu kapie. Swoją drogą przez to że ruszyłem wężyk teraz on też nie jest szczelny, czy macie pomysł jak go uszczelnić? I czy jest wstanie mi ktoś potwierdzić czy to miejsce gdzie cieknie to tak jak było wyżej pisane to rama panoramy puściła? Proszę o pomoc póki pacjent rozebrany...

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: marioti »

zrób filmik jako publiczny, bo na razie jest niewidoczny
Wojti95
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2020, o 15:41
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kamil

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Wojti95 »

marioti pisze: 7 sie 2023, o 10:08 zrób filmik jako publiczny, bo na razie jest niewidoczny
Sorki, już publiczny :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: marioti »

to wygląda jak przepełnienie rynienki w skutek niedrożności odpływu, a łączenie tej plastikowej rynienki z ramą alu jest z prawej strony odpływu patrząc na twój filmik (czyli niejako po bokach panoramy)
Generalnie polecam oczyścić odpływy conajmniej raz w roku lub częściej.
Nie bardzo wiem jak wytłumaczyć o które miejsce chodzi, ale niestety org. rurka odpływu z przodu są dość krótkie i ciasno upakowane. Na końcowym dolnym odcinku, tuż przed miejscem (jakieś 10cm wcześniej) gdzie rurki wchodzą w gumowe odpływy, są przyciśnięte do nadwozia. U mnie powstało tam już takie załamanie rurki (sama rurka szczelna), przez co nie ma pełnej drożności. Woda odpływa bez problemu, ale syf zbiera się i może szybko zatykać. Docelowo chcę wymienić przednie rurki odpływowe. Na razie ratuję się częstszym czyszczeniem odpływów.
Wojti95
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2020, o 15:41
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kamil

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Wojti95 »

To teraz trochę mnie pocieszyłeś, mam taką nadzieje że to tylko to i faktycznie tam było w tedy naprawdę dużo wody ;) Jutro do odbioru mam cały przewód nowy bo końcówki ciekły a bardzo mnie ASO zaskoczyło, za kompletny przewód 73 zł brutto ;) No nic pacjent w garażu stoi i czeka na części dam znać czy wymiana rurki pomogła ;)


EDIT: Dla tych co wrócą do tego tematu, przesyłam póki temat świeży u mnie. Gdyby ktoś potrzebował schemat. Ceny poniżej stan 07.08.2023-Auto Group Luzar sp. z o.o., ul. Krakowska 33, 32-020 Wieliczka
Obrazek


Obrazek
Poz 23. Rurka odpływu 38,00 zł


Obrazek
Poz. 16 Przewód przód 73,00 zł


Obrazek
poz. 20 uchwyt węża - ceny nie podali
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: marioti »

podrzuć jeszcze nr tej rurki
3T9877201A ??
Wojti95
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2020, o 15:41
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kamil

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Wojti95 »

Oj tego w emailu już mi nie podali, jutro odbiorę to podeślę :)


Edit: popołudniu montuje
Obrazek
Wojti95
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2020, o 15:41
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kamil

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Wojti95 »

Czy ktoś może wymieniał cały wąż ? interesuje mnie jak do niego dostać się na odcinku pod bezpiecznikami
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: marioti »

nie wymieniałem ale.
trzeba ściągnąć nakładkę progową. Rączka od podnoszenia maski ma taki zaczep od tyłu, trzeba go podważyć i wysunąć w stronę przodu auta. Wtedy wyjdzie cała rączka a pod nią jest śrubka. Reszta plastiku jest na spinkach zatrzaskowych. Wewnątrz trzeba odchylić wygłuszenie boczne i ręką namacasz wąż który wchodzi do gumowej przelotki, dostęp bardzo ciężki
Po przeciwnej stronie dostęp dużo lepszy ale też ciężko będzie włożyć węża w przelotkę - sprawdzone doświadczalnie, no chyba ze masz dostępne jakieś małe rączki do pomocy
Wojti95
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2020, o 15:41
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kamil

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: Wojti95 »

marioti pisze: 9 sie 2023, o 14:33 nie wymieniałem ale.
trzeba ściągnąć nakładkę progową. Rączka od podnoszenia maski ma taki zaczep od tyłu, trzeba go podważyć i wysunąć w stronę przodu auta. Wtedy wyjdzie cała rączka a pod nią jest śrubka. Reszta plastiku jest na spinkach zatrzaskowych. Wewnątrz trzeba odchylić wygłuszenie boczne i ręką namacasz wąż który wchodzi do gumowej przelotki, dostęp bardzo ciężki
Po przeciwnej stronie dostęp dużo lepszy ale też ciężko będzie włożyć węża w przelotkę - sprawdzone doświadczalnie, no chyba ze masz dostępne jakieś małe rączki do pomocy

Udało się, na przyszłość dla innych kilka fotek ;)
Obrazek
Gumowa przelotka o której wspomina kolega wyżej ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Cieknący dach panoramiczny

Post autor: marioti »

ostatnie zdjęcie. Miejsce gdzie "znika" wąż w poszyciu karoserii. Tutaj lubi zagniatać się wąż, o czym pisałem wcześniej (wąż jest dociskany do poszycia na "zakręcie"). A przynajmniej u mnie oba (choć prawy bardziej) są tam zagniecione. Stąd myślę żeby wymienić oba, a w tym miejscu wstawić jakieś wzmocnienie
ODPOWIEDZ