Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: kefirek »

Panowie możecie sprawdzić co Wam wyskakuje jeśli chodzi o aktualizacje po wpisaniu vinu na stronie http://updateportal.skoda-auto.com/pl-p ... cf7710c691

Po wpisaniu mojego Vinu mam instrukcje żeby pobrać mapę na kartę SD i wsadzić do slotu w aucie.... A przecież to. MIB3 a nie 2.5....

Kolejna rzecz w apce MySkoda rozpoznaje Wam auto zgodnie z kolorem?
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

piterwws pisze: 4 mar 2021, o 12:47
ahaman pisze: 4 mar 2021, o 08:19
piterwws pisze: 3 mar 2021, o 19:09 Ja kolego miałem problem z dźwiękiem z tego radia, auto jest na przeglądzie, podobno oprogramowanie było nieaktualne, wyślę Ci jak odbiorę, bo wgrali rzekomo najnowsze.
Ekstra. A jakiego rodzaju to były problemy? Bo ja mam sporadycznie tak, że nie mogę zwiększyć głośności (przy odtwarzaniu Spotify przez Android Auto), choć ściszyć już mogę. Czasami zdarzy się również tak (to jeszcze rzadziej), że zamiast zrobić głośniej muzykę - zwiększa mi głośność (przynajmniej taka pokazuje się ikonka) od funkcji głosowych i zestawu głośnomówiącego. Poza tym odkryłem, że przy wybranych częstotliwościach delikatnie "pierdzą" przednie głośniki (w drzwiach albo w słupku). Masz tak również? Jak chcesz to mogę Ci powiedzieć na jakim utworze oraz jakich ustawieniach equalizera to sprawdzić.
U mnie początkowo nie grał subwoofer w bagażniku (Rozumiem że również posiadasz CANTON), okazało się, że przewody (plecionki idące od wtyczki w głośniku do cewek) były po zrywane, to zostało polutowane i grało, później zaczęło się tak jak u Ciebie, z tym że pozatym, że nie mogłem dać głośniej/ciszej ucinało mi totalnie dźwięk - była cisza a czas utworu normalnie "leciał", działo się to co godzinę, po kilku dniach co 15 min a przed oddaniem do serwisu zaraz po odpaleniu auta. Dodatkowo, gdy chciałem wejść do ustawień dźwięku, wyskakiwał komunikat, że dostęp do ustawień dźwięku będzie możliwy, gdy zakończy się komunikat, połączenie telefoniczne lub parkowanie.

Co do " pierdzenia/charczenia " głośników, nie zauważyłem tego, aczkolwiek możesz mi podesłać i Ci to sprawdzę, jak odbiorę auto.

Pozdrawiam!
Ale jak to kable były pozrywane w fabrycznie nowym aucie? WTF? Natomiast te dziwne problemy, o których wspominasz, mogłyby być następstwem jakiegoś spięcia w instalacji.
Co w ogóle Skoda powiedziała na te pozrywane kable? Jak zareagowali? I czy udało im się finalnie naprawić Twoje auto?
Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

kefirek pisze: 6 mar 2021, o 22:20 Panowie możecie sprawdzić co Wam wyskakuje jeśli chodzi o aktualizacje po wpisaniu vinu na stronie http://updateportal.skoda-auto.com/pl-p ... cf7710c691

Po wpisaniu mojego Vinu mam instrukcje żeby pobrać mapę na kartę SD i wsadzić do slotu w aucie.... A przecież to. MIB3 a nie 2.5....

Kolejna rzecz w apce MySkoda rozpoznaje Wam auto zgodnie z kolorem?
U mnie dokładnie tak samo... :lol: Ale ja bym się tym nie przejmował - mapy u nas aktualizują się online.

Odnośnie koloru w apce MySkoda u mnie jest prawidłowy. Nawet auto na obrazku ma takie same felgi. ;)
Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

SS pisze: 6 mar 2021, o 20:57
ahaman pisze: 3 mar 2021, o 14:46
SS pisze: 2 mar 2021, o 20:00 U mnie jest tak jak u Ciebie, tzn zgadzają się Nr urządzenia, Sprzęt, Oprogramowanie, Kodeki i Baza danych radia. Nawigację mam 20.3
Super, dzięki za info. A czy sprawdzałeś ręcznie, czy jest dostępna nowsza wersja?
Dzisiaj była chwila pojeździć i pobawić się opcjami. Wyświetla mi się komunikat o aktualizacji ale przez ten esim coś słabo idzie. Muszę podjechać bliżej pod mój rooter, może pójdzie szybciej
To daj proszę znać, jak sprawdzisz. U mnie właśnie ta aktualizacja się "wysypała" - niby zaczęła się pobierać, a później nie wiadomo co się z nią dalej stało, bo nie zobaczyłem żadnego komunikatu informacyjnego - czy to o powodzeniu, czy o fiasku aktualizacji.

A jak Twój system audio? Działa już w pełni sprawnie?
Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: SS »

Potwierdzam. W aplikacji kolor i felgi zgodne ze stanem faktycznym
Pisał Sebastian
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: kefirek »

U mnie z tą aktualizacja nici. Zrobiłem hot spot z telefonu, nic nie znalazło, zaklikane zintegrowana transmisja danych eSIM też nic nie znajduje. Ręczne wyszukiwanie jeśli można tak to nazwać gdy w ustawieniach kliknę Informacja o systemie, aktualizuj oprogramowanie też pusto. Mogę jedynie przerzucać radio/język/system i coś tam jeszcze. W ustawieniach w nawigacji nie znalazłem nigdzie informacji żeby wymusić aktualizacje.

BTW jak się u Was zachowuje TravelAsssit? W czwartek gdy odbierałem było ok. W piątek rano gdy zawoziłem córe do przedszkola wywaliło że front assist nie dostępny i wszystkie inne funkcje prócz side Assist. Ok - sypało śniegiem przez noc więc może to. Przetarłem radary znikło ale nie wszystko. Teraz jak odpalam auto to wywala mi info ze Travel Assist nie dostępny, jak ruszę to "się naprawi" ale potem czasem znowu wywali takie info i znowu zniknie. Też tak macie?
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

kefirek pisze: 7 mar 2021, o 11:14 U mnie z tą aktualizacja nici. Zrobiłem hot spot z telefonu, nic nie znalazło, zaklikane zintegrowana transmisja danych eSIM też nic nie znajduje. Ręczne wyszukiwanie jeśli można tak to nazwać gdy w ustawieniach kliknę Informacja o systemie, aktualizuj oprogramowanie też pusto. Mogę jedynie przerzucać radio/język/system i coś tam jeszcze. W ustawieniach w nawigacji nie znalazłem nigdzie informacji żeby wymusić aktualizacje.
U mnie jest identycznie. :(
BTW jak się u Was zachowuje TravelAsssit? W czwartek gdy odbierałem było ok. W piątek rano gdy zawoziłem córe do przedszkola wywaliło że front assist nie dostępny i wszystkie inne funkcje prócz side Assist. Ok - sypało śniegiem przez noc więc może to. Przetarłem radary znikło ale nie wszystko. Teraz jak odpalam auto to wywala mi info ze Travel Assist nie dostępny, jak ruszę to "się naprawi" ale potem czasem znowu wywali takie info i znowu zniknie. Też tak macie?
Nie, u mnie działa normalnie. Ale faktycznie, radary są dość czułe na zabrudzenia.
Travel Assist to cała grupa systemów i funkcji bezpieczeństwa. Pewnie któryś z nich zgłasza usterkę, co może rzutować na pozostałe.
Pozdrawiam,
Andrzej
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: SS »

Ja wczoraj wieczorem wjeżdżając do garażu kierowcę pocałowałem. Okazało się że któryś z systemów kępkę trawy wziął za przeszkodę i awaryjne zahamował. Już impuls w majty poszedł bo auto stanęło, na VC choinka, jakieś komunikaty i i pisk z głośników. Trzeba uważać...
Pisał Sebastian
piterwws
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2021, o 07:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotr

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: piterwws »

ahaman pisze: 7 mar 2021, o 02:50
piterwws pisze: 4 mar 2021, o 12:47
ahaman pisze: 4 mar 2021, o 08:19

Ekstra. A jakiego rodzaju to były problemy? Bo ja mam sporadycznie tak, że nie mogę zwiększyć głośności (przy odtwarzaniu Spotify przez Android Auto), choć ściszyć już mogę. Czasami zdarzy się również tak (to jeszcze rzadziej), że zamiast zrobić głośniej muzykę - zwiększa mi głośność (przynajmniej taka pokazuje się ikonka) od funkcji głosowych i zestawu głośnomówiącego. Poza tym odkryłem, że przy wybranych częstotliwościach delikatnie "pierdzą" przednie głośniki (w drzwiach albo w słupku). Masz tak również? Jak chcesz to mogę Ci powiedzieć na jakim utworze oraz jakich ustawieniach equalizera to sprawdzić.
U mnie początkowo nie grał subwoofer w bagażniku (Rozumiem że również posiadasz CANTON), okazało się, że przewody (plecionki idące od wtyczki w głośniku do cewek) były po zrywane, to zostało polutowane i grało, później zaczęło się tak jak u Ciebie, z tym że pozatym, że nie mogłem dać głośniej/ciszej ucinało mi totalnie dźwięk - była cisza a czas utworu normalnie "leciał", działo się to co godzinę, po kilku dniach co 15 min a przed oddaniem do serwisu zaraz po odpaleniu auta. Dodatkowo, gdy chciałem wejść do ustawień dźwięku, wyskakiwał komunikat, że dostęp do ustawień dźwięku będzie możliwy, gdy zakończy się komunikat, połączenie telefoniczne lub parkowanie.

Co do " pierdzenia/charczenia " głośników, nie zauważyłem tego, aczkolwiek możesz mi podesłać i Ci to sprawdzę, jak odbiorę auto.

Pozdrawiam!
Ale jak to kable były pozrywane w fabrycznie nowym aucie? WTF? Natomiast te dziwne problemy, o których wspominasz, mogłyby być następstwem jakiegoś spięcia w instalacji.
Co w ogóle Skoda powiedziała na te pozrywane kable? Jak zareagowali? I czy udało im się finalnie naprawić Twoje auto?
Auto nie jest fabrycznie nowe, było odbierane z salonu dokładnie końcówka 2017 roku. Skoda nawet nie skomentowała tej awarii z subwooferem, przy pisaniu uwag klienta opisałem sytuację właśnie z w/w subem, natomiast serwisant kiwnął tylko głową jakby to było normalne i notował dalej. Finalnie... Na następny dzień po odstawieniu samochodu, tj. Środę, dostałem telefon, że zostało wgrane nowe oprogramowanie, radio gra i biorą się za przegląd olejowo filtrowy. W czwartek zadzwonili, że kończą przegląd i auto mogę odebrać dzisiaj bądź Piątek, zdecydowałem się na Piątek z braku możliwości w czwartek, natomiast coś mi mówiło, że samo wgranie oprogramowania nie pomogło, więc korzystając z tego, że rozmawiamy, zapytałem czy radio nadal gra, powiedziano mi, że tak. W Piątek dostałem telefon, że auto czeka na odbiór, ale sprawdzali radio i nie gra...... " prawdopodobnie uszkodzony jest wzmacniacz, koszt w serwisie 2.5k zł " Odmówiłem i postanowiłem na własną rękę u lokalnych elektroników dowiedzieć się co jest nie tak.

Na ten moment, po własnej ingerencji, zauważyłem, że po odpaleniu auta, radio się uruchamia, ale jest totalna cisza, gdy chce się dostać do ustawień dźwięku, komunikat widnieje ten sam, kiedy odepnę tą dużą kostkę od wzmacniacza, który znajduje się pod fotelem kierowcy i podepnę ją z powrotem, dzwiek powraca i radio gra, ale w zależności.. Potrafi pograć 30 sekund i potrafi 3 minuty, potem znów nastaje cisza i tak w kółko.. Nie mam pojęcia co jest przyczyną, na środę bądź czwartek, jestem umówiony u elektronika, zobaczymy, może on coś doradzi.

Chyba, że ktoś z was koledzy miał taką sytuację i wie co jest przyczyną, miło byłoby w końcu to naprawić, bo jazda w totalnej ciszy doprowadza mnie już do szału.

Pozdrawiam
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: kefirek »

To u mnie aktualizacja map do wersji 21,1zrobila się sama. Kiedy? Nie wiem nic nie potwierdzałem, nic nie wyskoczyło. Ot z ciekawości wszedłem dziś w info o systemie i się zmieniła wersja mapy.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: SS »

Dzisiaj wsiadam do auta i z ciekawości sprawdzam wersję a tutaj już 21.1, czyli najnowsza (chyba).
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ahaman »

SS pisze: 11 mar 2021, o 18:22 Dzisiaj wsiadam do auta i z ciekawości sprawdzam wersję a tutaj już 21.1, czyli najnowsza (chyba).
A wersja softu dalej 0270?
Pozdrawiam,
Andrzej
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: kefirek »

Na 99% tak.

U mnie auto leci na serwis gwarancyjny w przyszły czwartek. Wcześniej nie ma jak bo jest jakiś wysyp awarii w nowej Octavii. Czujniki, radary szaleją dziś na pustej drodze wyświetlił się emergency assist. Travel assist zawsze po odpaleniu świeci że niedostępny, front assist raz działa raz nie. Te dwa samochody z wykrzyknikiem między nimi przy dojeżdżaniu do zderzaka nie świeca ale czasem zapala się same z siebie jak jade w miarę bezpieczenej odległości od poprzedzającego auta. Co ciekawe ACC działa prawidłowo, podobnie jak pACC choć tutaj czasem przy włączeniu zamiast jechać wg znaku ustawia sobie prędkość na tempomacie jaka jest w chwili wciśnięcia guzika na kierownicy.
Wersja sportline i nie ma sportowych zegarów....ehhh
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: ziom_pl »

Żeby tylko nie okazało się, że masz "piątkowy" egzemplarz...
niech sprawdzają jak na gwarancji
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Która wersja oprogramowania dla Columbus MY2021 jest obecnie najnowsza?

Post autor: wartek »

U mnie wszystko dokładnie jak na zdjęciu w 1 poście
ODPOWIEDZ