Lampa xenon lewa

zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Lampa xenon lewa

Post autor: zeluspl »

Witam,
Po spotkaniu z Łosiem poszukuje elementu do swojej superb 2 2.0 TDI 170km
Potrzbuję lewą lampę xenon 3T1 941 015B - stara lampa
Te które widzę na aukcjach mają początkowe oznaczenie takie same lecz różnica w ostatniej literce ( moja ma 015B a te z aukcji 015E) - jaka jest różnica ? Jest ktoś w stanie pomóc ?
Mam pęknięty klosz wiec tylko wymiana wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: marioti »

Z tego co się orientuję końcówka 015, dotyczy całego reflektora razem z osprzętem - taki wychodził z fabryki. Numer ten nie występuje w Etka, bo tam to jest opisane na poszczególne części. Jeżeli osprzęt (sterownik, przetwornica) są ok, to kup samą lampę z końcówką 017B. Lampy robiła Hella. U nich cały zespół reflektora miał numer 1ZS247047-09, ale sama lampa 1ZS 247 047-331
temat opisany na wschodzie - http://superb-club.com/forum/showthread.php?t=5459

A przykładowa cena: https://www.iparts.pl/czesc/reflektor-h ... 93647.html
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: zeluspl »

Wiec krotko oznaczenie 031T 094 015B - moja lampa.. zamiennie 031T 094 015E nie będzie ok ? Musi być taki sam numer ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: marioti »

Trudno powiedzieć bo nie ma za wiele info w sieci na ten temat.
Najprościej to pojedź albo zadzwoń na dział części do któregokolwiek Aso, niech Ci to ustawą po VIN-ie
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: Enriquez »

Są dwie z końcówką B.
To, co mi przychodzi do głowy, to różnica między B i E może być w module sterującym. Jak to się zachowa, jakbyś założył różne - nie wiem. Mechanicznie raczej to będzie to samo.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: zeluspl »

Dziekuje :)
To tylko jedna z wysłanych wchodzi w grę.. ja mam Xenon a nie bixenon.. a komentarz do osoby sprzedających ( wcześniej sprzedał prawą- lampa zaparowała itd.) więc jest strach ze jak złoże auto w kupe okaże się że lampa jest nieszczelna.. szkoda, że nie da się wymienić samego klosza - tylko on ucierpiał ze starciem z łośkiem.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: marioti »

Pewny jesteś ze światła drogowe (długie) realizowane były tylko przez dodatkową żarówkę w lampie i napewno dodatkowo nie opadała przesłona w soczewce od światła mijania?

Jak nie da się rozkleić. Pewnie że da się, choć łatwe to nie jest. Na forum jest kilku co malowali środek na czarno i musieli rozklejać. Zdaje się że do regeneracji odbłyśnika soczewki też trzeba lampę rozklejać
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: Enriquez »

W S2 były albo Bi-Ksenon albo halogen.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: zeluspl »

Muszę podłączyć drugą lampę i sprawdzić czy to bixenon..’może mi się myli z drugim autem..
Słuchajcie.. jako że mam dużo czasu póki skompletuję wszystkie części do Superb pomyślałem, że sprubuję zdjąć szkło.. jest gdzieś to opisane na forum ? Klosz jest połamany reszta jest cała.. muszę kupić tylko klosz ok 250 zł oraz zestaw naprawczy, wszystkie 3 mocowania są urwane..
Czy odklejanie wygląda jak w linku poniżej ? Jakiego kleju jżyć przy zakładaniu nowego klosza ?
https://m.youtube.com/watch?v=4_gahiapAno
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: marioti »

No właśnie dlatego pytam.
Jak masz "żarówkę" ksenonową D1S, to tam powinien być tzw. bi-ksenon. Sprawa była też wałkowana na forum. W S2, przy żarówce D1S, załączenie świateł drogowych (długie) powoduje zapalenie się dodatkowej H3 i opadnięcie osłony w soczewce z D1S. Ot i cały bi-ksenon. I jeszcze jedno, jak tylko "mrugasz" długimi bez włączonych świateł mijania, to zaświeci ci się tylko halogen obok.
Skoro masz na lampie oznaczenie 3T1941015B, to cała wlepka powinna wyglądać tak- https://www.google.com/search?q=3T19410 ... YMRYpKABMM
gdzie jak widzisz, przed numerem części masz oznaczenia żarówek.

Odklejanie nie jest łatwe (a z pewnością nie takie super jak na tym filmiku) ale skoro twój klosz jest połamany, to wystarczy podgrzewać opalarką, ale z czuciem, żebyś nie potopił plastików obudowy, i po prostu wygrzebiesz klosz kawałek po kawałku. Potem nowy klosz przyklejasz. Sposobów jest wiele. Ja używam tzw. sznura butylowego, który pozwala rozebrać lampę w razie potrzeby, ale trzeba dobrać odpowiednią średnicę sznura i dobrze go ułożyć bo możesz mieć nieszczelności. Albo po prostu kup sobie tubę zwykłego silikonu szklarskiego czarnego (takim samym często wklejają szyby do aut)
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: zeluspl »

Ok postaram się wymienić klosz..
Zamotane z tym bi czy nie bi.. mam wlepkę taką jak wrzuciłeś w linku.. czyli to jest lampa.. ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: marioti »

no to jest bi-ksenon. Co oznacza, że jedna i ta sama żarówka ma dwie funkcje (bi...)
zeluspl
Posty: 27
Rejestracja: 11 paź 2019, o 06:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: zeluspl »

Próbowałem dziś sił z lampą.. stanęło na tym, że zamówiłem nową.. klosz co prawda zdjąłem w połowie alee nie widziałem, że w środku są pieprzone śrubki, które łączą ten odbłyśnik srebrny z lampą ( nie miałem pomysłu jak to odkręcić więc rzuciłem lampę w kąt. Tyle nerwów..
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: loko34 »

Te wszystkie śruby odkręcasz od strony zaślepek Jak uda ci się klosz odkleić to masz to wielki sukces reszta to bajka

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Lampa xenon lewa

Post autor: marcinj6 »

Mam pytanie odnośnie lamp w moim S2 mam na lampach napisane bixenon. Jak włączam to się najpierw ustawiają w lewo a potem w prawo. Czy to są bixenony skrętne? I u siebie też mam osobne żarówki od świateł długich.
ODPOWIEDZ