superb 2 zmiana kierownicy

slavo5
Posty: 30
Rejestracja: 7 sie 2017, o 11:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: slavo5 »

Witajcie,

mam do kupienia w dobrej monecie kierownice od O3 2013 o oznaczeniu 5E0 419 091 H MBJ, trójramienna z multifunkcją. W swoim superbie 2 posiadam oryginalną kierownicę, z którą samochód wyszedł z fabryki.
Czy kupując taką kierownice z O3 i do tego odpowiednią poduszkę, bedzie wszystko działało p&p czy coś jeszcze trzeba by dokupić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: Enriquez »

Nie będzie działać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
slavo5
Posty: 30
Rejestracja: 7 sie 2017, o 11:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: slavo5 »

Enriquez, ale co nie bedzie działać? Multifunkcja nie będzie działac czy jak? Jesli tak, co czy dokupienie czego kolwiek pomoże czy po prostu kiera z O3 o takim numerze jak wskazałem nie jest dobrą podstawa do modyfikacji?
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: JanuszSz »

Kierownica mechanicznie będzie działała oczywiście bez problemu.Nie zadziała żaden przycisk z multifunkcji.Będziesz potrzebował komplet przycisków,np.z Superba2 po FL,chyba także z Rapida podejdą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: Enriquez »

i yeti
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
slavo5
Posty: 30
Rejestracja: 7 sie 2017, o 11:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: slavo5 »

Enriques, napisalem ci PM
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: Enriquez »

Kierownica z O3 i S3 nie będzie działać, musiałbyś wymienić guziki, albo całą kierownicę.
Poduszka z O3, S3, Rapida, Yeti w tym kształcie będzie pasować, wiązkę airbaga trzeba kupić albo przerobić. Już nie pamiętam jak to dokładnie było, coś tam z tą wiązką trzeba zmodzić - albo kupić kierownicę z wiązką, albo użyć wiązki z przedlifta dla multifunkcji i wymienić wtyczkę od strony kierownicy, albo swoją starą wiązkę od airbaga przerobić - dołożyć do niej brakujące kabelki. Ale było to tak dawno, że mogę coś pokręcić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: KLICHO »

Ja niedawno przekładałem z O3 RS to mogę się podzielić kształt kierownicy każdy pasuje. Poduszka od wszystkiego pasuje. Co do wiązki musi być 5JA971584 taki numer muli funkcja pasuje i działa tylko z SSII fl Yeti RAPID :) Tylko Fabia nie działa O3 nie i SS3 też nie.
slavo5
Posty: 30
Rejestracja: 7 sie 2017, o 11:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: slavo5 »

A ta poduszka to mowisz ze od wszystkiego bedzie pasowac. A jakie roczniki? Tez obojetnie? Te najnowsze airbagi powiedzmy z 2018 roku beda tez wchodzily do kierownicy z 2013?
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: JanuszSz »

https://i.imgur.com/7NIULpm.jpg
Taka ma być i będzie pasować.
Obrazek
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: KLICHO »

Też :) u mnie jest z SS3
slavo5
Posty: 30
Rejestracja: 7 sie 2017, o 11:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: slavo5 »

Odświeże własny temat, bo zamiana mi do konca nie wyszła.

Kiera z O3, klawisze multifunkcji prawidłowe (5E0 919 719 F), podusza właściwa i wiązka airbag 5JA 971 584. Efekt? Błędu poduszki nie ma, ale ani klawisze, ani klakson nie działają. i teraz pytanie co może być nie tak? Wcześniej miałem działającą multifunkcję z oryginalnej kierownicy, więc usterkę zwijaka chyba mogę wykluczyć (przed zmianą działało). Czyżby ta wiązka była felerna, bo żeby ani klawisze (które też mogą być niesprawne, chociaż gość zapewniał ze są ok) ani klakson nie działaly?

Poza tym na forum było napisane, ze tylko wiązka o numerze jak wyzej bedzie działała, a kolege namówilem i tez wymienił w swojej s2 przed lift kiere na poliftową z o3 RS, dał klawisze multi z koncówką F, a poduche miał podajże z fabii 3 (nr. 6V0 882 201 T), która miałą oryginalna wiazke o numerze 5E0 971 584 A i wymienił wszystko i działa jak ta lala.
Widzę, że jest też różnica między tymi wiązkami, bo ta 5E0 ma w złączce idącej do multifunkcji 3 kable, a ta polecana 5JA ma 4, więc może tu gdzieś tkwi problem.

@Enriquez, @Pab576 - pomożcie?

Ktoś ma jakieś pomysły?
slavo5
Posty: 30
Rejestracja: 7 sie 2017, o 11:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: slavo5 »

Temat do zamknięcia.
Przyczyną niesprawności była nie do końca wpięta wtyczka multifunkcji w gniazdo.
melonowyraj
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2019, o 15:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Kamil

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: melonowyraj »

Witam,

odgrzeje temat. Podejdzie do s2 z 2010

https://www.olx.pl/oferta/kierownica-ja ... Hxh4p.html

?

Jeżeli tak : czy oprócz poduszki jeszcze wiązka do ogarnięcia? Czy podejdzie moja od multifunkcji?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: Enriquez »

Podejdzie. Do tego poduszka i wiązka albo przeróbka wiązki, tej co masz. Kwestia jest wymiany wtyczki i zmiany pinów.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ