Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: JacekRS »

Siema, nie było tematu więc zakładam.

Jestem na etapie zakupu "dziadostwa" na ścianę.

Obecnie mam Sharp Aquos LC60LE740E Full HD 3D - z reszta jest wystawiony na OLX - https://www.olx.pl/oferta/sharp-aquos-l ... Ds3qA.html (dla forum 999PLN :) )

Chcę zmienić na cos z dobrym Smart TV i żeby przyzwoicie 4k z Netflix`a chodziło. w MediaExpert to mi zaproponowali, co o tym eksperci myślą?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... 0um7450pla

cena 3999PLN, a może się nie opłaca, może dołożyć i kupic cos innego, albo isc w NanoCell LG 65 cali? Z góry dziekuję za porady.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Camillinhio »

LG to zło. Tego się nie kupuje ;) Z TV, jak z samochodami, każdemu pasuje co innego. Ja osobiście miałem trochę z firmą LG do czynienia, i ich podejście do kwestii jakości podzespołów/ materiałów spowodowało, że z własnej woli ich sprzętu nie kupię ;)

Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

Camillinhio pisze:LG to zło. Tego się nie kupuje ;) Z TV, jak z samochodami, każdemu pasuje co innego. Ja osobiście miałem trochę z firmą LG do czynienia, i ich podejście do kwestii jakości podzespołów/ materiałów spowodowało, że z własnej woli ich sprzętu nie kupię ;)

Wysłane z internetu
Zgadzam się, ale poza OLEDami. Te są w 100% premium od wykonania po jakość obrazu, na systemie operacyjnym kończąc. Wady? Cena... ;)

Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: coolmobil »

Nie doradzę jaki wybrać bo za dużo tego na rynku i często sprzęt się zmienia ale polecam forum hdtv.com.pl
Sa tam testy różnych telewizorów.
Pare lat temu przy pomocy tego forum kupiłem swojego panasonica i jak będę zmieniał pewnie tez będę szukał tam porady.
Jeden gość (sklep) z Olsztyna często robi tam relacje z testów które sam robi. Naprawdę polecam
Ostatecznie właśnie kupiłem z tego sklepu telewizor bo cena była jak na rynku a dodatkowo w cenie miałem pełna kalibrację telewizora na 2 wejściach hdmi razem z wydrukami ustawień. Uważam to akurat za wartość dodana bo pare stówek coś takiego kosztuje jak chcesz zrobić to w domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

coolmobil pisze:Nie doradzę jaki wybrać bo za dużo tego na rynku i często sprzęt się zmienia ale polecam forum hdtv.com.pl
Sa tam testy różnych telewizorów.
Pare lat temu przy pomocy tego forum kupiłem swojego panasonica i jak będę zmieniał pewnie tez będę szukał tam porady.
Jeden gość (sklep) z Olsztyna często robi tam relacje z testów które sam robi. Naprawdę polecam
Ostatecznie właśnie kupiłem z tego sklepu telewizor bo cena była jak na rynku a dodatkowo w cenie miałem pełna kalibrację telewizora na 2 wejściach hdmi razem z wydrukami ustawień. Uważam to akurat za wartość dodana bo pare stówek coś takiego kosztuje jak chcesz zrobić to w domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niestety, ale podałeś najgorsze możliwe forum do szukania porady. Ten gość z Olsztyna jest właścicielem tego forum i robi tam reklamę sprzętu na którym ma najwyższy zarobek. Nie poleca się tam OLEDow od LG (chyba, że jest chwilowa promocja), a gorsze Philipsy czy totalne chińskie badziewie jak TCL, które nazywa Polskim, bo są montowane w Polsce. Jego "testy" są bez żadnych pomiarów jasności, kontrastu, input laga itd. Jest to raczej fotorelacja, a nie test. Zamiast fachowych pomiarów są tam oceny typu "obraz bajka" czy "obraz niesie radość". Totalna parodia.
Chcesz rzetelnych testów od gościa z certyfikatami to wejdź na HDTVPolska. Testy pisze tam Maciek, który ma sprzęt do kalibracji za kilkaset tysięcy złotych i jest w czołówce światowej w tym temacie. Współpracuje z studiami filmowymi itd. Ciężko o lepszą rekomendacje ;)

Apropo gościa z Olsztyna (Kiki, Locoloco to ta sama osoba):
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3225783.html
http://www.wykop.pl/ramka/4353611/uwaza ... handlarza/
Tutaj Maciej z Gmerem zaorali Kikiego i jego sklepoforum:
https://youtu.be/Kqwxc7zeWnI




Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, o 07:33 przez enocylhdclub, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: coolmobil »

Ok, dzięki za info nie wiedziałem ze aż tak to wyglada. Dzięki za info. Ja jak mówie kupiłem tv przez Olsztyn i do tej pory jestem bardzo zadowolony a było to już chyba 5 lat temu.
Człowiek uczy się całe zycie.
To już wiem gdzie w przyszłości szukać wiedzy o tv.
Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: JacekRS »

Jeden zjebał LG, jeden doradzil Panasa, reszta to napisane „trociny”.

Dobra to forum hdtvpolska jeszcze obadam.

Pewnie skonczy sie tak jak przy Sharpie, pokazalem w sklepie „ten” i kupilem.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

coolmobil pisze:Ok, dzięki za info nie wiedziałem ze aż tak to wyglada. Dzięki za info. Ja jak mówie kupiłem tv przez Olsztyn i do tej pory jestem bardzo zadowolony a było to już chyba 5 lat temu.
Człowiek uczy się całe zycie.
To już wiem gdzie w przyszłości szukać wiedzy o tv.
Dzięki ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Spoko, miałeś szczęście, że polecił Ci Panasonica, a nie TCL. Panasonic się broni jako firma, więc ciężko było źle trafić. Potem widocznie się rozkręcił i zrobił grube afery :D
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

JacekRS pisze:Jeden zjebał LG, jeden doradzil Panasa, reszta to napisane „trociny”.

Dobra to forum hdtvpolska jeszcze obadam.

Pewnie skonczy sie tak jak przy Sharpie, pokazalem w sklepie „ten” i kupilem.
Jak nie masz dużych wymagań to napisz na HDTVpolska czego oczekujesz i tyle. Sam niestety nie doradzę bo od czasu jak kupiłem duży TV nie siedzę w temacie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Enriquez »

Ja robię tak, że kupuję najdroższe Sony na jakie mam budżet w danym momencie. Taktyka się sprawdza od lat. Nie zawracam sobie głowy jakimiś pierdołami detalicznymi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

Z samochodem tak samo? Kupujesz najdroższą Skodę na jaką Cie stać? :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Enriquez »

W sumie tak. Nie tyle stać, co mieć budżet. Jak na samochód mam 200 klocków to 200 a nie 300. Podobnie telewizor jak 15 to 15. A nie 18. A co tam w tych telewizorach jest do wybierania? Bierzesz cale, ma być jak najcieńszy, nowy, nie wychodzący model, 8K. Do tego marka jaką lubisz czy masz resztę klocków i już. I tak te wszystkie telewizory robią teraz na tym posranym androidzie. A jakieś bzdety gości z hdtv można porównać z pitoleniem gości od detailingu samochodów.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

Niestety, ale piszesz same bzdury ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Enriquez »

Analizując Twoje posty na tym forum, niniejszym otrzymujesz ostrzeżenie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Camillinhio »

enocylhdclub pisze:Niestety, ale piszesz same bzdury ;)
No gdzie? Większość klientów tak kupuje tego typu sprzęty. Ma się podobać, często ma być od tego samego producenta, co reszta zabawek, czasem niektórzy sprawdzą czas reakcji pilota i w sumie tyle. "Fanatyków" czystego i idealnego obrazu, którego normalnie oko nie potrzebuje ;) jest w sumie niewielu, więc porównanie do detailingowców jest jak najbardziej trafne.

Wysłane z internetu

Obrazek
ODPOWIEDZ