Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 maja 2019, o 09:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 kwi 2019, o 10:55 

Imi臋: Kamil
Do艂膮czy艂(a): 22 mar 2019, o 18:09
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Cze艣膰.
Wpad艂em sobie na taki pomys艂, 偶eby zamontowa膰 艣wiat艂owody EL WIRE w boczki drzwi prz贸d i ty艂 oraz w desk臋 rozdzielcz膮 w szpary id膮ce r贸wno z przednich drzwi na desk臋 (pod poduszk膮 pasa偶era).
I zastanawiam si臋 nad mo偶liwym monta偶em do instalacji elektrycznej. Z tego co wymierzy艂em ka偶de drzwi potrzebuj膮 po 1m 艣wiat艂owodu, deska rozdzielcza 艂膮cznie z 1,5m (ale i tak trzeba wrzuci膰 2m bo po przeci臋ciu si臋 tego nie polutuje).
Pierwszy pomys艂 to zrobi膰 to jak nale偶y i wypu艣ci膰 kable oryginalnym miejscem na instalacj臋 poprzez kostki w drzwiach i po艂膮czy膰 to poprzez regulator napi臋cia prosto w instalacj臋 gdzie艣 pod prze艂膮cznikiem 艣wiate艂, tak by postoj贸wki uruchamia艂y pr膮d.
Drugi, troch臋 bardziej "polski" pomys艂 na monta偶 to wpi膮膰 si臋 szybkoz艂膮czk膮 w pod艣wietlenie przycisku od szyb i schowa膰 w boczek (w tym wypadku ka偶da ta艣ma, nawet 15cm potrzebuje swojej przetwornicy).

St膮d te偶 pro艣ba - czy ma kto艣 z was schematy elektryki, kt贸re dok艂adnie kable odpowiadaj膮 za pod艣wietlenie przycisk贸w? Druga - czy w kostkach w drzwiach s膮 jakie艣 wolne miejsca, by zrobi膰 to jak fabryka (moja wersja wyposa偶enia to Platinum).

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc, jak b臋dzie taka potrzeba mog臋 udost臋pni膰 jak to zrobi膰 i efekt ko艅cowy :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 4 maja 2019, o 06:28 

Imi臋: marcin
Do艂膮czy艂(a): 28 lut 2018, o 23:53
schemat贸w nie mam ale na moje oko najlepiej by by艂o w skrzynce bezp znale藕膰 puste miejsce np je艣li nie masz grzanych siedze艅 to zamiast tego bezp miernikiem gdzie po zapaleniu jest 12v i wpi膮膰 sie tam bedzie to najpewniejsze rozwi膮zanie wiem mo偶e przeci膮ganie kabli poprzez harmonijk臋 w drzwiach zapowiada si臋 mozolne ale moim zdaniem warto

G贸ra

PostNapisane: 10 maja 2019, o 07:44 

Imi臋: Kamil
Do艂膮czy艂(a): 22 mar 2019, o 18:09
U mnie kolego nie ma wolnych miejsc w skrzynce z bezpiecznikami. Z wyposa偶enia to brakuje tylko solar dachu i lod贸wki w tylnym pod艂okietniku ;/ chyba b臋d臋 musia艂 to zrobi膰 na jak膮艣 sztukateri臋, co wzbudza moje obawy :)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: