Superb 2 1.8 tsi 160km 2011 KLEKOT?!

Oczko
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Piotr

Superb 2 1.8 tsi 160km 2011 KLEKOT?!

Post autor: Oczko »

Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie.
Przeszukałem forum i chyba całe Google w poszukiwaniu podobnej przypadłości do mojej... i niestety brak nawet podobnych objawów do moich.
Mianowicie nie podoba mi sie praca motoru a konkretnie klekot który przypomina diesla ale to szczegół,
Głównym problemem to niepokojący hałas wydaje mi sie ze z pod pokrywy rozrządu, całość ma miejsce po nagrzaniu się oleju do min. 60 stopni.
Wówczas rozpoczyna się symfonia z pod maski, całość trwa w zakresie od ok. 800 do 1100 obrotów powyżej się uspokaja, na zimnym jest cisza.
Dodam iż po odpięciu czujnika zmiennych faz rozrządu (tak mi się wydaje że za to odpowiada) całość się uspokaja niezależnie od temperatury.
Załączam video z problemem (słaba jakość dźwiękowa zalecam pogłośnić na min 50%)

ps. rozrząd wymieniany w grudniu.

maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Superb 2 1.8 tsi 160km 2011 KLEKOT?!

Post autor: maureliusz »

Chyba sam sobie zdiagnozowałes problem;-)
Kup siłownik może nawet używkę na początek i podmień samą elektronikę ave etapie drugim jak nie pomoże też środek.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Superb 2 1.8 tsi 160km 2011 KLEKOT?!

Post autor: Ralph3x »

Może tutaj zerknij.Co prawda kolega pisze o octavii ale silnik ten sam.Poczytaj bo w tamtym przypadku problem rozwiązano.
http://forum.octaviaclub.pl/forum/octav ... tkany-smok
Oczko
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Piotr

Re: Superb 2 1.8 tsi 160km 2011 KLEKOT?!

Post autor: Oczko »

maureliusz pisze: 14 lut 2020, o 05:49 Chyba sam sobie zdiagnozowałes problem;-)
Kup siłownik może nawet używkę na początek i podmień samą elektronikę ave etapie drugim jak nie pomoże też środek.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Mówisz o czujniku?? a w razie to całe koło od zmiennych faz i wałek?? Bo one chyba jakoś w komplecie występują. Ale powiem szczerze że sporo widziałem filmików z wadliwym wariatorem ale w większości mocno odbiegają od tego co widać i słychać u mnie.
ODPOWIEDZ