Launch Control - informacja

komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Launch Control - informacja

Post autor: komoornik »

ASR off, skrzynia w tryb S i musi działać. Trzeba pamiętać o solidnym wciskaniu hamulca.
Koger
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Launch Control - informacja

Post autor: Koger »

komoornik pisze: 15 kwie 2021, o 15:27 ASR off, skrzynia w tryb S i musi działać. Trzeba pamiętać o solidnym wciskaniu hamulca.
Wedle moich doświadczeń (i informacji z instrukcji) trzeba jeszcze START-STOP wyłączyć, chociaż nie mam pojęcia, co to ma wspólnego z launch control, no i silnik musi być rozgrzany, ale nie wiem jaka dokładnie temperatura oleju jest wymagana. W każdym razie gdy próbowałem kiedyś przy 70 st. to system mi nie zaskoczył.
Awatar użytkownika
marcinsportline
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 20:39
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Launch Control - informacja

Post autor: marcinsportline »

Ja dzisiaj próbowałem w sIII FL 2.0 Tsi i wyglądało to tak. ASR przytrzymałem Długo do trybu sport następnie tryb sport i tyle. Strat stop wyłączyło się automatycznie. Nogą na hamulec i gaz. Na wyświetlaczu wyświetliło się program lunch control aktywny ( przy wciskaniu gazu)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Launch Control - informacja

Post autor: komoornik »

Nie trzeba długo trzymać przycisku od ASR, wystarczy krótki jednorazowy klik.
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Launch Control - informacja

Post autor: SE7 »

W normalnych warunkach ruchu drogowego po co komu to uruchamiać. Mam i nie skorzystam, strzelanie ze sprzęgła to w innym aucie na torze jak trzeba uskuteczniam.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Launch Control - informacja

Post autor: timanfaya »

Coś w tym jest. Bawiłem się na jeździe próbnej, testowałem u znajomego i... nigdy nie użyłem u siebie. Jak ktoś nie wie co siedzi pod maską i chce się ścigać spod świateł to wystarczy normalnie ruszyć i i tak się zdziwi ;)
Awatar użytkownika
marcinsportline
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 20:39
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Launch Control - informacja

Post autor: marcinsportline »

Pytanie było jak uruchomić lunch control, a nie czy jest sens go używać. Ja też się nie odważyłem. Uznałem, że szkoda samochodu.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Launch Control - informacja

Post autor: piotr26 »

timanfaya pisze: 22 kwie 2021, o 19:47 Coś w tym jest. Bawiłem się na jeździe próbnej, testowałem u znajomego i... nigdy nie użyłem u siebie. Jak ktoś nie wie co siedzi pod maską i chce się ścigać spod świateł to wystarczy normalnie ruszyć i i tak się zdziwi ;)
Jest sens, bo można startować z szybszymi autami z napędem na jedną oś np C63 amg, M6 itp. I nawet takie można zaskoczyć, przynajmiej na starcie;)

Inna rzecz, że przynajmniej u mnie po LC utrzymuje się taki "zapaszek" lekko spalonego sprzęgła, więc używam bardzo rzadko, włąsnie z obawy o trwałość podzespołów. Czy też tak macie?
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Launch Control - informacja

Post autor: jimw »

U mnie po LC nie ma żadnych "zapaszków" ;)

Po modach w zeszłym roku pojechałem mierzyć 0-100 i ruszałem z LC kilkanaście razy pod rząd w niewielkim odstępnie czasu - żadnego dodatkowego zapachu nie uświadczyłem.
ODPOWIEDZ