Usterka ACC po montazu haka holowniczego

losmile
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2020, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Usterka ACC po montazu haka holowniczego

Post autor: losmile »

Witam
Niedawno zamontowałem w swoim SIII (2016r, 2.0TDI, 150Km, Automat) hak holowniczy. W momencie montażu haka miałem usterkę ACC, stąd po montażu haka zweryfikowałem całą elektronikę , ignorując informację o usterce ACC, która pojawiła się już wcześniej (hak montowałem nie w ASO, ale lokalnym warsztacie). Po zamontowaniu haka pojechałem do ASO w celu naprawy ACC. Usłyszałem, iż ACC nie działa, gdyż zamontowałem hak, a wg producenta w moim aucie haka być nie powinno. Tyle ,ze jak już pisałem, ACC nie działało już wcześniej. W ASO powiedziano mi, iż moje auto nie jest dostosowane do ciągnięcia przyczep, gdyż ma niedostosowany do tego układ chłodniczy (tym się nie przejmuje, gdyż ciągam lekka przyczepę towarową ze sprzętem kempingowym, co nie obciąża nadmiernie auta). Niemniej jednak fakt, ze zamawiając auta nie zamówiłem opcji "przygotowania do montażu haka" czy tez od razu haka holowniczego w moim mniemaniu nie powinno mieć wpływu na brak kompatybilności elektroniki haka z ACC.
A w tym momencie w ASO mi powiedziano, ze gdy rozłączają wiązkę haka, to ACC działa (sprawdzali to w ASO). Gdy podłączają wiązkę haka, ACC przestaje działać. Mam wybrać, co ma działać, bo obie opcje naraz nie wchodzą w grę.
A przecież nawet gdybym przy kupnie auta zamówił opcje przygotowania do montażu haka, tez wybrałbym dodatkowo ACC i wówczas by współgrało.
Proszę Was o info, czy ktoś miał do czynienia z podobnym problemem.
Może ma ktoś z Was namiary na kogoś, kto sie na tym zna i poradzi sobie z problemem.
Z góry dziękuje za Wasze rady
woju80
Posty: 21
Rejestracja: 18 wrz 2017, o 16:52
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Brzeg OB,Niemcy

Re: Usterka ACC po montazu haka holowniczego

Post autor: woju80 »

Może późno ale może ktoś skorzysta.
Po zamontowaniu haka trzeba zrobić adaptację za pomocą vcds.
Ja hak montowałem sam w garażu , auto też bez wiązki a adaptację zrobił "specjalista" w Polsce , w 5 minut, przed garażem .
Jak pytałem w warsztatach to mechaniory nie wiedziały nawet , że trzeba adaptację zrobić.
Skoda w DE chciała 1200 Euro !!!
lochi1978
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2023, o 17:25
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Usterka ACC po montazu haka holowniczego

Post autor: lochi1978 »

Cześć. U mnie po wpięciu zasilania wiązki wyskakuje Front Assist niedostępny. Jak sobie poradziłeś ze swoim problemem?
dzięki z góry za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Usterka ACC po montazu haka holowniczego

Post autor: Kulpas »

Cześć. Z mojej strony mogę polecić zakład RETROFITCAR w Porębie. Robię tam wszystkie modyfikacje i Robert zna się na swojej pracy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ