Wymiana- PIERŚCIEŃ ŚLIZGOWY

tradek
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2020, o 22:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Wymiana- PIERŚCIEŃ ŚLIZGOWY

Post autor: tradek »

Witam
Zwracam się z pytaniem czy ktoś miał doczynienia z pierścieniem ślizgowym.
Generalnie manewrując na parkingu w pewnym momencie kierownica zaczęła nagle trzeszczec-a wzasadzie pyrkotac i pochwili trzask i zapaliła się kontrolka poduchy, kontrolka sos, brak klaksonu i wszelkich funkcji na kierownicy. Na szczescie można jechać,drobna choinka na desce ale da rade.Rozpoczelem poszukiwanie co to mogło się stać na początku myślałem ze może jakaś wiązke szlak trafił. Postanowiłem zadzwonić do Aso i podpytać co i jak i za ile. Tlumacze Panu na częściach objawy a on mówi pierścień ślizgowy no ale w sumie to się nie psuje -tym większe moje zdziwienie, pytam ile on kosztuje a Pan na dzień dobry 1000 PLN Plus wymiana + Plus programowanie, ale pozostałych kosztów nie potrafił określić odsyłając mnie na serwis. Z serwisem na razie dałem sobie spokój bo jak pierścień 1k to reszta pewnie też po 1k i w sumie wyjdzie 2,5 do 3k PLN. W związku z tym pytanie czy może ktoś ma wiedzę czy trzeba to programować a może wystarczy wymiana starej czesci na nowy pierścień i będzie działać.
I dwa czy taki pierścień dostępny jest na zamiennikach bo do starszych modeli to koszt 100 do 300 PLN a nie 1k, chociaż zamiennika nie udało mi się znalezc. Na allegro jakiś pacjent od VW sprzedaje za 800 PLN, ale czy to pasuje ciężko powiedzieć. Tak więc moje pytanie czy ktoś posiada wiedzę w powyższym temacie i mógłby się nią podzielić. Inne pytanie od czego to się popsuło bo na tyle eksploatowanych aut pierwszy raz taki przypadek, bywala wymiana zespolonego przełącznika ale to przy przebiegach 150k i wyżej a nie 80 k
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana- PIERŚCIEŃ ŚLIZGOWY

Post autor: Enriquez »

tu masz, podaj trochę danych - może numer części?
poniżej takie jak u mnie:
https://allegro.pl/listing?string=5Q095 ... 06&order=p
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Wymiana- PIERŚCIEŃ ŚLIZGOWY

Post autor: Wojti2 »

Przed demontażem starego zapisz sobie kodowanie.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
ODPOWIEDZ