Amortyzatory przednie - zużycie

Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

orlik pisze: 3 wrz 2021, o 04:19 Mówiłem Ci już o tym w kwietniu ;) już byś od tego czasu śmigał jak człowiek na normalnym zawieszeniu ;)

Na B16 damptronic nie znam nikogo w Polsce, kto by śmigał w superbie.
Na KW DCC jest jedna osoba, ale nie ma jej tu na grupie. Po za tym KW DCC to jest ten sam amor co w KW V2 i ST XA, różnica to tylko możliwość klikania sobie przyciskiem i cena minimum x2, która moim zdaniem nie warta jest tej zabawy, bo dobrze ustawione KW V2 czy ST XA radzi sobie cały czas dobrze.
Można jakiś namiar na tego gościa?
Obrazek
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: kefirek »

Pytałem o KW DCC na mqb performance na fb. Poniżej opinia tego użytkownika. Ja chyba finalnie po powrocie z urlopu zamawiam. Co do guzika i ceny x2 niby tak ale to jest cos z czego nie chce rezygnować.
Mam KW DDC i sobie chwalę. Wykorzystuję auto tylko i wyłącznie jako daily i właściwie prawie nigdy nie nie korzystam z trybu sport, bo w przeciwieństwie do seryjnego DCC nie ma takiej potrzeby. W trybie normal zarówno komfort jak i pewność prowadzenia są na odpowiednim poziomie, nie ma bujania jak w serii.
Sport włączam jedynie czasami na szybkich autostradowych odcinkach, zmiana jest odczuwalna. Natomiast już nie przełączam trybów tak często, jak to bo w seryjnym DCC, no naprawdę w trybie normal auto prowadzi się świetnie i daje wystarczającą pewność i przyjemność z jazdy.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: Kuster »

Aaaaa... Jaka jest różnica w zawieszeniu (przednim) pomiędzy SS3/Passat B8/Arteon?
Wszystko DCC a z kom się nie spotkałem to mówi że najlepszy zawias jest w antenie potem w passacie a na końcu pontonowy superb...
Te amory nie są zamienne?
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

kefirek pisze: 5 wrz 2021, o 06:49 Pytałem o KW DCC na mqb performance na fb. Poniżej opinia tego użytkownika. Ja chyba finalnie po powrocie z urlopu zamawiam. Co do guzika i ceny x2 niby tak ale to jest cos z czego nie chce rezygnować.
Mam KW DDC i sobie chwalę. Wykorzystuję auto tylko i wyłącznie jako daily i właściwie prawie nigdy nie nie korzystam z trybu sport, bo w przeciwieństwie do seryjnego DCC nie ma takiej potrzeby. W trybie normal zarówno komfort jak i pewność prowadzenia są na odpowiednim poziomie, nie ma bujania jak w serii.
Sport włączam jedynie czasami na szybkich autostradowych odcinkach, zmiana jest odczuwalna. Natomiast już nie przełączam trybów tak często, jak to bo w seryjnym DCC, no naprawdę w trybie normal auto prowadzi się świetnie i daje wystarczającą pewność i przyjemność z jazdy.
Ja również zamawiam, jednak to wygoda z guzika zmiana trybu a nie gdzieś pod maską grzebać.
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: orlik »

No taka wygoda, że jak raz dobrze ustawisz, to nie myślisz nic klikać, bo w każdych warunkach się to sprawdza, jest bardziej komfortowy niz teraz na komfort i bardziej sportowy niż teraz na sport. Też nie wierzyłem a jednak. Zresztą kolega wyżej Ci napisał, że nie przełącza praktycznie wogóle trybów tylko głównie jeździ na normal, bo tak właśnie pracuje lepsze zawieszenie niż te seryjne shitowe amortyzatory DCC.
I spytajcie kolegi, czy jak by miał kupić nowe KW DCC czy by je kupił i czy warte jest to tych pieniędzy ;)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: kefirek »

Nie wiem. Musiałbym się przejechać i jednym i drugim, obecnie z DCC korzystam b. często przełączając tryby.
U mnie przy okazji będą też zakładane tuleje z RSa, bo leżą i się kurzą od kwietnia
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

kefirek pisze: 5 wrz 2021, o 17:53 Nie wiem. Musiałbym się przejechać i jednym i drugim, obecnie z DCC korzystam b. często przełączając tryby.
U mnie przy okazji będą też zakładane tuleje z RSa, bo leżą i się kurzą od kwietnia
Podzielam Twoje zdanie. Nie po to onfigurując auto brałem DCC żeby teraz z tego zrwzygnować. Zrezygnowałbym z tego tylko w wypadku gdyby nie było alternatywy, tzn gdyby była możliwość wsadzenia skodowskiego DCC po raz drugi. Sama rozpórka dała wiele , teraz wpadnie zawias, tuleje od audi i mam nadzieję że auto będzie jeżdziło lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: orlik »

Bo nie możesz się pogodzić z wywaleniem kilku tysięcy na DCC, rozumiem, też tak miałem ;) a trzeba było brać bez DCC i różnicę w cenie przeznaczyć od razu na gwint ;)
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

orlik pisze: 5 wrz 2021, o 21:47 Bo nie możesz się pogodzić z wywaleniem kilku tysięcy na DCC, rozumiem, też tak miałem ;) a trzeba było brać bez DCC i różnicę w cenie przeznaczyć od razu na gwint ;)
Teraz ro ja też wiem 😉
Obrazek
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: Patryk211088 »

W najbliższej przyszłości będę chyba musiał zmienić amortyzatory bo na ścieżce wyszły 44,%. Kto produkuje amortyzatory na pierwszy montaż? Nie wiem jakie ewentualnie założyć. Kayaba wychodzi atrakcyjnie cenowo. Myślałem też ewentualnie o zmianie sprężyn przy okazji. Superb 1.4 liftback zwykle zawieszenie
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: KriSSo »

orlik pisze: 5 wrz 2021, o 21:47 Bo nie możesz się pogodzić z wywaleniem kilku tysięcy na DCC, rozumiem, też tak miałem ;) a trzeba było brać bez DCC i różnicę w cenie przeznaczyć od razu na gwint ;)
Dokładnie tak zrobiłem zamawiając auto. Celowo wziąłem bez DCC, bo w planie było zawieszenie. Wpadło KW V2 i jest doskonale, naprawdę, najlepszy mod z tych popełnionych.
qrwde pisze: 6 wrz 2021, o 05:41 Teraz ro ja też wiem 😉
Jeśli natomiast koniecznie chcesz mieć to DCC, to kupić KW DDC czy B16 damptronic (o ile dostępny) i po sprawie. Problem tylko w tym, że to bardzo drogie opcje. Natomiast możesz poprawić trakcję znacznie taniej wymieniając choćby stabilizatory i tuleje. Na pewno będzie lepiej skręcał niż obecnie.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: piotr26 »

Czy jest jakies rozwiązanie w kwestii dedykowanych amortyzatorów i sprężyn, aby nie obniżać auta? Chcę pozostać przy seryjnym prześwicie.
Stachinio24
Posty: 9
Rejestracja: 4 cze 2021, o 07:21
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomek.C

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: Stachinio24 »

Czy orientujecie się jakiego typu amortyzatory montowane są na pierwszy montaż? Gazowe czy olejowo-gazowe? Chodzi o standardowe zawieszenie!
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

KriSSo pisze: 28 wrz 2021, o 17:38
orlik pisze: 5 wrz 2021, o 21:47 Bo nie możesz się pogodzić z wywaleniem kilku tysięcy na DCC, rozumiem, też tak miałem ;) a trzeba było brać bez DCC i różnicę w cenie przeznaczyć od razu na gwint ;)
Dokładnie tak zrobiłem zamawiając auto. Celowo wziąłem bez DCC, bo w planie było zawieszenie. Wpadło KW V2 i jest doskonale, naprawdę, najlepszy mod z tych popełnionych.
qrwde pisze: 6 wrz 2021, o 05:41 Teraz ro ja też wiem 😉
Jeśli natomiast koniecznie chcesz mieć to DCC, to kupić KW DDC czy B16 damptronic (o ile dostępny) i po sprawie. Problem tylko w tym, że to bardzo drogie opcje. Natomiast możesz poprawić trakcję znacznie taniej wymieniając choćby stabilizatory i tuleje. Na pewno będzie lepiej skręcał niż obecnie.

O Bilsteinie możesz zapomnieć, oni chyba w tej fabryce w karty graja. KW DCC zamówione, czekam na dostawę.
Obrazek
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Amortyzatory przednie - zużycie

Post autor: qrwde »

No wiec przyszła przesyłka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Termin z mechaniorem mam na 25.10. Teraz pytanie o poduszki amorków, macie coś godnego polecenia? Może jak w przypadku tulei wahacza podejdzie jakiś odpowiednik z audi?
Obrazek
ODPOWIEDZ