2 foteliki i dorosły pasażer - czy tak można?

Tematy nie związane z Superbem
321frytki
Posty: 5
Rejestracja: 8 mar 2020, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

2 foteliki i dorosły pasażer - czy tak można?

Post autor: 321frytki »

Witam wszystkich,
W sumie temat związany z Superb II, ale piszę tutaj bo nie pasuje do żadnego z działów
Wybieram się do Holandii z pomorskiego. Mieliśmy jechać w 5 osób (3 dorosłych +2 dzieci), po wpięciu drugiego fotelika z tyłu zostało bardzo bardzo mało miejsca..
Moje pytanie czy można tak jechać (wiadomo, że ten co będzie siedział po środku to na styk, może być nawet problem z zapięciem pasów...) ? i nie chodzi mi o Polskę, tylko bardziej Niemcy i Holandia (mam około 1100km do przejechania w jedną stronę).
Z góry dzięki za podpowiedzi/info jak to wygląda za granicą.

Obrazek
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

2 foteliki i dorosły pasażer - czy tak można?

Post autor: baarttbaartt »

Miałem taki sam problem rozwiązałem go poprzez umieszczenie jednego fotelika z przodu. Wtedy z tylu drugi fotelik i dwie dorosłe osoby dały rade. Fotelik z przodu zapięty pasami (fotelik 9-18kg).
Dwa fotelik z tylu i osoba po środku to koszmar max na 2 km drogi do sklepu i pasów raczej się nie zapnie;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
321frytki
Posty: 5
Rejestracja: 8 mar 2020, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: 2 foteliki i dorosły pasażer - czy tak można?

Post autor: 321frytki »

Też o takiej opcji myślałem, ale w Holandii do 3 lat nie można jeździć z przodu, a moje dzieci są młodsze...

Obrazek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: 2 foteliki i dorosły pasażer - czy tak można?

Post autor: timanfaya »

To jeden fotelik do przodu, a przed granicą z Holandią oba do tyłu + pasażer na wcisk. Wtedy wszystko legalnie i relatywnie najbardziej wygodnie.

A dwa, że warto zainwestować w lepsze foteliki - jakby były RWF to by automatycznie pasażer w środku miał więcej miejsca w "barach"
Pietrówa
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2019, o 16:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 174,7
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Ząbki

Re: 2 foteliki i dorosły pasażer - czy tak można?

Post autor: Pietrówa »

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że "szczęśliwiec", który będzie siedział między fotelikami będzie miał tragiczną podróż. Dystans 120 km i człowiek chodzi bokiem.

Wiem, że łatwo powiedzieć, ale zgadzam się z timanfaya, że przy fotelikach tyłem do kierunku jazdy, pasażer będzie miał o niebo lepiej.
ODPOWIEDZ