Nierowna praca po odpaleniu

jarekpalaczanis
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2020, o 22:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Jarek

Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: jarekpalaczanis »

Hejka...mam takie pytanie jestem umówiony do mechanika ale prosił bym o pomoc może ktoś miał coś podobnego ...na zimnym silniku przez około 2.3 sec autka faluje miedzy 900 a 1000 obrotów. Potem jak nigdy nic bajka chodzi ,nie szarpie i przyspieszenie super tylko to odpalanie kurde i niewiem a mam ją dopiero około tygodnia to jest 2fl 2015r. 140KM
alelampart
Posty: 7
Rejestracja: 4 sty 2022, o 21:19
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Aleksandra
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: alelampart »

Witam, czy coś udało się Pani ustalić? Jestem po regeneracji wtryskiwaczy, naprawie DPF, sprawdzeniu całego układu paliwowego i nic. Faluje, nierówno chodzi, czasami szarpie ‚ kanguruje’ przy ruszaniu.

Pozdrawiam
mazur1990
Posty: 172
Rejestracja: 21 sty 2020, o 18:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: mazur1990 »

Sprawdź zawór regulacji cisnienia na listwie CR. Szarpnięcia mogą być powodowane przez zawor EGR.
matthew
Posty: 102
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: matthew »

U mnie tez sie pojawil podobny problem. Silnik CFFB 2.0 tdi 140. Ogolnie wiem, ze mam problem z EGR (wywala blad) ale co do samej jazdy nie ma zadnych objawow. Zaczynajac od poczatku auto kupilem z rok temu, bylo wszystko ok, jedynie sporadycznie raz na jakis czas po uruchomieniu silnika, przez ok 2-3 sek delikatnie nie rowno pracowal, dalej wszystko bez problemow. Wczoraj po ok godzinnym postoju, odpalil za pierwszym razem jednak po chwili zaczal przygasac i w koncu zgasl. 3 razy go krecilem, kulal ale w koncu odpalil. Jezeli chodzi o sama jazde, to bez problemu. Dzis rano odpalil mi z delikatnym szarpnieciem, a dalej bylo ok. Czytalem w kilku zrodlach i rozne przyczyny podaja - cofajace sie paliwo, zle dzialajacy rozrusznik, pompa paliwa ... Moze u nas ktos sie z tym spotkal i sobie poradzil?

Edit

Dodam jeszcze tylko, ze EGR jakis czas temu wyczyszczony, blad jeszcze jakis czas wyskakiwal ale na ta chwile jest ok. Zadnego innego bledu nie pokazuje.
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: fabek »

Trzeba zobaczyć czy pompka niskiego ciśnienia jest wydajna i w tym czasie zobaczyć na pompie wysokiego ciśnienia czy wartości aktualne pokrywają się z docelowymi. Drugim elementem są wtryski. Wystarczy, że któryś bedzie się przywieszał. Filtr paliwa mam nadzieje, że nowy i opiłków nie było.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: into »

U mnie również lubi z rana pracować nierówno i puszcza dym, po jakimś kilku sekundach to ustaje, oraz na zimnym przy przyspieszeniu czasem szarpie. Byłem u znajomego mechanika. Powiedział żeby olać temat i jeździć. Jak się zepsuje to się naprawi.
I'm the man on the silver mountain
Kamil1993
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2024, o 18:51
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Kamil

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: Kamil1993 »

Witam koledzy,
Siemka, Skoda Superb 2, 2.0Tdi 140km common rail 2011r. Problem polega na tym że na zimnym po odpaleniu obroty skaczą i słychać nierowna pracę silnika do tego biały dym (może wpadający w siwy) ogólnie raz go mniej jest raz więcej tak samo z falowaniem raz mocniej raz mniej(trwa to przez około 15s potem już wszystko jak należy) i teraz tak są minusowe temp ale jak było np 25 stopni to też mi falowały obroty ale przez krótszy czas i nie pracował tak nierówno silnik dym też był.
---Wtryski nowe (na starych wtryskach też falował ale chyba nie było tyle tego dymu lub wgl go nie było ale nie pamietam) tak były kodowane i wgl.
---Dpf, egr off
---zero błędów
--- Nowe świece
Brak pomysłów co może być, może ktoś miał podobny problem. A i moc ma normalnie spalanie ok wszystko si tylko te falowanie i ten dym. Zaznaczę że auto stało teraz u mechanika sprawdzali wszystko od a do z i poddali się..
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: into »

Jakie masz spalanie ? Ile km robisz zazwyczaj od pełnego baku do zaświecenia się rezerwy ? Nie pytam o komputer pokładowy bo u mnie na przykład bardzo przekłamuje.
I'm the man on the silver mountain
Kamil1993
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2024, o 18:51
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Kamil

Re: Nierowna praca po odpaleniu

Post autor: Kamil1993 »

Spalanie mam dobre w trasie prędkość 120 na zbiorniku 1050km wokół komina ciężko mi powiedzieć ale spalanie myślę że ok 6.5/7l
ODPOWIEDZ