superb 2 zmiana kierownicy

melonowyraj
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2019, o 15:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Kamil

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: melonowyraj »

Dzięki za odpowiedź 🙂
fifip
Posty: 103
Rejestracja: 19 cze 2016, o 08:38
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Aktualnie: 175 :D
Lokalizacja: TPI

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: fifip »

slavo5 pisze: 26 kwie 2020, o 13:35 Odświeże własny temat, bo zamiana mi do konca nie wyszła.

Kiera z O3, klawisze multifunkcji prawidłowe (5E0 919 719 F), podusza właściwa i wiązka airbag 5JA 971 584. Efekt? Błędu poduszki nie ma, ale ani klawisze, ani klakson nie działają. i teraz pytanie co może być nie tak? Wcześniej miałem działającą multifunkcję z oryginalnej kierownicy, więc usterkę zwijaka chyba mogę wykluczyć (przed zmianą działało). Czyżby ta wiązka była felerna, bo żeby ani klawisze (które też mogą być niesprawne, chociaż gość zapewniał ze są ok) ani klakson nie działaly?

Poza tym na forum było napisane, ze tylko wiązka o numerze jak wyzej bedzie działała, a kolege namówilem i tez wymienił w swojej s2 przed lift kiere na poliftową z o3 RS, dał klawisze multi z koncówką F, a poduche miał podajże z fabii 3 (nr. 6V0 882 201 T), która miałą oryginalna wiazke o numerze 5E0 971 584 A i wymienił wszystko i działa jak ta lala.
Widzę, że jest też różnica między tymi wiązkami, bo ta 5E0 ma w złączce idącej do multifunkcji 3 kable, a ta polecana 5JA ma 4, więc może tu gdzieś tkwi problem.

@Enriquez, @Pab576 - pomożcie?

Ktoś ma jakieś pomysły?
Kolejne odświeżenie tematu :) wg tego posta wiem już mniej więcej co kupić - jaka kierownica , jaka poduszka i jaka wiązka ale co jeżeli u siebie s2 przed lift nie miałem wg multifunkcji ? Co jeszcze potrzebuje ?
koleś1
Posty: 247
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: superb 2 zmiana kierownicy

Post autor: koleś1 »

Odpowiedni sterownik kierownicy.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
ODPOWIEDZ