Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
tom7
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2011, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: A6 2.0 TFSI
Lokalizacja: Łódź

Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: tom7 »

Od kilku miesięcy pomykam Superbem 2 Combi i w czasie jazdy po zmroku już wiele razy zdarzyło mi się, że inni kierowcy dają sygnały, sądząc pewnie że jadę na długich, albo mam za wysoko ustawione światła. Ci jadący z przeciwka, ale też ci bezpośrednio przede mną kilka razy dawali znaki awaryjnymi, jeden desperat w trasie nagle przyhamował, zjechał na pobocze i puścił mnie przodem, bo już nie wyrabiał :mrgreen: .
W żadnym aucie przed Superbem nie miałem takich lamp, ale zorientowałem się, że chyba się adaptacyjnych świateł nie reguluje ? (z góry przepraszam za być może naiwne pytania :) ). Czy więc ten typ tak ma i inni muszą się pogodzić, że tak mocno świecę ? Też mieliście podobne sytuacje ? Bo się zastanawiam, czy mogę coś zrobić, żeby nie wku..ć innych :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: sjak »

Mogą być źle ustawione, ale z tym to już raczej lepiej udać się do serwisu (lub innego warsztatu, ktory się na tym zna. To, że brak jest regulacji z wnętrza kabiny nie oznacza, że brak jej w ogóle. Xenony ustawia się jak każde inne światła
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: Nematode »

Mi też migają czasami, więc widocznie tak jest. Trzeba po prostu się z tym liczyć. Najgorzej jak ktoś wyczekuje do momentu gdy się mijamy i wtedy jebnie długimi. To czasami 2-3 sekundy gwiazdy widać przed oczami i bardzo tego nie lubię.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: edeks »

Ja trasy jeżdżę głownie po zmroku ze względu na moje pociechy, które wtedy grzecznie śpią i pozwalają bez przeszkód prowadzić:) i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś mi mrugał z przeciwka, że oślepiam, czy puszczał przodem w taki sposób. No, chyba, że rzeczywiście nie zdążyłem zmienić na mijania ;)

Za to często, szczególnie na początku, ludzie mrugali mi w dzień, że niby jadę bez świateł, a ci jadący za mną krzyczeli na radyjku.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: grzesiu26 »

Ja miałem to samo.
Migali aż w końcu sam sobie imbusem podregulowałem (obniżyłem trochę) światła.
Przy tych światłach jest bardzo ładne odcięcie i pięknie widać który reflektor świeci za wysoko, i bardzo łatwo to w 2 minuty wyregulować.
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: + SUPERboska + »

jak mi walą długimi bo uważają że ja na tych jadę. to udowadniam im że nie, włączając w tym momencie właśnie długie i wyprowadzam ich z tego błędu haha :) ooo a bi-ksenon potrafi na długich , ojj potrafi :)
Obrazek
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: ja456 »

Pewnie samopoziomowanie nie wyrabia się na naszych pięknych równych drogach - też mi często mrugają.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: eX »

u mnie tez bez problemowo, czasami jak przez droge ze wzniesieniami lece to potrafia strzelic dlugimi ale nawet nie reaguje, bo w takich miejscach kazde auto oslepia wyjezdzajac zza wzniesienia. przy normalnej jezdzie nie zdarzylo sie by ktos sygnalizowal mi oslepianie.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: AdamK »

edeks pisze: i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś mi mrugał z przeciwka, że oślepiam, czy puszczał przodem w taki sposób. No, chyba, że rzeczywiście nie zdążyłem zmienić na mijania ;)

Za to często, szczególnie na początku, ludzie mrugali mi w dzień, że niby jadę bez świateł, a ci jadący za mną krzyczeli na radyjku.
Zgadzam się z każdym słowem, mam to samo.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
tom7
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2011, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: A6 2.0 TFSI
Lokalizacja: Łódź

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: tom7 »

Czyli albo powinienem pomyśleć o regulacji świateł, albo mam szczęście do spotykania na drodze przewrażliwionych kierowców :)

Przy okazji rocznego przeglądu wiosną poruszę temat i najwyżej mi to sprawdzą, bo nie chcę sam grzebać przy nowym aucie i coś pochrzanić.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: Arci9 »

dołączam się do grupy tych, co im nie mrugają ;)
Nie kojarzę, żeby ktoś narzekał, za to jak koledzy pisali, często dawano mi znaki, że nie mam świateł, raz nawet policja :D (pisałem o tym)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: Misiek Fisiek »

Jeśli często Ci mrugają a nawet zdarzyło Ci się, że ktoś puścił Cię przodem, to pewnie masz źle ustawione. Mandatu za to nie dostaniesz ale szkoda innych kierowców. Dla nich to prawie tak jakby ktoś pociągnął Ci długimi po oczach.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: jjumbo »

pytania są dwa
czy masz samochód od nowości czy nie był rozbity i lampy trzeba wyregulować
a może w ustawieniach komputera pokładowego masz włączony tryb travel który zmienia ustawienia lamp samochodu ze względu na stronę jezdni po której w danym kraju się poruszasz bo jeśli tak jest i masz ustawiony na ruch lewostronny to lewa lampa będzie biła wysoko i będzie oślepiała innych kierowców
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: rowerek »

Dziwna sytuacja. Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby ktoś długimi mrugał. Co więcej częściej zdarza się, że xenony są ustawione poniżej dopuszczalnej wysokości świecenia. U mnie tak było i mi je minimalnie podnieśli. Być może na przeglądzie zerowym ktoś majstrował przy światłach i coś skopał. Albo już w fabryce były źle ustawione a w ASO nawet nie sprawdzili. W każdym razie umów się do ASO, podłączą do kompa w ustawieniu serwisowym, ustawią na nowo i będzie cacy. W moim przypadku ASO nie wzięło za to ani grosza bo jak się sami przyznali powinno to być zrobione przy wydaniu samochodu.
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Bi-ksenony - czy aż tak oślepiam innych ? [s2]

Post autor: AdamK »

Powiem więcej. Takich świateł jak w SII, to jeszcze nie miałem nigdy.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
ODPOWIEDZ