Wymiana głośników canton

Bebok
Posty: 86
Rejestracja: 3 gru 2018, o 16:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 342KM 475Nm
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tychy

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Bebok »

AKUSTYK KS pisze: 23 lut 2021, o 22:19 nie używam mat bitumicznych bo są do d...y a nie do drzwi
Kuster pisze: 24 lut 2021, o 08:25 Ja miałem dwa auta wygłuszone matami STP i uważam to za jeden z lepszych modów jakie poczyniłem w celu wygłuszenia samochodów.
Koledze Akustyk chodzi o porównanie mat bitumicznych, które są tak sztywne, że można używać zamiast łopaty, z butylowymi, czyli miękkimi mieszankami kauczuku.
Różnica w cenie jest kilkukrotna, ale nie wyobrażam sobie kładzenia bitumicznej w temperaturze 15-20 stopni na zakrzywionych powierzchniach.
Bitumiczne można położyć na gorąco na płaskiej powierzchni, ale do auta tego bym nie dał. Kiedyś wykleiłem wnętrze budowanych kolumn głośnikowych celem redukcji drgań i do tego się nadawały.

Jestem ciekaw jak te Daytony zagrają pod Cantonowym wzmacniaczem. Mam parę, ale w kolumnach domowych połączone z Wavecor, oczywiście 4R :)
AKUSTYK KS
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2021, o 21:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Krzysztof

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: AKUSTYK KS »

Dokładnie tak maty w zimie pękają kruszą się i tyle z nich

Zobacz kartę katalogową maty bitumicznej i jej właściwości to zrozumiesz.
A potem porównaj sobie matę Out-Sound - Apama, ja od lat na tych właśnie pracuję.
Nie używam w pracy pół środków tylko ma być zmierzone zaplanowane i obliczone.

Dystanse przede wszystkim mają za zadanie usztywnić głośnik co dalej przenosi się na odtwarzanie niskich częstotliwości - sumując bas jest krótki zwięzły nic nie pierdzi..
We wcześniejszej skodzie nie miałem suba ale za to użyłem głośników o FS 36Hz jeśli to coś kolegom mówi.
Jak słuchasz rocka to sub jest do dupy bo sumuje obydwa kanały w jeden i robi się kocioł , w lewym kanale leci gitara basowa a w prawym perkusja i co robi sub ? Tłumaczyć nie trzeba .
AKUSTYK KS
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2021, o 21:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Krzysztof

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: AKUSTYK KS »

ObrazekBez urazy ale jeśli uważasz że canton w oryginale gra dobrze to winszuję,,, to jest tragedia i koniec .w życiu chyba nic dobrego nie słyszałeś
Parametry każdy wzmacniacz ma 20 wat na kanał a wynika to z prostych obliczeń U*I=P i tyle w teorii ..
Sub w bagażniku ma 16cm ii fc 65Hz zajmuje ok 4l a drzwi mają 4 razy większą objętość więc można o wiele więcej wyciągnąć solidnego basu z drzwi niż z tej małej pukawki

Ja zamontowałem do ostatniej skody vify z FS-36hz teraz zakładam WF182BD03 fs 32 Hz - jesli fs do ciebie nie przemawia to przemawia dalsza rozmowa nie ma sensu
Kolego odrób lekcję z akustyki potem się spieraj policz sobie w domku objętość suba o którym wczesnej wspominałem i porównaj FB
tymczasem praca czeka ..

a subowofer naprawiłem ma wadę fabryczną ...tam jest 2 cewkowy głośnik
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1054
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Kuster »

AKUSTYK KS pisze: 26 lut 2021, o 06:23 Bez urazy ale jeśli uważasz że canton w oryginale gra dobrze to winszuję,,, to jest tragedia i koniec .w życiu chyba nic dobrego nie słyszałeś
Parametry każdy wzmacniacz ma 20 wat na kanał a wynika to z prostych obliczeń U*I=P i tyle w teorii ..
Sub w bagażniku ma 16cm ii fc 65Hz zajmuje ok 4l a drzwi mają 4 razy większą objętość więc można o wiele więcej wyciągnąć solidnego basu z drzwi niż z tej małej pukawki

Ja zamontowałem do ostatniej skody vify z FS-36hz teraz zakładam WF182BD03 fs 32 Hz - jesli fs do ciebie nie przemawia to przemawia dalsza rozmowa nie ma sensu
Kolego odrób lekcję z akustyki potem się spieraj policz sobie w domku objętość suba o którym wczesnej wspominałem i porównaj FB
tymczasem praca czeka ..

a subowofer naprawiłem ma wadę fabryczną ...tam jest 2 cewkowy głośnik
Jeżeli to kierujesz do mnie to wiedz że dla mnie i zapewne dla większości użytkowników Skody z nagłośnieniem Canton to bardzo dobry zestaw grający :)
I szczerze? Nie zmieniłbym go na nic innego (czytaj DROŻSZEGO) ze względu na to że w większości słucham radia które ma ograniczoną jakość dźwięku, a jak już słucham przez Bluetooth (gdzie jakość jest o niebo lepsza) to na tyle żeby słyszeć czy coś się czasem nie dzieje z autem, czy nie jedzie gdzieś pojazd uprzywilejowany i ogólnie żeby muzyka nie prowadziła nadto do mojej ewentualnej dekoncentracji...

Ja rozumiem że są fanatycy dźwięku ale jak słuchasz radia "normalnie" to czy to będzie np. wg. Ciebie mizerny nic nie warty system canton którego specyfikację umieszczam poniżej:
Obrazek
Czy to będzie jakiś wymyślny system twojego dzieła to w normalnym odsłuchu różnice będą na tyle małe że 90% społeczeństwa nie będzie nawet wiedziało że coś ruszałeś.

Twój samochód, twoje mody :)
Masz taką zajafkę, hobby, potrzebę to jak najbardziej rób tak i pochwal się efektami.

Mnie osobiście specyfika głośników tak interesuje jak skład proszku do prania czy instrukcja obsługi wentylatora ^^
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: leszekmw »

Bebok pisze: 24 lut 2021, o 15:50 Koledze Akustyk chodzi o porównanie mat bitumicznych, które są tak sztywne, że można używać zamiast łopaty, z butylowymi, czyli miękkimi mieszankami kauczuku.
Różnica w cenie jest kilkukrotna, ale nie wyobrażam sobie kładzenia bitumicznej w temperaturze 15-20 stopni na zakrzywionych powierzchniach.
Bitumiczne można położyć na gorąco na płaskiej powierzchni, ale do auta tego bym nie dał. Kiedyś wykleiłem wnętrze budowanych kolumn głośnikowych celem redukcji drgań i do tego się nadawały.
w 15 st może nie ale w 20st na słońcu spokojnie położysz. i nie trzeba nic podgrzewać .
tymi matami jest wyklejona przynajmniej połowa starszych samochodów które ktoś wygłuszał.., drzwi , podłogi , bagażniki.. :D .
AKUSTYK KS pisze: 25 lut 2021, o 20:35 Dokładnie tak maty w zimie pękają kruszą się i tyle z nich
gówno prawda że tak powiem..
jeszcze dopisz że w lecie spływają z drzwi bo jest za gorąco.. :D
powtarzasz hasła które wyczytałeś na stronach ze sklepów z profesjonalnymi materiałami do wygłuszania..
wiesz chociaż do czego używa się mat dekarskich ? jakie jest ich docelowe zastosowanie ? w jakich warunkach są eksploatowane ?
Bebok
Posty: 86
Rejestracja: 3 gru 2018, o 16:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 342KM 475Nm
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tychy

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Bebok »

Dekarka jest jeszcze na tyle plastyczna, że coś można porzeźbić, ale bałbym się to dać na drzwi, głównie z powodu tego, że jest cienka i trzeba dać ze dwie warstwy, aby był efekt, a wtedy cena rośnie do poziomu tanich butylowych mat, więc się nie opłaca.
Wykleiłem kiedyś bitumiczną bagażnik w Uno i było ok, ale bez opalarki bym tego nie zrobił, a był środek lata.

Poniewiera mi się w meblach nieużywany Seas L26rfxp. Do zamkniętej 20l jak znalazł. W aucie powinien się odnaleźć, ale czasu na zabawę nie ma...
Micek80
Posty: 96
Rejestracja: 14 lip 2020, o 03:04
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Micek80 »

Pany... jakie polecacie ustawienia equalizera dla Canton???
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Wymiana głośników canton

Post autor: coolmobil »

No to chyba zależy od indywidualnych preferencji, rodzaju muzyki jakiej słuchasz w aucie. Jeden będzie chciał więcej wysokich tonów innych niskich a ktoś inny ustawi sobie jakoś tam neutralnie.
Ja pare ładnych tygodni przestawiałem sobie ustawienia tak aby mi pasowało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1054
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Kuster »

coolmobil pisze: 26 lut 2021, o 16:35 No to chyba zależy od indywidualnych preferencji, rodzaju muzyki jakiej słuchasz w aucie. Jeden będzie chciał więcej wysokich tonów innych niskich a ktoś inny ustawi sobie jakoś tam neutralnie.
Ja pare ładnych tygodni przestawiałem sobie ustawienia tak aby mi pasowało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałem tak samo :) i jak już myślałem że jest cacy to wszedł szwagier i od razu rzekł "ale ci tu basem nawala"
Zaś musiałem ustawiać pod siebie i pasażerów tym bardziej że z baitlem jeżdżę...
Jak dbasz tak masz
Micek80
Posty: 96
Rejestracja: 14 lip 2020, o 03:04
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Micek80 »

coolmobil pisze: 26 lut 2021, o 16:35 No to chyba zależy od indywidualnych preferencji, rodzaju muzyki jakiej słuchasz w aucie. Jeden będzie chciał więcej wysokich tonów innych niskich a ktoś inny ustawi sobie jakoś tam neutralnie.
Ja pare ładnych tygodni przestawiałem sobie ustawienia tak aby mi pasowało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To możesz napisać jak masz ustawione? Jak tak długo przestawiałeś to pewnie jest cacy ;)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: coolmobil »

Cacy nie cacy. Spoko powiem jak będę w aucie. Ostatnio jeżdżę raz w tygodniu z powodu pracy z domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
AKUSTYK KS
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2021, o 21:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Krzysztof

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: AKUSTYK KS »

PANOWIE DRODZY NAPRAWDĘ PYTACIE SIĘ INNYCH JAK USTAWIĆ 3 PASMOWĄ REGULACJĘ GŁOŚNIKÓW ?
TRAGEDIA PRZECIEŻ KAŻDY MA INNY SŁUCH !!!
GŁOŚNIKI W USTAWIENIU -/+ NA ZERO GRAJĄ FATALNIE BASU NIE MA W OGÓLE, BO NA NISKOTONOWYCH NIE MA ZWROTNICY, I GRAJĄ ŚRODKIEM PASMA BO TAKĄ MAJĄ CHARAKTERYSTYKĘ , ŚREDNIE SĄ ZBYT WYEKSPONOWANE PONIEWAZ RÓWNIEŻ NIE MAJA ZWROTNICY , WCHODZĄ RÓWNIEŻ NA PASMO WYSOKOTONÓWEK I NA ODWRÓT BO NA TWITERZE JEST TYLKO KONDENASTOR 3,3uF CO POWODUJĘ ŻE GŁOSNIK PRZY ZBOCZU 6dB/oktawę emituje pasmo już od 1khz !!! a nie od 5khz WIEC BEZ SOLIDNEJ ZWROTNICY I CANTON JEST PO PORTU DO DUPY A KTNIE NIE MIAŁ MOZLIWOŚCI SŁYSZEĆ DOBREGO NAGŁOŚNIENIA TO BĘDZIE ŻYŁ W PRZEKONANIU ŻE TAK JEST DOBRZE.

A DONOSZĄC SIĘ DO WĄTKU ŻE TEGO NIKT NIE DOSTRZEŻE , TO NA PODSTAWIE CZEGO TAK KOLEGA MÓWI - ? CHOLERA NAWET MÓJ TEŚĆ PRZYGŁUCHAWY DOSTRZEGŁ PRZESTRZENNOŚĆ I GŁĘBIE DZWIĘKU , UWIEŻCIE MI KAŻDY TO DOSTRZEŻE KAŻDY ALE NIE KAŻDY DOCENI

W ZESZŁYM ROKU MIAŁEM FIATA SCUDO RODZINNEGO , TAM Z NAGŁOŚNIENIEM POSZALAŁEM BO Z TYŁU WSADZIŁĘM 250MM VISATON , NA RADIU PIONIE , BEZ DOD WZMACNIACZA JAK SRZEDAWAŁEM AUTO TO CAR AUDIO BYŁO JEGŁO GŁÓWNYM ATUTEM .

JAK TU SIĘ ZDJĘCIA WSTAWIA ????
Ostatnio zmieniony 27 lut 2021, o 06:36 przez AKUSTYK KS, łącznie zmieniany 1 raz.
AKUSTYK KS
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2021, o 21:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Krzysztof

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: AKUSTYK KS »

NAPRAWIŁEM SUB COANTONA , TAM JEST 16CM GŁOSNIK W OBUDOWIE 4L FS-77HZ WIEC TAKA POPIERDZIAWKA W DODATKU W STANDARDZIE NIE JEST WYTŁUMIONY
CO POPRAWIEŁAM JEST TROSZKĘ LEPIEJ ALE POZA BUCZENIEM BO BAS O TEJ CZĘSTOTLIWOŚCI NIC SENSOWNEGO DO DZIĘKU NIE WNOSI
JEDYNY PLUS TO KOŃCÓWKA MOCY PODAJE SYGNAŁ JUŻ OBCIĘTY I WARTO POKUSIĆ SIĘ O SUB ZEWNĘTRZNY O WIĘKSZYM LITRAŻU JEŻLEI ZALEŻNY WAM NA DODATKOWYM BASIE CO I TAK UWAŻAM JEST ZBĘDNE JESLI ODROBIMY LEKCJE Z NAGŁOŚNIENIA W DRZWIACH CO DLAPRZYPOMNIENIA JEST DUŻO LEPSZYM ROZWIĄZANIEM A JEST TO ŚCIŚE ZWIĄZANE Z LITRAŻEM DRZWI
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5819
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: pab567 »

A mógłbyś przestać krzyczeć?
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1054
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Kuster »

Akustyk
Tak jak mówi pab ... Przestań się drzeć (tabulator)
Najpierw ty mógłbyś odrobić lekcje z użytkowania forum i nauczyć się dodawać zdjęcia... Nie wiesz jak to wejdź na google i się dokształć a nie pouczaj innych w kwestiach tak cholernie życiowych jak nagłośnienie w samochodzie...
Teściu słyszał i co? Też sobie nagle nagłośnienie zmienił? Na pewno nie... Po prostu to w dupie ma ^^ takie typowe "no fajnie"

Nie każdy jest takim fanatykiem jak ty więc odpuść tą napinke

Masz większą wiedzę w tej dziedzinie to się nią podziel a nie chwal się że wiesz więcej bo nic to nie wnosi...
Mnie twoje cyferki nic nie mówią i do większości też nie...

A jakbym miał zmieniać głośniki to na HERTZ bo mi się podobają i chu ci w kakao....
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ