Amortyzatory przednie - zużycie

Cancer0s
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 21:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kacper

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: Cancer0s »

@jackstrong gdzie oryginalne amoryzatory 2800? ;) Teraz jeden nowy oryginalny do SS3 z DCC kosztuje 1750 PLN + poduszki + łożyska to wychodzi całkiem pokaźna kwota niestety.

Na razie słyszałem, że albo opcja to amoryzatory z passata i teraz czytam tutaj, że ktoś polecał to - https://bilsteinpolska.pl/22/bilstein-b6-damptronic-reg (tutaj też pytanie czy jak masz z tyłu oryginalne a z przodu te to nie będzie żadnych zgrzytów?)
jackstrong
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: jackstrong »

W passacie b8 są takie same amortyzatory. Wysłałem Ci wiadomość pw. Sprawdź po numerach części cenę.
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

Czy ktoś z Was wie może gdzie dostane amorki Bilstein B6 na tył z DCC?
Obrazek
Cancer0s
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 21:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Kacper

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: Cancer0s »

To samo w sumie jeśli chodzi o przód też nie widzę "BILSTEIN - B6 Performance (DampTronic®) Amortyzator"

Pytanie czy nie ma żadnego zgrzytu jak z tyłu zostają stare oryginalne, a na przód wpinane są te nowe?

Dodatkowo jest jakaś różnica w jakości tych amo między oryginalnymi? Lepszy komfort, trwałość?

Edit: Widzę, że późna godzina i powtórzone pytanie ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: orlik »

Zapomnijcie o B6 damptronic, czy to tył czy to przód. Zamawiałem od sierpnia zeszłego roku, w tym od grudnia bezpośrednio w fabryce. Do dnia dzisiejszego nie ma! Końcem kwietnia zamówiłem st xa z cancelerami i od wczoraj już mam na aucie.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: kefirek »

Bilestein milczy, na maile nie odpisuje. Także pewnie będzie jak orlik pisze, inna opcja z DCC to gwint KW z DCC ale to cena ~11koła i chyba wszystkie opcje z zwieszeniem DCC zostały wyczerpane, bo nie znalazłem aby ktokolwiek inny robił amorty z DCC.
Co do gwintu pytanie techniczne: wysokość regulujemy na "nakrętce" poniżej sprężyny i robimy to nawet na zamontowanym amorze w samochodzie. Jakkolwiek o ile chcemy auto obniżyć to idzie zapewne gładko, bo sprężyna ciśnie w dół więc nie musimy pokonać jej twardości, a jak jest w drugą stronę gdzie musimy jeszcze pokonać twardość sprężyny? Ten klucz hakowy nie wygląda na jakoś super mocny.
Regulacja tłumienia odbywa się przez co?
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

OK, w takim razie szukam w DE. Tylko dla pewności jaki model amorów na tył? Bilstein 20-267537 ?
Obrazek
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: KriSSo »

Przecież do regulacji auto podnosisz, sprężyna rozprężasz, koła wiszą w powietrzu albo ściągasz je całkiem, to ciążenie sprężyny jest na tyle małe, że spokojnie kluczem kręcisz do góry. Chyba, że chciałeś to robić jak auto stoi na kołach? :D Chyba jednak nie. Regulacja tłumienia odbywa się różnie, zależnie od zawieszenia. Najczęściej jednak wkłada się kółko z drucikiem w otwór na górze tłoka i kręci lewo-prawo. Odpal sobie YT i wszystko obejrzysz dokładnie.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie? Montował ktoś B6 z DCC? Czy są to 23-254343 na przód i 20-267537 na tył?
Obrazek
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: kefirek »

Odpowiedz była już udzielona kilka razy na forum, B6 z DCC nikt nie montował, bo nikt ich nie znalazł. Sam szukam, szukam i nie ma.
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: KriSSo »

Wejdź proszę na stronę Bilsteina, masz katalog online. Podajesz markę, model, wersję i wyskakuje Ci lista. Wybierasz amortyzatory i wyskakuje Ci lista jak byk.

http://web1.carparts-cat.com/default.as ... 019&12=100
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

Już znalazłem. To wygląda na to ze będę pierwszy bo znalazłem je w DE. Ale czas realizacji polowa czerwca :/
Obrazek
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: kefirek »

O ile będziesz je miał w tym czerwcu. Też mam info ze połowa czerwca, ale zapytaj orlika ile się naczekal i słyszał podobne historie i finalnie kupił giwnt.
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: KriSSo »

qrwde pisze: 29 kwie 2021, o 15:44 Już znalazłem. To wygląda na to ze będę pierwszy bo znalazłem je w DE. Ale czas realizacji polowa czerwca :/

Znalazłeś? Jakbyś znalazł, to byłyby na stanie i miałbyś je po majówce next week. Ktoś w DE obiecuje połowę czerwca podczas, gdy producent obiecywał w marcu, w kwietniu i w maju. Na zamówione zestawy ludzie czekają od zeszłego roku. Także fajnie, że znalazłeś, choć ich nie ma :mrgreen:
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: orlik »

Czas realizacji zmieniają co miesiąc ;) także jak zależy Ci na zmianie zawieszenie to kupuj już teraz coś innego. Ja tak miałem od sierpnia ubiegłego roku przesuwane co miesiąc, do dnia dzisiejszego nie przyszły. Teraz żałuje, że nie kupiłem gwintu już w sierpniu tamtego roku ;)
ODPOWIEDZ