Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Fable94 »

Witam
Kusi mnie do mojej białej Skody dodać na tylna klapę bagażnika czarny napis SKODA tak jak to teraz jest w każdej nowej Skodzie. Niestety nie uda się to by wizualnie było wszystko git ponieważ jeśli zdemontuje obecny emblemat z logo Skody pozostanie tma delikatne wgłębienie. Szukałem na necie zamienników, obojętnie jakich byle by były płaskie, pomalować mogę sam w kolorze nadwozia. Oglądam od czasu do czasu na yt gościa który robi ciekawe rzeczy z żywicy epoksydowej i wiem że jest dosyć wytrzymala. Już nawet myślałem żeby samemu zrobić taką "zaślepkę" chociaż niewiem jaki koszt jest takiej żywicy. Później pomalować i przykleić na taśmę 3M.
Oczywiście czy samemu to zrobię czy znajdę taki emblemat zaślepiający, będzie widoczna obwódką ale to mały problem.
Podrzucajcie proszę pomysły co wy byście zrobili, może ktoś wie gdzie znaleźć tkaie zaślepki?
Dzięki z góry za odp :)
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Skodnik4x4 »

ObrazekGdzieś widziałem taki tył skody z zostawionym czarnym logo które robiło za "O" a po bokach były naklejone pozostałe litery. (-;
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Sdss »

Miałem napisnjuz nie mam. Czysta klapa.
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Fable94 »

Hehe też o tym myślałem przez chwilę ale trochę wiocha tak szczere. Ogólnie te, nie jestem za napisami z tyłu i oczywiście wszystko oryginalne pościągałem ale bo ten środkowy mega mi się podoba.
PS tak na marginesie, wiecie może czy ta listwa co po fl była dodana na całej długości świateł, pasowała by bo przed fl? Światła na wysokości kkeruniwskazow/wstecznego mają zagłębienie, takie samo jest w fl i tam właśnie wchodzi ta listwa. Tak myślałem czy te zagłębienie jest tej samej głębokości oraz czy długością będzie pasowało całą na klapie i po kawałki poza klapa. Dajcie znać jeśli wiecie coś ba ten tekst i czy w ogile można ją gdzieś kupić bo niestety nie mogę znaleźć samej listwy
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Tom-Tdi »

Listwa i światła pasują do przedlifta, niestety jest mały myk - nie ma otworów w klapie pod listwę, a trzeba ją jakoś przykręcić ;)
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Fable94 »

Hmm już widzę rozwiązanie xD taśma 3M :D pamiętam jak rok temu pytałem gościa w obi czy ma mocna taśmę piankowa dwustronna coś typu 3M i żeby spełniała swoją funkcję na zewnątrz. On się spytał do czego to, mówię mu ze chce przykleić tablice rejestracyjne na taką taśmę bo nie podoba mi się z ramkami a nie mam zamiaru na nity robić bo to jest jeszcze gorsze(sam pomysł na przyklejenie na taśmę wziął się gdy zobaczę lm w moim mieście octavie zrobiona w taki sposób, wygląda elegancko zrobiona w taki sposób). On widział wszystko w czarnych barwach, wybrałem sam przykleiłem i jeszcze już rok w taki sposób, po tablicy nie widać żadnych oznak by się chciała odkleić a przecież jakieś tam przeciążenia ma podczas jazdy. Zawsze jest opcja odklejenia i odświeżenia, na nowych taśmach.
W taki sam sposób bym zrobił z tymi listwami tylko proszę, jeśli ktoś będzie miał namiar na takie listwy proszę o kontakt, najlepiej czarny połysk ale zawsze można pomalować :)
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Fable94 »

https://www.skodaautoteile.de/shop/supe ... sstattung/
:O znalazłem... Jak zejdziecie trochę niżej na stornie, jest listwa środkowa i ta co jest na światłach..
krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: krzysn »

Wow! Jesteś wyjątkiem ma tym forum! Nie wstydzisz sie, że jeździsz Skodą :-)
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Fable94 »

Bo moim zdaniem nie ma się czego wstydzić. Już nie ma się czego wstydzić. Niewiem jak kiedyś było z jakością wykonania w Skodzie ale teraz uwierzcie jest bardzo dobrze. Pracuje w Niemczech w firmie gdzie codziennie jeżdżę kilkudziesięcioma różnymi samochodami różnych marek. Skody wsrod innych marek wcale nie odbiegają tak bardzo jakością. Jak np wsiadałem pierwszy raz do Arteona to się przeraziłem jak ten samochód wygląda w środku. Porównajcie to z Superbem czy wyglądem nowej Octavii to tam jest tragicznie. Nawet taka C klasa mega słabo wygląda, dopiero od E klasy zaczyna się inny poziom. Ale teraz porównajmy ceny konkurencyjnych modeli. Wszyscy dookoła narzekają, że Skody są do duoy itd ale jak jadę przez miasto to przepelno ludzi się patrzy na ten samochód a ilu już zagadało ile to nie dałem za ten samochód.
Więc nie, nie wstydzę się xD
Tak poza tym co sądzicie o cenie za te listwy na światła i klapę?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: orlik »

no cena wysoka
mikooo
Posty: 27
Rejestracja: 23 cze 2019, o 18:33
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 350/500
Imię: Mikołaj

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: mikooo »

Daj do blacharza niech Ci zaszpachluje na równo i potem malowanie klapy, innego rozwiązania nie widzę na usunięcie miejsca na logo 🙂
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Fable94 »

Mikooo dokładnie tak zrobię. Już rozmawiałem z lakiernikiem i mówił że nie muszę nawet całej klapy malować tylko jak mam wersję sedan/hatchback to ta tylko część właśnie się znajduje się znaczek a Górna którą się łączy z szyba, powiedział że nie będzie potrzeby bo może zrobić dobre odcięcie właśnie na tym załamaniu poziom - pion. Bardzo mi zależy żeby jak najmniejsza część była malowana by przy sprzedaży nie musieć się tłumaczyć. Jak to zrobię na urlopie to napewno dam znać jaka cena za całość i jakie efekty
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: marasmus007 »

Fable94 pisze: 17 cze 2020, o 20:23 Mikooo dokładnie tak zrobię. Już rozmawiałem z lakiernikiem i mówił że nie muszę nawet całej klapy malować tylko jak mam wersję sedan/hatchback to ta tylko część właśnie się znajduje się znaczek a Górna którą się łączy z szyba, powiedział że nie będzie potrzeby bo może zrobić dobre odcięcie właśnie na tym załamaniu poziom - pion. Bardzo mi zależy żeby jak najmniejsza część była malowana by przy sprzedaży nie musieć się tłumaczyć. Jak to zrobię na urlopie to napewno dam znać jaka cena za całość i jakie efekty
Przemyśl temat bo jak założysz za grubo szpachli (zależne od głębokości wgłębienia znaczka) to za jakiś czas zacznie pękać i będzie to wyglądało bynajmniej słabo. Przerabiałem coś takiego w oplu jak pozbywałem się znaczka z maski.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Sdss »

Fable94 pisze: 17 cze 2020, o 20:23 Mikooo dokładnie tak zrobię. Już rozmawiałem z lakiernikiem i mówił że nie muszę nawet całej klapy malować tylko jak mam wersję sedan/hatchback to ta tylko część właśnie się znajduje się znaczek a Górna którą się łączy z szyba, powiedział że nie będzie potrzeby bo może zrobić dobre odcięcie właśnie na tym załamaniu poziom - pion. Bardzo mi zależy żeby jak najmniejsza część była malowana by przy sprzedaży nie musieć się tłumaczyć. Jak to zrobię na urlopie to napewno dam znać jaka cena za całość i jakie efekty
Ja zdjąłem napis w Leonie i były pytania i twierdzenia, ze na pewno malowany. Jak kupujący parapet to nic nie pomoże.
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Zamaskowanie wgłębienia po emblemacie tył

Post autor: Fable94 »

Znajomy który zajmuje się detailinguem mówił mi coś ost że jak i tak chce to malować to czy nie lepiej będzie mi tam przyspawać tam kawałek blachy i pomalować oczywiście po zeszlifowaniu. Niewiem czy jest to wykonalne, by nie wychodziła rdza później. Może go źle zrozumiałem i miał co innego na myśli
ODPOWIEDZ