Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

Bo u mnie jak na zdjęciu:

Obrazek

Możecie sprawdzić w swoich autach? Miałem jakieś problemy z aktualizacją i nie jestem pewien czy się wykonała (a nie zwróciłem uwagi która wersja była wcześniej).
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

Koledzy... serio nikt tutaj nie ma MY2021 z Columbusem? No nie wierzę... ;-)
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: kacluk »

Nie każdy jest tak bogaty ;) ja mam Columbusa ale w 2016 ;).
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: kefirek »

ahaman pisze: 1 mar 2021, o 08:21 Koledzy... serio nikt tutaj nie ma MY2021 z Columbusem? No nie wierzę... ;-)
Powiem Ci w czwartek piątek - zakładam że ASO wyda auto zaktualizowane
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: SS »

Ja mogę odpowiedzieć jutro po odbiorze. Cierpliwości
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: SS »

U mnie jest tak jak u Ciebie, tzn zgadzają się Nr urządzenia, Sprzęt, Oprogramowanie, Kodeki i Baza danych radia. Nawigację mam 20.3
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

kefirek pisze: 1 mar 2021, o 19:59
ahaman pisze: 1 mar 2021, o 08:21 Koledzy... serio nikt tutaj nie ma MY2021 z Columbusem? No nie wierzę... ;-)
Powiem Ci w czwartek piątek - zakładam że ASO wyda auto zaktualizowane
Dzięki. Niekoniecznie. :-) Mnie wydali niezaktualizowane auto, tzn. informacja o aktualizacji pojawiła się w trakcie odbioru auta, gdy zakładaliśmy nowego użytkownika i łączyliśmy się z usługami online. Z oczywistych względów zrobiliśmy wtedy "skip".
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

SS pisze: 2 mar 2021, o 20:00 U mnie jest tak jak u Ciebie, tzn zgadzają się Nr urządzenia, Sprzęt, Oprogramowanie, Kodeki i Baza danych radia. Nawigację mam 20.3
Super, dzięki za info. A czy sprawdzałeś ręcznie, czy jest dostępna nowsza wersja?
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: SS »

Nie, póki co odebrałem tylko auto i wstawiłem do garażu. Nie mam kiedy usiąść i rozejrzeć się po ustawieniach bo cały czas robota goni. W weekend myślę, że się uda
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

SS pisze: 3 mar 2021, o 15:48 Nie, póki co odebrałem tylko auto i wstawiłem do garażu. Nie mam kiedy usiąść i rozejrzeć się po ustawieniach bo cały czas robota goni. W weekend myślę, że się uda
Doskonale rozumiem. Dlatego ja ustawiłem sobie odbiór auta w piątek po południu. :P
piterwws
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2021, o 07:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotr

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: piterwws »

Ja kolego miałem problem z dźwiękiem z tego radia, auto jest na przeglądzie, podobno oprogramowanie było nieaktualne, wyślę Ci jak odbiorę, bo wgrali rzekomo najnowsze.
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

piterwws pisze: 3 mar 2021, o 19:09 Ja kolego miałem problem z dźwiękiem z tego radia, auto jest na przeglądzie, podobno oprogramowanie było nieaktualne, wyślę Ci jak odbiorę, bo wgrali rzekomo najnowsze.
Ekstra. A jakiego rodzaju to były problemy? Bo ja mam sporadycznie tak, że nie mogę zwiększyć głośności (przy odtwarzaniu Spotify przez Android Auto), choć ściszyć już mogę. Czasami zdarzy się również tak (to jeszcze rzadziej), że zamiast zrobić głośniej muzykę - zwiększa mi głośność (przynajmniej taka pokazuje się ikonka) od funkcji głosowych i zestawu głośnomówiącego. Poza tym odkryłem, że przy wybranych częstotliwościach delikatnie "pierdzą" przednie głośniki (w drzwiach albo w słupku). Masz tak również? Jak chcesz to mogę Ci powiedzieć na jakim utworze oraz jakich ustawieniach equalizera to sprawdzić.
piterwws
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2021, o 07:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotr

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: piterwws »

ahaman pisze: 4 mar 2021, o 08:19
piterwws pisze: 3 mar 2021, o 19:09 Ja kolego miałem problem z dźwiękiem z tego radia, auto jest na przeglądzie, podobno oprogramowanie było nieaktualne, wyślę Ci jak odbiorę, bo wgrali rzekomo najnowsze.
Ekstra. A jakiego rodzaju to były problemy? Bo ja mam sporadycznie tak, że nie mogę zwiększyć głośności (przy odtwarzaniu Spotify przez Android Auto), choć ściszyć już mogę. Czasami zdarzy się również tak (to jeszcze rzadziej), że zamiast zrobić głośniej muzykę - zwiększa mi głośność (przynajmniej taka pokazuje się ikonka) od funkcji głosowych i zestawu głośnomówiącego. Poza tym odkryłem, że przy wybranych częstotliwościach delikatnie "pierdzą" przednie głośniki (w drzwiach albo w słupku). Masz tak również? Jak chcesz to mogę Ci powiedzieć na jakim utworze oraz jakich ustawieniach equalizera to sprawdzić.
U mnie początkowo nie grał subwoofer w bagażniku (Rozumiem że również posiadasz CANTON), okazało się, że przewody (plecionki idące od wtyczki w głośniku do cewek) były po zrywane, to zostało polutowane i grało, później zaczęło się tak jak u Ciebie, z tym że pozatym, że nie mogłem dać głośniej/ciszej ucinało mi totalnie dźwięk - była cisza a czas utworu normalnie "leciał", działo się to co godzinę, po kilku dniach co 15 min a przed oddaniem do serwisu zaraz po odpaleniu auta. Dodatkowo, gdy chciałem wejść do ustawień dźwięku, wyskakiwał komunikat, że dostęp do ustawień dźwięku będzie możliwy, gdy zakończy się komunikat, połączenie telefoniczne lub parkowanie.

Co do " pierdzenia/charczenia " głośników, nie zauważyłem tego, aczkolwiek możesz mi podesłać i Ci to sprawdzę, jak odbiorę auto.

Pozdrawiam!
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: kefirek »

U mnie nawigacja jest w wersji 20.3 czyli starszej jak Twoja. Próbowałem ręcznie wymusić aktualizacje ale nijak to nie idzie nic nie znajduje nowego. Generalnie z tym Columbusem jest generalnie coś nie do końca. Żeby ustawić głównego użytkownika namęczyłem się jak fiks. Nie mogło zalogować na konto, znajdowało jakiś problem. Potem jak się udało, to przy wejściu na sklep wyskakiwało info ze auto nie ma głównego użytkownika i czy go ustawić (a użytkownik już był ustawiony). Potem wyskakiwałem znowu jakiś błąd etc. Po x próbach nagle sklep się załadował i można było pobrać inne aplikacje jak pogoda czy traffication. W między czasie samo z siebie wywaliło głównego użytkownika i trzeba było ustawiać raz jeszcze.

Jakkolwiek w porównaniu do amundsena który był w MY2020, do columbusa MY2021 większy wyświetlacz i pełne sterowanie dotykowe in plus. Nawigacja może być wyświetlana w zegarach i na wyświetlaczu, android auto działa bezprzewodowo. Teoretycznie wychodzi ze z pendrive będzie można zgrac swoją muzykę do pamięci, ale nie próbowałem jeszcze. Co będzie dalej zobaczymy. Póki co nie rozgryzłem jeszcze jak włączyć ruch drogowy ale póki co jeżdżę koło komina i weekend to nawet niea jak sprawdzić czy pokazuje korki.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: SS »

ahaman pisze: 3 mar 2021, o 14:46
SS pisze: 2 mar 2021, o 20:00 U mnie jest tak jak u Ciebie, tzn zgadzają się Nr urządzenia, Sprzęt, Oprogramowanie, Kodeki i Baza danych radia. Nawigację mam 20.3
Super, dzięki za info. A czy sprawdzałeś ręcznie, czy jest dostępna nowsza wersja?
Dzisiaj była chwila pojeździć i pobawić się opcjami. Wyświetla mi się komunikat o aktualizacji ale przez ten esim coś słabo idzie. Muszę podjechać bliżej pod mój rooter, może pójdzie szybciej
Pisał Sebastian
ODPOWIEDZ