"Blokujący się" pedał hamulca

smsh
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2023, o 11:55
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re:

Post autor: smsh »

komoornik pisze: 20 gru 2023, o 11:19 Autohold ma swoją adaptację która można zmieniać.

Generalnie też płynność odpuszczania hamulca mocno zależy od stanu klocków i tarcz.
Jak można zmienić adaptację autohold?

Przy odpuszczaniu hamulca (Autohold włączony) pedał jak gdyby blokuje się na ułamek sekundy i podnosząc się strzela (tak jakby odklejał się od buta).
Przy wyłączonym autohold tego efektu nie ma. ASO nie widzi problemu.
Miałem tak po 3 latach w moim poprzednim combi 2019r z 1.5TSI DSG i praktycznie od początku w aktualnym 2.0TDI DSG.
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: komoornik »

smsh
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2023, o 11:55
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re:

Post autor: smsh »

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź!
Pozwolę sobie dopytać:
- to pewnie do innego działu ale... czy takie coś da się ogarnąć jakimś softem i adapterem OBD2 typu Vgate iCar Pro na bluetooth?

- mi chyba chodzi o coś trochę innego: film pokazuje ustawienie adaptacji przy ruszaniu (z tym odpukać nie ma problemu)
Mój problem dotyczy hałasującego pedała hamulca w trybie autohold:


Jeżeli autohold jest wyłączony, to pedał "wraca" normalnie i stuknięcie się nie pojawia.
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: komoornik »

Zmiana adaptacji to OBD11 lub VCDS.

Myślę że nie zaszkodzi sprawdzić w ramach eksperymentu, może jednak się poprawi ;)
Leo_000
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2023, o 14:27
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re:

Post autor: Leo_000 »

Mój SIII ma to samo i pojawiło się jakiś miesiąc temu :( co ciekawe nie wiem od czego to zależy jadę po 3mieście i raz jest prawie za każdym "puszczeniu" hamulca a raz zapominam że to jest???? Spróbuję faktycznie spr czy to jest przy zimnym silniku ale co to ma wspólnego? coś się nagrzewa, olej...????
Leo_000
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2023, o 14:27
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re:

Post autor: Leo_000 »

jeżdżę i od poniedziałku 15.01...cisza nic ani przy zimnym ani przy ciepłym silniku. tak jak nagle się pojawiło to tak samo...ustąpiło, cuda :) Nic nie ruszałaem w ustawieniach start-stop.
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re:

Post autor: cidik »

:D Też mam to samo, tylko na zimnym aucie, w czasie zimy. Serwis nic nie stwierdził, sam widzę że nie ma znaczenie czy ja hamuję fizycznie nogą czy auto hamuje do 0 na połautonomicznej jeździe samo auto. Czekam jak ktoś podeślę rozwiązanie, bo nie jest to blokowanie fizyczne pedału ( podwójne smarowanie przez serwis nic nie dało). AH jak jest włączony to usterka występuje, jak nie to nie ma objawów - nawet na zimnym. W bliźniaczej sztuce z 2019r nie było takich objawów- ale tam nie miałem ACC i Crew Protect Assist. Więc wnioskuję, że cały ten system wspomagania ma coś z tym wspólnego....
Adam Ka
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 19:41
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Adam

Re:

Post autor: Adam Ka »

Wałkowałem temat w 2021 przez długi czas, jeździłem po serwisach ASO, rozwiązanie to zakup tej części 3Q1614105BD-wzmacniacz elektromechaniczny siły hamowania, niestety bardzo drogi.
Możliwe że nr części się już zmienił,
ODPOWIEDZ