Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 27 mar 2019, o 04:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 30 gru 2018, o 18:07 

Do艂膮czy艂(a): 13 gru 2018, o 18:23
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Czy m贸g艂by kto艣 sprawdzi膰 jak dzia艂a u niego wzmacniacz g艂osu (ICC).
Chodzi mi o t膮 funkcj臋, gdzie jak kto艣 m贸wi z przodu to idzie sygna艂 na g艂o艣niki i z ty艂u opr贸cz muzyki z radia jest odtwarzany tak偶e g艂os osoby m贸wi膮cej z przodu.

Pytam bo teoretycznie mam t膮 funkcj臋 (radio Amundsen) ale wg mnie kompletnie nie dzia艂a. By艂em w serwisie i twierdz膮, 偶e wszystko jest ok, pod艂膮czali pod kompa - wg nich nie ma 偶adnego b艂臋du a wg mnie jak nie dzia艂a艂a tak nie dzia艂a.
Nie ma znaczenia czy to dodatkowe wzmocnienie ustawi臋 na 1 (a nawet 0) czy na 10. Kompletnie nie ma to odzwierciedlenia w g艂o艣nikach.

Mam por贸wnanie z dok艂adnie tym samym radiem w Skodzie Kodiaq i tam ju偶 przy ustawieniu wzmocnienia na 1 wyra藕nie s艂ycha膰 w g艂o艣nikach osob臋 m贸wi膮c膮 a przy ustawieniu na 10 (max) wr臋cz zaczyna by膰 irytuj膮ce bo g艂os idzie nie tylko na tylne g艂o艣niki ale tak偶e na przednie (i siedz膮c z przodu s艂ycha膰 a偶 za mocno samego siebie).
W Kodiaqu dzia艂a to na tyle dobrze, 偶e nawet m贸wi膮c "pod nosem" osoba z ty艂u wyra藕nie nas s艂yszy.
W Superbie (przynajmniej moim) efektu nie ma 偶adnego (robi艂em nawet "艣lepy" test podkr臋caj膮c w trakcie m贸wienia od 0 do 10 si艂臋 wzmocnienia i wracaj膮c do 0 - osoba z ty艂u twierdzi艂a, 偶e r贸偶nicy nie ma 偶adnej - nic nie jest posy艂ane na g艂o艣niki).

Serwis twierdzi, 偶e opcja jest aktywna, na ich komputerze pokazuje jak zmienia si臋 wzmocnienie ale widocznie w Superbie tak to dzia艂a i odes艂ali mnie z kwitkiem :-(

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 30 gru 2018, o 18:35 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
U mnie sam s艂ysz臋 to wzmocnienie juz na 1 czy 2 a na maxa to takie dziwne wra偶enie z tylu jest wiec jak nie widzisz r贸偶nicy to moze co艣

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

PostNapisane: 31 gru 2018, o 21:03 

@siemi1 - no w艂a艣nie tak dzia艂a to w Kodiaqu.
Pytanie jak przekona膰 serwis, 偶e jednak to nie dzia艂a :-( Bo wg nich skoro na ich komputerze pokazuje, 偶e jest ok to znaczy, 偶e dzia艂a .... czyli udowodnij, 偶e nie jeste艣 wielb艂膮dem ...

G贸ra

PostNapisane: 31 gru 2018, o 21:47 

Najlepiej porownac z innym I walczyc o swoje. Ew porownac. Jakims miernikiem d藕wi臋ku w 2 roznych autach.

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2019, o 11:21 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Ale przecie偶 je艣li ta funkcja jest uaktywniona to wyra藕nie to s艂ycha膰 - m贸wi膮c w kabinie przez g艂o艣niki s艂ycha膰 taki pog艂os/echo. Efekt jak by艣 m贸wi艂 przez mikrofon. U mnie jest to wy艂膮czone, bo moja kobieta tego nie lubi, ale jak kt贸rego艣 dnia w艂膮czy艂em na 1 to momentalnie us艂ysza艂a, 偶e jest ta funkcja w艂膮czona.
Je艣li ASO nie wie jak to powinno dzia艂a膰, to przejd藕 takim "mechanikiem" (celowo w cudzys艂owie) na salon wsi膮d藕 do auta kt贸re ma t臋 funkcje i mu zademonstruj.

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2019, o 12:20 

@Big - dok艂adnie takie jest moje wra偶enie. Tego nie da si臋 "nie us艂ysze膰" jak dzia艂a.
Mi kierownik serwisu zacz膮艂 wmawia膰, 偶e sprawdzili w innym Superbie i dzia艂a tak jak u mnie (znaczy si臋 nie dzia艂a) a na uwag臋, 偶e w Kodiaqu nawet przy poziomie 1 jest wyra藕nie s艂yszalne - stwierdzi艂, 偶e faktycznie sprawdzili w Kodiaqu i tak dzia艂a to inaczej i widocznie w Superbie tak jest i lepiej nie b臋dzie (bo na komputerze pokazuje, 偶e wszystko dzia艂a poprawnie).

No nic - musz臋 wybra膰 si臋 do salonu i sprawdzi膰 w jakie艣 dem贸wce - jak b臋dzie dzia艂a艂o to wtedy serwis i niech si臋 martwi膮 dlaczego to nie dzia艂a tak jak powinno.

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2019, o 13:41 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
To jest w艂asnie rak ASO - trzeba im udowadnia膰 偶e nie jeste艣 wielb艂膮dem. Mo偶e po prostu wydrukuj nasz膮 dyskusj臋 z tego tematu i im poka偶 偶e ludzie kt贸rzy maj膮 Superby III maj膮 takie same odczucia jak oni w Kodiaqu i w obu modelach dzia艂a to tak samo. A skoro w Twoim egz. nie s艂ycha膰 takich efekt贸w to oznacza, 偶e co艣 jest nie tak, a nie 偶e jak to lubi m贸wi膰 ASO, ten typ tak ma, bo to nieprawda.
Jeszcze troch臋 to oni za pomoc膮 kompa b臋d膮 diagnozowa膰 brak luz贸w w zawiasie i m贸wi膰 ze wszytko jest o.k. bo przecie偶 komp nie pokazuje b艂臋d贸w ;) Zero my艣lenia i inicjatywy w艂asnej.

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2019, o 14:10 

@rpp, uzupe艂nij profilsk膮d jeste艣?

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2019, o 15:39 

@Big - podjad臋 do salonu - jak w dem贸wce/wystawionym w salonie b臋dzie tak jak oczekuj臋 to bior臋 za bety mechanika i niech szuka problemu.

@siemi1 - uzupe艂nione (Warszawa) :-)

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2019, o 10:56 

Walki z ASO ci膮g dalszy.

Dzi臋ki uprzejmo艣ci kolegi @siemi1 zweryfikowa艂em, 偶e w S3 jednak ICC dzia艂a dok艂adnie tak jak w Kodiaqu.
Wczoraj pojecha艂em do salonu i sprawdzi艂em jak dzia艂a w aucie wystawionym dla klient贸w - dok艂adnie zgodnie z moimi oczekiwaniami. Poprosi艂em kierownika serwisu (tego samego, kt贸ry wcze艣niej stwierdzi艂, 偶e widocznie w Superbie tak jest i tyle) i pokaza艂em dok艂adnie jak to dzia艂a w "ich" aucie - poszli艣my do mojego i z du偶ym oporem przyzna艂, 偶e w tym w salonie dzia艂a wyra藕nie lepiej ("lepiej" bo jak zacz膮艂 stuka膰 w obudow臋 mikrofonu u mnie to faktycznie zacz臋艂o to przenosi膰 na g艂o艣niki - ale g艂osu nie zbiera艂o w najmniejszym stopniu).

Oczywi艣cie by艂a pr贸ba wymigania si臋 stwierdzeniem, 偶e skoro u mnie jest Amundsen a w salonie by艂o radio Bolero to najlepiej jakbym (ja) znalaz艂 identyczn膮 specyfikacj臋 auta i dopiero por贸wnywa艂 (mo偶e jeszcze ten sam kolor nadwozia mam znale藕膰?? - jaka艣 paranoja skoro jest dana funkcjonalno艣膰 to ma dzia艂a膰 tak samo).

W ka偶dym razie w przysz艂ym tygodniu auto ponownie trafia do serwisu - zobaczymy co zrobi膮.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2019, o 12:25 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2011, o 01:34
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: JB4 360KM / 450Nm
rpp napisa艂(a):
Walki z ASO ci膮g dalszy.

Dzi臋ki uprzejmo艣ci kolegi @siemi1 zweryfikowa艂em, 偶e w S3 jednak ICC dzia艂a dok艂adnie tak jak w Kodiaqu.
Wczoraj pojecha艂em do salonu i sprawdzi艂em jak dzia艂a w aucie wystawionym dla klient贸w - dok艂adnie zgodnie z moimi oczekiwaniami. Poprosi艂em kierownika serwisu (tego samego, kt贸ry wcze艣niej stwierdzi艂, 偶e widocznie w Superbie tak jest i tyle) i pokaza艂em dok艂adnie jak to dzia艂a w "ich" aucie - poszli艣my do mojego i z du偶ym oporem przyzna艂, 偶e w tym w salonie dzia艂a wyra藕nie lepiej ("lepiej" bo jak zacz膮艂 stuka膰 w obudow臋 mikrofonu u mnie to faktycznie zacz臋艂o to przenosi膰 na g艂o艣niki - ale g艂osu nie zbiera艂o w najmniejszym stopniu).

Oczywi艣cie by艂a pr贸ba wymigania si臋 stwierdzeniem, 偶e skoro u mnie jest Amundsen a w salonie by艂o radio Bolero to najlepiej jakbym (ja) znalaz艂 identyczn膮 specyfikacj臋 auta i dopiero por贸wnywa艂 (mo偶e jeszcze ten sam kolor nadwozia mam znale藕膰?? - jaka艣 paranoja skoro jest dana funkcjonalno艣膰 to ma dzia艂a膰 tak samo).

W ka偶dym razie w przysz艂ym tygodniu auto ponownie trafia do serwisu - zobaczymy co zrobi膮.

A nie jest to kwestia ustawienia czu艂o艣ci mikrofonu ? Nawet OBD11 mo偶esz ten parametr ustawia膰.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2019, o 13:10 

marasmus007 napisa艂(a):
A nie jest to kwestia ustawienia czu艂o艣ci mikrofonu ? Nawet OBD11 mo偶esz ten parametr ustawia膰.

Nie mam poj臋cia.

A czy mikrofon do ICC to ten sam co do zestawu bluetooth? Bo je艣li tak to nie mam 偶adnego problemu z prowadzeniem rozm贸w telefonicznych przez wbudowany zestaw BT wi臋c raczej nie jest to kwestia czu艂o艣ci mikrofonu.

G贸ra

PostNapisane: 17 lut 2019, o 10:44 

No dobra - temat do zamkni臋cia.
Serwis finalnie wymieni艂 mikrofon i ICC zacz臋艂o jako-tako dzia艂a膰 (zdecydowanie ciszej ni偶 w Kodiaqu i Superbie kolegi @siemi1 ale na tyle dobrze, 偶e przenosi d藕wi臋k do g艂o艣nik贸w o co chodzi艂o).
S艂abe jest to, 偶e mia艂em co najmniej 3-4 wizyty w serwisie i musia艂em udowadnia膰, 偶e nie dzia艂a tak jak powinno. Panowie strasznie pr贸bowali mi udowodni膰, 偶e ten typ tak ma :-(

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: