Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 03:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 28 pa藕 2018, o 11:30 

Do艂膮czy艂(a): 28 pa藕 2018, o 11:25
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Witam wszystkich
Mam pytanie co do modulu komfortu. mam typowe objawy z oswietleniem wnetrza - nie dziala po otwarciu drzwi, ale recznie moge wlaczyc, szwankuje centralny u kierowcy itd. Mam natomiast pytanie czy moze on miec tez wplyw na ogrzewanie. tzn tylko grzanie dziala. niezaleznie jaka temperature ustawie z klima czy nie daje jak w piekle. Nw czy to ta sama przyczyna. Mechanik mowil ze komputer pokazal mu bledy czterech modulow i sam byl zdziwiony. tak czy inaczej chce sam to zrobic i tu drugie pytanie. czy w superbach w UK modul jest po tej samej stronie tzn w przypadku UK po stronie pasazera? czy u kierowcy? bede rowniez wdzieczny za jakies wskazowki jak zdemontowac wykladzine zeby to mialo rece i nogi.

dziekuje pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 28 pa藕 2018, o 20:48 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 22 pa藕 2012, o 19:15
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Pod艂膮cz kompa i kabel.To wyjdzie gdzie masz problem.Ja bym obstawia艂 klap臋 ciep艂o-zimno.Silniczek steruj膮cy pad艂.
Odno艣nie drzwi,to wymie艅 zamek od strony kierowcy,bo je偶eli 艣wieci ci po w艂膮czeniu r臋cznie,tzn.偶e steruj膮cy od kierowcy zamek nie dzia艂a i nie daje impulsu do modu艂u.Modu艂 komfortu jest zawsze po stronie kierowcy,gdzie idzie g艂贸wna wi膮zka kabli.
Pami臋taj,偶e 1 b艂膮d w tym przypadku b臋dzie generowa艂 nast臋pne.

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2018, o 02:17 

Dzieki za odpowiedz. Troche zapomnialem o temacie bo superb u mechika 3ci tydzien. Po 4rech dniach jazdy pompa wody po prostu sie rozpadla. Facet sie podniecal ze rozrzad robiony. Szkoda ze sam pasek...
Tylko ze z tego co do tej pory sie zorientowalem to zeby dobrac sie do tych klap trzeba caly panel zdejmowac z przodu. Dobrze mowie?

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2018, o 02:32 

I jeszcze mala prosba. Widzialem stare tematy odnosnie modulow komf, ale zdjecia tam zamieszczone sa od dawna nieaktywne. Ma ktos moze poratowac fotka z modulem i jego umiejscowieniem?

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2018, o 08:12 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Nie wiem jak w wersji uk ale w kontynentalnej jest pod nogami kierowcy, odkr臋casz 1 艣rubk臋 na s艂upku A, odkr臋casz podp贸rk臋 stopy, zdejmujesz listw臋, odchylasz wyk艂adzin臋 i zobaczysz modu艂 komfortu.

Nie trzeba rozbiera膰 konsoli :twisted:
https://forum.vw-passat.pl/topic/33430-klimatronik-naprawa-silnika-klapy-regulacji-temperatury-b%C5%82%C4%85d-4f7-si%C5%82ownik-v68/

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 19:30 

Piotras, ale zes mi zaimponowal tym linkiem. Wielkie dzieki :) chcialem dzis sprawdzic modul k i wiazke. po stronie kierowcy dogrzebalem sie do sterownika skrzyni jak sie okazalo. nie wiem teraz czy modul komfortu jest tez u kierowcy tylko po drugiej stronie pod wykladzina bo tylko odgialem z jednej bo nie mialem za duzo czasu, czy jest u pasazera

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 19:58 

https://imgur.com/a/hbLL2yU

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 21:34 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Jak go nie ma w tej puszcze to zostaje tylko rwa膰 drug膮 stron臋 i sprawdzi膰 :twisted:

Tamto forum to taki troch臋 mindfuck, z jednej strony ogrom przydatnych informacji a z drugiej takich bzdur jak tam w 偶yciu nie widzia艂em :evil:

G贸ra

PostNapisane: 3 gru 2018, o 20:24 

Dobra jak tylko bede mial czas biore sie za pasazera. Dzieki za pomoc ;)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: