Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 lip 2018, o 00:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 13 lip 2018, o 19:02 

Do艂膮czy艂(a): 24 pa藕 2017, o 20:28
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Witajcie,

Sorki ale b臋dzie przyd艂ugawo...

Swego czasu pisa艂em o potrzebie posiadania schematu do pod艂膮czenia wentylowanych foteli - ogarni臋te - podzi臋kowa艂.
Po poci膮gni臋ciu kabli i pod艂膮czeniu do oryginalnej instalacji przyszed艂 czas na wymian臋 sterownika klimy i tu zaczynaj膮 si臋 schody.
Kupi艂em zgodnie z Etk膮 sterownik, kt贸ry pochodzi z tego samego okresu produkcji i obs艂uguje te same funkcje co m贸j + dodatkowo wentylacj臋 - m贸j sterownik to 3V0907044CS, kupi艂em 3V0907044CM. Okaza艂o si臋, 偶e przy dok艂adnie tym samym kodowaniu i ustawieniach adaptacji nie dzia艂aj膮 standardowe funkcje, kt贸re dzia艂aj膮 u mnie normalnie, czyli sterowanie klim膮 z poziomu ekranu dotykowego, w艂膮czanie AIR CARE, ogrzewania kierownicy itd - mimo, 偶e w menu s膮 widoczne, po dotkni臋ciu wywala mi komunikat, 偶e funkcja nie jest obecnie dost臋pna. Sprawdzi艂em kodowanie i adaptacj臋 - s膮 takie same. B艂臋d贸w brak - no mo偶e poza dwoma, kt贸re dotycz膮 trzeciej strefy klimy. Mimo, 偶e wg konfiguratora Skody tr贸jstrefowa klima nie jest powi膮zana z wentylacj膮, w ETCE sterowniki obs艂uguj膮ce wentylowane siedzenia s膮 przeznaczone do tr贸jstrefowej klimy.
Czy jest mo偶liwe, 偶e ze wzgl臋du na wersj臋 (okre艣lona ko艅c贸wka) mog膮 wyst臋powa膰 r贸偶nice w oprogramowaniu, kt贸re nie podlega kodowaniu/adaptacji?
Nie mam ju偶 pomys艂u co jeszcze mo偶na zrobi膰. Zale偶y mi na tym, 偶eby sprawdzi膰 w miar臋 szybko zakupiony modu艂, bo mog臋 go zwr贸ci膰. Og贸lnie klima dzia艂a, mozna sterowa膰 nadmuchem, temperatur膮, ale nie dzia艂aj膮 pozosta艂e opcje, kt贸re u mnie s膮 dost臋pne. Poza tym nie dzia艂a te偶 samo uruchomienie wentylacji - nie pokazuj膮 si臋 wskazania poziomu grzania/wentylacji na wy艣wietlaczu, a zgodnie z instrukcj膮 jest to niezb臋dne do uruchomienia wentylator贸w...

Mo偶e kto艣 ma pomys艂 co mo偶e by膰 nie tak? Mo偶e w wersji MY2018 (to moja) musi by膰 jeszcze nowszy sterownik (*ko艅c贸wki D...)

B臋d臋 wdzi臋czny za ka偶dy pomys艂...
Pozdrawiam
J

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w