Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 lis 2018, o 15:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 9 lis 2018, o 23:32 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2017, o 09:11
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Witam.
Od jakiego艣 czasu autko gdy d艂u偶ej sta艂o na dworze przez chwil臋 nie r贸wno pracowa艂o na benzynie, a na gazie jeszcze gorzej.
Dzisiaj rano telepanie by艂o jeszcze wi臋ksze, ale uda艂o mi si臋 pokona膰 ok 100km. Na wolnych obrotach samoch贸d minimalnie drga艂 i falowa艂, na benzynie i gazie tak samo, no mo偶e na benzynie troch臋 艂adniej. Przy przyspieszaniu czasami czu艂em jakby dziwnie pracowa艂 lub przerywa艂. Gdy sta艂em na przeje藕dzie to zacz膮艂 mi miga膰 check. Podpi膮艂em pod kompa i mia艂em te b艂臋dy:
16684 P0300 412C Cylinder / cylindry - wykrycie wypadania zap艂on贸w
16685 P0301 412D Cylinder 1 - wypadanie zap艂on贸w
16804 P0420 41A4 Katalizator, bank 1 - niski pr贸g sprawno艣ci - ten b艂膮d akurat mam od roku czasu.

Na cylindrze 1 cewka by艂a wymieniana p贸艂 roku temu na Bosh.

Wieczorem po skasowaniu b艂臋d贸w chcia艂em przejecha膰 si臋 i zobaczy膰 czy znowu wywali b艂膮d na cylindrze pierwszym a potem zamieni膰 cewki miejscami. Przejecha艂em mo偶e 200metr贸w a auto zacz臋艂o si臋 telepa膰 i zgas艂o po czym nie chcia艂o odpali膰. Widocznie go zala艂em bo potem odpali艂, przez chwil臋 chodzi艂 w miar臋 potem zn贸w go zacz臋艂o telepa膰 ale b艂臋d贸w p贸ki co brak, check si臋 nie pali po ostatniej kasacji. Zamiana cewek na rezerwowe nie pomog艂a.
艢wiece wymieniane ponad rok temu.
Pytanie: Czy mam kupowa膰 w ciemno jedn膮 艣wiece i sprawdzi膰 czy to ona jest winowajc膮 ?
Co mog臋 jeszcze sprawdzi膰?
Czy jest jaka艣 filozofia przy takiej wymiany 艣wiecy ?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 lis 2018, o 00:11 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
VCDS w r臋k臋 i sprawd藕 licznik wypadania zap艂on贸w.
Nast臋pnie zamie艅 cewki miejscami i zobacz czy wypadanie si臋 przenios艂o.
Nast臋pnie zamie艅 艣wiece miejscami i zobacz czy wypadanie si臋 przenios艂o.

B艂膮d kata mo偶e by膰 spowodowany wypadaniem zap艂on贸w.

Zobacz czy nie zsun膮艂 ci si臋 偶aden z w臋偶yk贸w pomi臋dzy wtryskiwaczem lpg a wkr臋t膮 - mog膮 dawa膰 taki objaw, ja tak mia艂em, p臋k艂 w臋偶yk.

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2018, o 00:16 

Tylko, 偶e jak z miejsca jutro na 3 garach mi b臋dzie chodzi艂 to nie ma co go cisn膮膰, wi臋c nie mam pomyslu jak to sprawdzi膰 je艣lli tak b臋dzie.
A chcia艂em w艂a艣nie zacz膮膰 od 艣wiec je艣li z miejsca na 3 garach od razu b臋dzie chodzi艂 tylko pytanko tak jak wy偶ej czy bez klucza dynamometrycznego to zrobi臋 i czy jest jaka艣 inna filozofia w tym czy po prostu odkr臋cam wkr臋cam i tyle.
B艂膮d kata by艂 nawet jak nie wypada艂y zap艂ony.
W臋偶yk sprawdz臋, rozumiem 偶e w przypadku Valtek贸w szuka膰 blisko czerwonych wtyczek wtrysk贸w?

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2018, o 01:54 

Ca艂y w臋偶yk od wtryskiwacza do wkr臋tki w kolektorze dolotowym.
Nast臋pnie:
Podpinasz VCDS i sprawdzasz na kt贸rym cyl. wypadaj膮 zap艂ony.
Zamieniasz cewk臋 z dowolnym sprawnym cyl. i ponownie sprawdzasz czy usterka si臋 przenios艂a.
Je艣li nie to tak samo zamiana miejscami 艣wiec i analiza czy usterka si臋 przenios艂a.

To 偶e cewka jest nowa nie znaczy, 偶e nie mo偶e ulec awarii.
Jak wiesz jakie masz w艂o偶one 艣wiece to na stronie ich producenta b臋dzie opisana procedura dokr臋cenia. Jak dokr臋cisz "r臋k膮" do ko艅ca a nast臋pnie kluczem do艂o偶ysz kolejne 45-90* to nie powinno by膰 za mocno.

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2018, o 10:33 

W臋偶yko ca艂e.
Teraz cholera rano wchodz臋 do auta i ewidentnie chodzil jak traktor gdy ruszy艂em i przejecha艂em pare metr贸w chodzi normalnie na benzynie i gazie.. Nie chce wypa艣膰 zaplon.. Na wolnych obrotach odczuwam czasami lekkie,, wzdrygniecia'' i wskaz贸wka od obrot贸w wtedy minimalnie faluje chwilowo. W takim uk艂adzie pozostaj臋 mi dalsza obserwacja samochodu p贸ki co? Martwi mnie te ranne dziwne opalanie i to 偶e wczoraj sie rozkraczyl.

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2018, o 11:04 

Aktualizacja. W ko艅cu wypad艂o.. 16684 - z do艣wiadczenia u siebie w aucie wiem ze wyskakuje nawet jak zaplon wypada na jednym cylidrze. Drugi b艂膮d to wypadanie zap艂onu na cylidrze pierwszym. Czyli powt贸rzy艂 si臋. Tylko niestety doszedl jeszczencylinder trzeci czego nie mia艂em.. Wkurzajace jest to 偶e teraz wypa艣膰 nie chce jak je偶d偶臋. A na wolnych obrotach czuje 偶e go momentami telepie delikatnie. Przyspiesza mi normalnie, jezdzi normalnie i tak ma 偶e od czasu do czasu sie wali.

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2018, o 13:00 

Aktualizacja. 艢wiece wymienione. Na pierwszym cylindrze w 艣wiecy rozwali艂a si臋 dioda, reszta 艣wiec by艂a porozkr臋cana. W艂o偶y艂em nowy komplet i hula. Jeszcze dojrza艂em si臋 dziury w w臋偶yku nie wiem od czego i te偶 go zmieniam:)

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2018, o 19:40 

Na przysz艂o艣膰, jak pod艂膮czysz VCDS to w blokach pomiarowych silnika masz licznik wypadni臋膰 zap艂onu w cyklu pomiarowym. Check zapala si臋 dopiero jak ilo艣膰 wypadni臋膰 przekroczy odpowiedni膮 warto艣膰.
Wobec powy偶szego nie trzeba czeka膰 na check-a tylko podpi膮膰 kompa i wej艣膰 w bloki pomiarowe i zobaczy膰 czy zap艂ony wypadaj膮.

G贸ra

PostNapisane: 11 lis 2018, o 11:05 

Dzi臋ki:)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w