Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 pa藕 2018, o 03:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 18:51 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Moja kura za偶yczy艂a sobie wymiany klock贸w z przodu. A 偶e majster, kt贸ry j膮 ogarnia艂 po zakupie prawie 30 kkm temu powiedzia艂, 偶e tarcze wytrzymaj膮 do wymiany klock贸w od razu kaza艂em wymieni膰 tarcze obecnemu majstrowi *). Komplet od Bosha.
Niestety po wymianie mam wra偶enie gumowego nieco peda艂u ... Od wymiany zrobi艂em jakie艣 120km. Na postoju jak depne przy dzia艂aj膮cym silniku mam wra偶enie, 偶e peda艂 jest mi臋kki i daje si臋 wcisn膮膰 prawie do przegrody ... Nie pr贸bowa艂em jeszcze ostro hamowa膰 w ruchu bo klocki i tarcze nowe .... Majster twierdzi, 偶e nic nie odkr臋ca艂 偶eby mog艂o si臋 zapowietrzy膰 tylko wcisla艂 t艂oczzki i 偶e musz膮 si臋 dopasowa膰.... Odpowietrza艂 ze mn膮 (pompowa艂em) i twierdzi, 偶e nigdzie powietrze nie schodzi...

*) obecnie u偶ywam majstra "za rogiem" bo ten pierwszy fajny, ale 120 km od domu.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 20:59 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
A kiedy p艂yn hamulcowy wymienia艂e艣?
Bo wymiana p艂ynu co 2 lata lub 40 tysi臋cy w zale偶no艣ci od tego co nast膮pi pierwsze i nie mo偶na wtedy zapomnie膰 o wysprz臋gliku, kt贸ry te偶 u偶ywa p艂ynu hamulcowego.

A czy przy "pompowaniu" mia艂e艣 przekr臋cony kluczyk "na zap艂on" aby pootwiera艂y si臋 zawory w pompie ABS?

G贸ra

PostNapisane: 6 pa藕 2018, o 07:06 

nie. majster kaza艂 zgasic silnik ... No i twierdzi, 偶e nie odkreca艂 przewod贸w ...
p艂yn - o ile dobrze pamietam po zakupie....
Mam nadzieje, 偶e nie spiernicza mi p艂yn bo jeszcze ta opcja do g艂owy przychodzi ....
No nic nied艂ugo zmiana na zim贸wki odpowietrze we w艂asnym zakresie przy okazji ...

G贸ra

PostNapisane: 6 pa藕 2018, o 10:33 

Do艂膮czy艂(a): 26 lis 2017, o 20:04
Aktualnie: 194 KM
masz zapowietrzony uk艂ad. na 1000 %. mia艂em to samo . jedz i niech odpowietrza

G贸ra

PostNapisane: 6 pa藕 2018, o 11:22 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 3 wrz 2018, o 21:26
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
A czy nie mo偶e sam odpali膰 auta, odkr臋ci膰 korka od zbiorniczka p艂ynu i dopompowa膰 ?

G贸ra

PostNapisane: 6 pa藕 2018, o 18:59 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
haesbe napisa艂(a):
A czy nie mo偶e sam odpali膰 auta, odkr臋ci膰 korka od zbiorniczka p艂ynu i dopompowa膰 ?

Genialne.Mo偶esz przybli偶y膰 ten spos贸b?

G贸ra

PostNapisane: 6 pa藕 2018, o 19:04 

JanuszSz napisa艂(a):
haesbe napisa艂(a):

Genialne.Mo偶esz przybli偶y膰 ten spos贸b?
Nie wiem? ;)
Czy pompowanie pedalem nie powinno wepchn膮膰 p臋cherzyki powietrza przez zbiornik?

Czy jest jaki艣 odpowietrznik? Koreczek czy co艣?

Wys艂ane z mojego SM-G955F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 6 pa藕 2018, o 20:04 

Boje sie 偶e to co艣 innego. Jestem na weselu 40 km od domu, ale 偶eby tu dojecha膰 musia艂em nakr臋ci膰 120km. od 30 slysze jakie艣 obcieranie z przodu ... Mam nadzieje, 偶e ma艂偶onka mnie bezpiecznie dowiezie do domu w poniedzia艂ek do roboty autem zastepczym...

G贸ra

PostNapisane: 7 pa藕 2018, o 09:15 

jerry1 napisa艂(a):
Boje sie 偶e to co艣 innego. Jestem na weselu 40 km od domu, ale 偶eby tu dojecha膰 musia艂em nakr臋ci膰 120km. od 30 slysze jakie艣 obcieranie z przodu ... Mam nadzieje, 偶e ma艂偶onka mnie bezpiecznie dowiezie do domu w poniedzia艂ek do roboty autem zastepczym...
艁o kurde, to faktycznie uwa偶ajcie, bo chwila zapomnienia o s艂abych hamulcach przy doje藕dzie do 艣wiate艂 czy co艣 i nieszcz臋艣cie murowane..

Wys艂ane z mojego SM-G955F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 12 pa藕 2018, o 16:16 

Hamulce niby hamowa艂y w miare OK....
Zabra艂em sie za rozbi贸rke - na pierwszy rzut oka jedna druciana spr臋偶yna (taki pokrzywiony dru" jest z艂amana druga zmasakrowana ... Ale czy to mog艂o robi膰 mi臋kki peda艂?
Przy okazji widze 偶e wycieka smar z przegubu wymuenionego rok temu .... majster nic nie m贸wi艂 ....

G贸ra

PostNapisane: 12 pa藕 2018, o 18:02 

Te spr臋偶yny maj膮 wp艂yw na skuteczno艣膰 hamulc贸w.
Nie powiedzia艂 bo ju偶 zobaczy艂 przysz艂y zarobek :twisted:

G贸ra

PostNapisane: 12 pa藕 2018, o 21:07 

ale czy maj膮 wplyw na mo偶liwo艣膰 wci艣ni臋cia peda艂u do przegrody?
W艂a艣nie posk艂ada艂em prz贸d. Wysun膮艂em klocki pomuj膮c peda艂em i wepchn膮艂em je odkr臋ciwszy wcze艣niej odpowietrznik troche p艂ynu sz艂o w臋偶ykiem ale i do zbiorniczka wraca艂o ...
Nadal peda艂 daje sie wcisn膮膰 po odpaleniu praktycznie do przegrody. Tylko to wciskanie to nie jest 偶e od razu wpada.tylko twardnieje i powoli schodzi jak mocno wciskam.
Nie odpowietrza艂em bo pomocnika nie mia艂em. M贸wicie, 偶e odpowietrza膰 nale偶y na w艂膮czonym zap艂onie?

Co do os艂ony przegubu. Wydaje mi si臋, 偶e zarobek jest podobny przy zmianie kompletu przegub i mieszek jak i samego mieszka bo robota chyba taka sama.
Roczny mieszek jest twardy ... Oryginalny 15 letni mi臋ciutki ...
Wqrzy艂em si臋 zam贸wi艂em fabryczny mieszek. 170 zeta w sklepie powiedzieli ... 5 razy sie upewniali, czy na pewno zamawia膰 ... Nie qrde. Bede co roku zmienia艂 ....

No i jeszcze znalaz艂em plam臋 z p艂ynu ch艂odniczego pod autem ... tu chyba wysz艂a robota gazownik贸w .... Kumulacja jaka艣 psiakrew ....

G贸ra

PostNapisane: 12 pa藕 2018, o 22:11 

Odpowietrza膰 mo偶esz sam, tylko "patent" potrzebny :twisted:
Kod:
Kupujesz w臋偶yk o 艣rednicy wew 4 mm (1m spokojnie starczy, mo偶e by膰 igielitowy) i zaworek kierunkowy.
Obcinasz jakie艣 15 cm i d艂ugi (wylot) oraz kr贸tki (wlot) w臋偶yk zak艂adasz na zaworek.
Kr贸tk膮 cz臋艣膰 zak艂adasz na odpowietrznik a d艂ug膮 do jakiej艣 butelki.
Luzujesz odpowietrznik
Pompujesz peda艂em przy okazji kontrolujesz poziom p艂ynu w zbiorniczku wyr贸wnawczym pod mask膮.

Tak na w艂膮czonym by zawory pompy abs si臋 pootwiera艂y
A jak ju偶 to robisz to najlepiej z VCDSem przeprowadzi膰 odpowietrzanie pompy ABS (trzeba na zmian臋 klika膰 w kompie i luzowa膰 odpowetrzniki przy konkretnych ko艂ach).

Taki urok zamiennik贸w - niestety
No nie do ko艅ca bo robota przegubu + mar偶a na cz臋艣ciach i par臋 z艂otych si臋 robi. A wiedzia艂 偶e jeszcze by to w tym stanie wytrzyma艂o ile艣 km.

Ostatnio edytowano 12 pa藕 2018, o 22:28 przez piotraskbw, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra

PostNapisane: 12 pa藕 2018, o 22:25 

Musze bli偶e zapozna膰 sie z tematem odpowietrzania vcds-em ...o偶e by膰 w wersji light?
I mo偶e jeszcze pytanie jak wyj膮膰 t膮 siateczke ze zbiornika p艂ynu hamulcowego. Nie widze ile mam p艂ynu ....

G贸ra

PostNapisane: 12 pa藕 2018, o 22:29 

Nie wiem czy light wystarczy.
Z艂apa膰 od wewn膮trz i poci膮gn膮膰 do g贸ry?

Tak z ciekawo艣ci jakiej firmy przegub zak艂ada艂e艣, bo mnie te偶 czeka wymiana, mam kupione lobro i nie wiem czy ta os艂ona, kt贸ra jest w zestawie jest co艣 warta montowania czy od razu zamawia膰 orygina艂.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: