Hamulec elektryczny i Auto Hold

woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: woj_tek »

Zaciąga ręczny jak dasz DSG w tryb P i wyłączysz silnik


Sent from my iPad using Tapatalk
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: yaro_1 »

przy manualu tak samo jest, jak zgasisz silnik to zaciągnie ręczny, łatwo sprawdzić, przed zgaszeniem silnika można otworzyć drzwi, dobrze słychać jak zaciąga ręczny po zgaszeniu silnika
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: jorgus »

Swoją drogą te systemy to idealne nie są istotnie - parkowałem nota bene przed salonem Skody i na pustym miejscu wariacji dostał i po heblach dał. No chyba że tam jakiś pies bezpański przebiegł, ale na kamerze nic nie widziałem :) Ale oczywiście to nie auto-hold tylko pewnie manoeuvre assist ewentualnie może właśnie rear traffic alert zwariował.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: orlik »

Mylicie Panowie Auto Hold (automatyczny hamulec postojowy) z automatycznym ręcznym. To dwie różne funkcje...automatyczny hamulec ręczny właśnie się załącza na na P lub po otwarciu drzwi, lub po wyłączeniu silnika, w niektórych autach nawet po odpięciu pasa na postoju (w skodzie nie wiem czy tez, bo nie pamiętam).
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: woj_tek »

Ręczny zaciąga się tylko jeśli w chwili gaszenia/otwiera drzwi był auto-hold aktywny. Jeśli nie był - ręczny pozostaje „luźny”.

Może różni się to w zależności od roku modelowego, ja mam MY2019.


Sent from my iPad using Tapatalk
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: coolmobil »

Ja mam MY2017 i tez tak jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: skipper »

jorgus pisze: 6 lut 2020, o 13:37 Jako że jestem świeżym posiadaczem SIII mam dodatkowe pytanko - czy są jakieś przeciwwskazania do włączania auto-hold każdorazowo do jazdy po mieście?
Ja mam to na stałe włączone od nowości, może ze dwa razy wyłączyłem jak mi się pomyliło że start stop.
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: kacluk »

Ja mam to całkowicie wyłączone przy skrzyni dsg i jestem bardziej zadowolony niż z auto holdem.. Ale mimo wszystko mam zamiar zakończyć przygodę z superbem.. gdyż auto jest średnie...
krzysn
Posty: 279
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: krzysn »

kacluk pisze: 14 lut 2020, o 09:42 Ale mimo wszystko mam zamiar zakończyć przygodę z superbem.. gdyż auto jest średnie...
Masz, kurde, wymagania...
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: kacluk »

Wiesz mam dosc dpf.. auto uzywam w uk glownie w miescie.. teraz mysle o hybrydzie lexusa. 3.5 v6 + elektryk.. i brak laga w dsg.. bo z tym nie moge zyc. 8miesiecy i nadalnie to irytuje.
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: cidik »

kacluk pisze: 14 lut 2020, o 18:09 Wiesz mam dosc dpf.. auto uzywam w uk glownie w miescie.. teraz mysle o hybrydzie lexusa. 3.5 v6 + elektryk.. i brak laga w dsg.. bo z tym nie moge zyc. 8miesiecy i nadalnie to irytuje.
to polecam mapowanie, ja co prawda nie w spodzie a w volkwagenie (identyczna) skrzynia zrobiłem mapowanie to jak depne to nawet mi opony puszcza przez krótką chwilę... Superb to nie audi nawet jakby bardzo chcieli to grupa VAG im nie pozwoli, bo co wtedy by się stało że sprzedażą passata ... jak cena gołego passaratti równania by się bardzo dobrze wyposażonej skody...

A 2 opcja to box, który rzekomo nie tracąc gwarancji podniesie Ci moc na 350km, i o 100Nm, CENA około 3000pln
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: kacluk »

Tylko ja mam 2.0tdi 150koni:) ogółem mam zamiar zmienić tą skodę w maju.. do tego czasu sie przemęcze.... ogółem przyznam że auto średnio mi sie sprawdza.. dużo niedociągnieć ma.. Nawet bixenon moim zdaniem jest słaby..
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: cidik »

kacluk pisze: 2 mar 2020, o 19:20 Tylko ja mam 2.0tdi 150koni:) ogółem mam zamiar zmienić tą skodę w maju.. do tego czasu sie przemęcze.... ogółem przyznam że auto średnio mi sie sprawdza.. dużo niedociągnieć ma.. Nawet bixenon moim zdaniem jest słaby..
Ja mam tego 272km, i robi robotę, ale w r-ce golfie lepiej to chodzi, dlatego proponuje mape. Ale jak masz zw tak dużym aucie tylko 150km to się nie dziwię, tam powinno być min 190km, i 500Nm, to uwierz mi nie opłacało by się tego zmieniać... teraz jak kupowalem to w tej cenie nie było nic lepszego...
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: kacluk »

Wiesz ja mieszkam w UK tu mogę oddać to auto dopłacić i wziąć następne.. Myślałem wziąć beznynę może teraz tsi.. ale jakoś skoda superb mnie odrzuca.. schowek pasażera już mi 2x regulowali i nadaj trzeszczy i potrafi się otworzyć.. Dsg mnie drażni swoją pracą..
A box/chip.. mam jeszcze 14mcy gwarancji+assistance więc szkoda tego szczególnie jak jadę do Polski
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Hamulec elektryczny i Auto Hold

Post autor: cidik »

kacluk pisze: 2 mar 2020, o 19:39 Wiesz ja mieszkam w UK tu mogę oddać to auto dopłacić i wziąć następne.. Myślałem wziąć beznynę może teraz tsi.. ale jakoś skoda superb mnie odrzuca.. schowek pasażera już mi 2x regulowali i nadaj trzeszczy i potrafi się otworzyć.. Dsg mnie drażni swoją pracą..
A box/chip.. mam jeszcze 14mcy gwarancji+assistance więc szkoda tego szczególnie jak jadę do Polski
Ja miałem do wyboru:
- skoda 272km
- a4 252km
- bmw 330i 258km

wszystko w tych samych pieniądzach, bo mamy duże rabaty w Audi i BMW, i żałuję że w a4 nie było prawdziwego quattro na Torsenie, a tylko Haldeks jak w skodzie( bo audi miałem po kolei 3 generacje), bo co jak co ale miejsca w tej skodzie jest wc@@j... I poza ogrzewaniem postojowych i wentylacja foteli to mam tam wszystko z cennika...
chciałem testować matrix w a4 nie da się ( bo do testów tego nie ma), nawet ciężko było zobaczy jak jezdzi 330i w kombi na x dive, BMW ma natomiast bardzo fajny najem (strona finansowania), nie wiem co Ci poradzić, ale na bank tylko benzyna nawet nie jakieś pluginy, bo to trochę śmieszne jest, masz niby elektryka który przy kolizji powyżej 2500 PLN (nawet parkingowce) traci gwarancji na ogniwa.
Jedyne tylko że spalanie takiego silników w mieście to około 10-12 l./100km, poza 7,5-8 l./100km, jak masz w tyłku spalanie i robisz krótkie dystanse to tylko benzyna, tym bardziej że za 5 lat do niektórych miast nie wejdziesz deaslem nawet jak będziesz mieć adblue, egr, silnik 0,5 l. a w nim 200 KM. I EURO 8, to i tak nie wejdziesz mało tego nie sprzedaż...
ODPOWIEDZ