Wymiana oleju na własną rękę

arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: arczi901 »

Witam,

Czytam forum i nie do mogę zrozumieć. Jestem posiadaczem Skody Superb 2.0 190 KM TSI wraz z pakietem przeglądów. Pierwszy serwis olejowy przewidziany jest na 30kkm/2lata.
Pytanie czy jeżeli chciałbym zmienić olej po 10kkm to moge to zrobić na własną rekę nie tracąc gwatrancji czy muszę to zrobić w ASO ale wtedy mój pakiet premumcare jest po chuk potrzebny :)

Dajcie proszę znać jak to u Was wyglądało lub może ktoś pracuje w salonie/serwisie skody i jest w stanie powiedzieć jak to wygląda od środka

Pozdroofki,
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: orlik »

Ja pojechałem do ASO ze swoim olejem i filtrem. Sam koszt wymiany w ASO nie był jakość szczególnie duży, żebym musiał szukać oszczędności gdzie indziej. A tak jest wbite w system, zawsze jakiś argument dla przyszłego kupującego, że już od początku w jakiś sposób było dbane o auto.
A po roku i zrobieniu 30 tysięcy km, już wszystko na koszt tych darmowych wymian.

Ale tak, możesz zrobić to na własną rękę, tylko olej i filtr musi mieć aprobatę, bo w przypadku awarii silnika mogą go zbadać(a raczej na pewno) i wtedy już nie uznają gwarancji.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: arczi901 »

orlik pisze: 5 mar 2021, o 10:58 Ja pojechałem do ASO ze swoim olejem i filtrem. Sam koszt wymiany w ASO nie był jakość szczególnie duży, żebym musiał szukać oszczędności gdzie indziej. A tak jest wbite w system, zawsze jakiś argument dla przyszłego kupującego, że już od początku w jakiś sposób było dbane o auto.
A po roku i zrobieniu 30 tysięcy km, już wszystko na koszt tych darmowych wymian.

Ale tak, możesz zrobić to na własną rękę, tylko olej i filtr musi mieć aprobatę, bo w przypadku awarii silnika mogą go zbadać(a raczej na pewno) i wtedy już nie uznają gwarancji.

ooo taka opcja wchodzi też w grę. Zastanawia mnie czy jak wymienię olej po 10-15kkm w ASO to serwis olejowy nie zostanie zresetowany i kilometry leca od zera do tych 30k.
Jakoś z nimi rozmawiałeś, żeby nie resetowali seriwsu olejowego i niech zegar tyka dalej do tych 30 czy to bez znaczenia i jak masz 30kkm na blacie to lecisz na olej ?
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: Cienki221 »

Przy 10tys km jedziesz z własnym olejem, mówisz, że jest to wymiana po za pakietem i żeby nie kasowali inspekcji. Przy około 30tys km jedziesz na przegląd z pakietu i wtedy robią, wszystko co związane z wymianami z pakietu. Jak miałem s3 tdi to chyba płaciłem około 300zl z własnym olejem, ale korek i filtr + wymiana była z ASO
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: arczi901 »

Cienki221 pisze: 5 mar 2021, o 12:12 Przy 10tys km jedziesz z własnym olejem, mówisz, że jest to wymiana po za pakietem i żeby nie kasowali inspekcji. Przy około 30tys km jedziesz na przegląd z pakietu i wtedy robią, wszystko co związane z wymianami z pakietu. Jak miałem s3 tdi to chyba płaciłem około 300zl z własnym olejem, ale korek i filtr + wymiana była z ASO
Dla takich odpowiedzi zakładałem konto na forum. Dzieki!
Czyli nie ma co Januszować i trzeba jechać do ASO
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: orlik »

Nie trzeba ;) ale ze swoimi olejami i filtrem wcale w ASO nie wychodzi jakoś kosmicznie drogo. I tak, za koreczek Cię policzą kilka zł, bo jest jednorazowy i według procedur trzeba go wymienić.

Mi zmienili interwały w komputerze na 15tys. więc teraz jak jeżdżę do ASO, to raz płacę a raz nie za wymianę. Po tych 30 tysiącach poproś to Ci też tak ustawią ;)
pisula1
Posty: 8
Rejestracja: 5 lut 2021, o 21:13
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: pisula1 »

Czyli jaki jest średni koszt wymiany oleju i filtra zakupionego w ASO?
Pytanie z czystej ciekawości.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: arczi901 »

orlik pisze: 5 mar 2021, o 12:32 Nie trzeba ;) ale ze swoimi olejami i filtrem wcale w ASO nie wychodzi jakoś kosmicznie drogo. I tak, za koreczek Cię policzą kilka zł, bo jest jednorazowy i według procedur trzeba go wymienić.

Mi zmienili interwały w komputerze na 15tys. więc teraz jak jeżdżę do ASO, to raz płacę a raz nie za wymianę. Po tych 30 tysiącach poproś to Ci też tak ustawią ;)
Dziękóweczka, tak zrobię bo planuje wymieniać olej co max 15kkm :D
Bebok
Posty: 86
Rejestracja: 3 gru 2018, o 16:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 342KM 475Nm
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tychy

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: Bebok »

Ja kupiłem bańkę oleju, filtr oryginalny i po około 3000km wymieniłem na warsztacie u kuzyna. Przy przebiegu około 13000 znów to samo, a w lutym miałem pierwszy serwis W ASO po dwóch latach i kolejna wymiana (19000 przebiegu). W ASO też dałem im swój olej i filtr.
Lepiej wymieniać częściej niż za rzadko, tym bardziej w aucie z turbiną, które ma pod 300 koni...
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: piotr26 »

pisula1 pisze: 5 mar 2021, o 13:05 Czyli jaki jest średni koszt wymiany oleju i filtra zakupionego w ASO?
Pytanie z czystej ciekawości.
Robocizna + filtr i korek trochę poniżej 300 zł. Za robciznę 0,6 roboczogodziny.

Jak chcesz zapłacić jeszcze mniej, to filtr + korek kupujesz oryginalny w aso i jedziesz na wymianę do serwisu nieautoryzowanego. Jak Ci się chce oczywiście i masz czas. Jak nie, robisz jak koledzy pisali wcześniej.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: orlik »

Zależy w jakim mieście. U mnie wymiana z korkiem wychodziła kilkukrotnie po 160 brutto w ASO, więc nie chciało mi się kombinować u Zdzicha w garażu.
Krakow_kult
Posty: 39
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 13:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: Krakow_kult »

Polecam niezależnie od auta - po pierwszym 1000km - 1500km wymienić olej a potem co 10.000km jeśli zwłaszcza ktoś planuje zostać z autem na dłużej.
jackstrong
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2020, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: jackstrong »

Ja pojechałem do Aso Zielona Góra i powiedzieli że nie mogą wymienić oleju. Pan z którym rozmawiałem stwierdził że tylko i wyłącznie na ich olej udzielają gwarancję.
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: SE7 »

jackstrong pisze: 14 mar 2021, o 06:32 Ja pojechałem do Aso Zielona Góra i powiedzieli że nie mogą wymienić oleju. Pan z którym rozmawiałem stwierdził że tylko i wyłącznie na ich olej udzielają gwarancję.
Oczywiście - chcą zarobić na oleju z beczki. Podzwoń po serwisach w okolicy i na pewno znajdziesz taki, w którym dasz swój olej jak będzie zgodna specyfikacja i go zmienią.
Poza ASO, olej każdy mechanik Ci zmieni bez łaski.
Ja serwisowałem O3 w czeskim ASO i olej miałem własny.
Hak jak pytałem o oryginalny to wychodził z montażem 1600zł taniej niż w PL. Dedykowany mogli założyć każdy.
Kilka rzeczy zrobili gratis (np. wykasowanie błędów).
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wymiana oleju na własną rękę

Post autor: SS »

A ja w czwartek byłem w Dąbrowy Górniczej, w Lemir i bez problemu mogę przywieść swój olej na wymianę przy 1000km. Koszt bez oleju około 300zl.
Pisał Sebastian
ODPOWIEDZ